Szerző Téma: Satalarm SA-RX2 bekötése  (Megtekintve 4444 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Satalarm SA-RX2 bekötése
#15 2014. Március 18. - 11:11:03
0
+12V = Tápfeszültség


Azért azt tegyük hozzá, hogy a 12 Volt csak bizonyos esetekben ráz!  :P :D


előzmény: SLC #9

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:Satalarm SA-RX2 bekötése
#14 2014. Március 18. - 08:06:44
0
Kitartás... amit mailban írtam  ;D
előzmény: mot #13

Nem elérhető mot

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 305
Re:Satalarm SA-RX2 bekötése
#13 2014. Március 17. - 22:19:41
+1
GOTO #7! Ugyanis ha csak nagyjából van felprogramozva a kp., akkor tuti nem fog működni (szoftveres hiba), ha pedig a bekötést nem tudod a magadévá tenni / értelmezni (hogyan helyettesítsd a kulcsos kapcsolót a vevővel), akkor megint tuti, hogy nem fog működni (bekötési hiba). És mint tudjuk egy rendszer működésképtelenségéhez már az egyik is elég. Hidd el, nem éri meg a jól működő rendszeredet pár ezer forint megspórolása miatt használhatatlanná tenni. Másik fórumon biztos örömmel adnak komplett rajzokat, kitöltött prg. lapokat is neked, de EZ A FÓRUM nem AZ fórum.

OFF
a tömeg ismét skandálja...  ;D
ON

előzmény: mate0222 #12

Nem elérhető mate0222

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 5
Re:Satalarm SA-RX2 bekötése
#12 2014. Március 17. - 22:10:04
0
már minden be van állítva nagyjából, de nem találtam meg mindent, mert a GND a földelés azt tudom, a +12V az a kp-ban is +-ra megy. De pl a C1 N1 NO1 C2 N2 NO2 azt nem tudom, hogy a központban hova csatlakoztassam. :D

Nem elérhető mot

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 305
Re:Satalarm SA-RX2 bekötése
#11 2014. Március 17. - 22:06:05
0
Nos, akkor szedjük össze... és vágjunk bele.  :)
Ha SLC által mondott "kulcsos kapcsoló" mond valamit a számodra, akkor a prg. lapból (de inkább a teleptői leírásból) keresd ki az ide vágó rajzot és az ide vágó programozási részt. Ha a rajz értelmezésével meg vagy, akkor már rém egyszerű a dolog! A kulcsos kapcsolót kell helyettesítened a rádiós vevővel és a jumpereket úgy kell beállítani, hogy a megfelelő működést adják (mintha a kulcsos kapcsolót kapcsolgatnád). Ha a fentiek közül bármivel (de tényleg BÁRMIVEL) nem vagy tisztába, akkor GOTO előző hozzászólásom.
Azt pedig kérlek ne várd el tőlünk, hogy a beállítandó prg. címeket, stb felsoroljuk, vagy olyanba kezdjünk, hogy kösd össze a vevő +12V sorkapcsát a panel AUX+ sorkapcsával...
előzmény: SLC #10

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:Satalarm SA-RX2 bekötése
#10 2014. Március 17. - 21:47:13
0
Kulcsos kapcsolo mond valamit számodra?
előzmény: mate0222 #8

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:Satalarm SA-RX2 bekötése
#9 2014. Március 17. - 21:45:22
0
GND = Föld


+12V = Tápfeszültség


STOP


NC   -  C    -  NO

előzmény: mate0222 #5

Nem elérhető mate0222

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 5
Re:Satalarm SA-RX2 bekötése
#8 2014. Március 17. - 21:40:53
0
meg van minden kódom, programfüzetem, minden, csak ahogy mondod a fizikailag nem tudom bekötni az eszközt mert arra nem adtak leírást, hogy mit hova kell csatlakoztatni/bekötni

Nem elérhető mot

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 305
Re:Satalarm SA-RX2 bekötése
#7 2014. Március 17. - 21:28:37
0
Igazat kell adjak Lacy-nak. A bekötésen kívül még sajnos az is problémát fog okozni, hogy a rendszeredet az új elvárásoknak megfelelően programozni is kell. Ehhez pedig szükséged lesz a programozói kódra, valamint egy programozói füzetre. Ha esetleg mind a három (kód, prg. lap, bekötési rajz) már a rendelkezésedre áll és az a kérdésed, hogyan kell fizikailag bekötni az eszközt, akkor MINDENKINEK az a jobb megoldás, ha szólsz egy hozzáértőnek és ő kb. 23,5 perc alatt kompletten megcsinálja. A te értékes időd nem megy el a próbálgatással, nem vágod haza a rendszeredet, és az admin ezt a topikot is sikeresen lezárhatja. Sajnos, amit meg akarsz oldani nem fér bele a felhasználó által elkövethető "kisebb szerelések" kategóriába.
előzmény: Lacy #6

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Satalarm SA-RX2 bekötése
#6 2014. Március 17. - 21:11:02
+3
szerintem az a legjobb, ha most ezt itt azonnal abbahagyod és hívsz egy szakembert akinek nem okoz értelmezési problémát ez a lista  :P már bocs
de ha ennyire alapszinten fogalmad sincs az egészről akkor nagyon nagy merészség egy ilyenbe belevágni.

előzmény: mate0222 #5

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!