Szerző Téma: Digiplex  (Megtekintve 43839 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Digiplex
#48 2014. Január 05. - 14:54:46
0
Flash-re még nem kaptál választ: próba! a Signal is lehet olyan, ami vagy megy a Bell- vezérléssel együtt vagy nem. Ha nem, akkor a flasht is átkötöd a Bell-  -ra :P


előzmény: cspeto #44

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Digiplex
#47 2014. Január 05. - 14:40:44
0
az régi :) ami olyan az az EVO sorozattal olyan
előzmény: cspeto #44

Nem elérhető papppapa

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 213
Re:Digiplex
#46 2014. Január 05. - 12:43:47
0
Most multis cucc /MAGSM/ egy külön dobozban vagy csak egy "sima " a központ dobozába betuszkolt gsm adapter?
előzmény: cspeto #44

Nem elérhető papppapa

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 213
Re:Digiplex
#45 2014. Január 05. - 12:40:33
0
igen , de emlékem szerint ezt írtad is az előzményben
előzmény: cspeto #44

Nem elérhető cspeto

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 11
Re:Digiplex
#44 2014. Január 05. - 12:32:22
0
Köszönöm a válaszokat. Sokat segítettetek.
A sziréna Signal ahogy papppapa említette. A GSM távadó típusát nem tudom sajnos megmondani. Multialarm által javasolt Telenor-os SIM-mel működő cucc.

Akkor már csak 1 kérdésem lenne. Ha a PGM1-ből kikötöm a Flash-t akkor attól még riasztáskor amikor a sziréna hangot ad fog villogni a fény?

Vg!
A kérdés inkább csak megerősítés kérdés. Mivel egymásnak ellentmondó jelenség volt ezért nem voltam biztos.
PGM4 bővítőre addig nem költenék, amíg meg tudom oldani anélkül.

Lacy!
Kb 2004-2005-ben szerelhették a rendszert. Az még/már "réginek" számíthat?

köszi

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Digiplex
#43 2014. Január 05. - 09:45:54
+1
és ha elég régi az a DGP központ, akkor a többi pgm is használható a panelen, csak bele kell forrasztani vagy egy sokrkapcsot, vagy elég simán a sorkapocs helyére a drótot.
Az újaknál már nem építik bele a meghajtást, de a régebbieknél ott volt minden csak a csatik nem.

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Digiplex
#42 2014. Január 05. - 09:06:00
0
Jó,de mi a kérdés?
Merhogy ugye megfejtettél mindent. Akkor hogyis?
Van 1 PGM1-ed, ami flash-t indít(ana) a szirénán, hogy ezt esetleg a jó ember eredetileg nem programozta fel, hát istenem. Ha neked feltétlenül szükséged van arra a kimenetre, hát használd.....
Amúgy meg nem értem, ha nem vagy biztos magadban, akkor tegyél fel egy PGM4 bővítőt és meg van oldva.

előzmény: cspeto #39

Nem elérhető papppapa

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 213
Re:Digiplex
#41 2014. Január 05. - 08:47:41
0
 Sziasztok !
Én általában a szirénába rakom az 1Kohmot és nem 2 k-t, hogy tényleg a sziréna meglétét lássa a központ persze a központ által felügyelt szabotázs mellett .
Szerintem Signal lehet leámykori nevén Paradox .Amennyiben nem használod a PGM-et másra akkor én erről adnék indító jelet a gsm-nek .



Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Digiplex
#40 2014. Január 04. - 23:01:11
0
- A Bell (+) és (-) között van egy 2,2K ellenállás.
- A Bell (-) és PGM1 lábakra be van kötve 1-1 ér. (Ez látszólag egy x eres kábel két vezetéke...)
- A Bell (-) lábon még egy vezeték van ami a GSM távadóba/kommunikátorba megy át. (Ez látszik hogy

BELL+ és BELL- között azért van 2k2,hogy a központ úgy érzékelje,hogy ott a sziréna (milyen típusú sziréna?). A BELL- riasztáskor GND-re kapcsolódik, így indítja a szirénát. A Leírásod alapján a sziréna FLASH bemenete (lámpa villogtatása) van a PGM-re kötve.
GSM távadónál is sokat segítene a típus megnevezése és hogy melyik kapocsra van bekötve a PGM, de gyanítom, hogy a PGM így kapcsolhatta anno a sziréna villogóját ÉS a GSM adapteren egy összesített riasztásjelzést generált.

Szerintem nyugodtan kösd ki a PGM-et, ha nincs használatban.
előzmény: cspeto #39

Nem elérhető cspeto

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 11
Re:Digiplex
#39 2014. Január 04. - 22:31:07
0

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni.
Van egy működő DGP-48-as központ. Nekem szükségem lenne két szabad PGM-re.Ezen a központon összesen kettő van. :(
Az enyémen (előző tulaj által szereltetett) csak a PGM2 szabad.
A PGM1-re van kötve valami, de nem értem/ nem tudom mi lehet.
- A Bell (+) és (-) között van egy 2,2K ellenállás.
- A Bell (-) és PGM1 lábakra be van kötve 1-1 ér. (Ez látszólag egy x eres kábel két vezetéke...)
- A Bell (-) lábon még egy vezeték van ami a GSM távadóba/kommunikátorba megy át. (Ez látszik hogy később lett odaillesztve mert a vezeték végén nincs érvéghüvely)

A kérdés: mi lehet a PGM1-re kötve?

WinLoad szerint semmire nincs felprogramozva a PGM1.
Ha kézzel aktiválom akkor a sziréna fényjelzése villog. Hangot nem ad!

Szabályos riasztáskor természetesen van hang és fényjelzés is, de ekkor sem látom a WinLoad-ban a PGM1-t aktívként.

Hogy is van ez?
Mi lehet ennek az oka/értelme?

Köszi
Csaba

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!