Szerző Téma: ASEC ARD-4720TRI DVR install  (Megtekintve 4547 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re:ASEC ARD-4720TRI DVR install
#7 2014. November 12. - 15:40:51
0
Evvel csak az a baj hogy egyes rögzítőknél az analóg BNC-s kimenetről kis monitorral nem lehet állítani a HDMI kimenet felbontását... Sőt van hogy a VGA kimenet felbontását sem lehet..
Általában ezeknél csak akkor tudod állítani a felbontást ha az adott kimenetet használod éppen.

De ha minden hova a legkisebb felbontást állítanák be (gyárilag) akkor nem lenne "Out of range" hiba szöveg, mivel az új monitorok, TV-k lefele kompatibilisek és megtudják jeleníteni a kisebb felbontást.
De egy régi TFT monitor például ha kiesik a felbontási tartományból ott már nem jelenik meg kép.


előzmény: samat #6

Nem elérhető samat

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 47
Re:ASEC ARD-4720TRI DVR install
#6 2014. November 12. - 10:42:44
0
Ez azért félrevezető is lehet. Ha nagyon elkavarodsz a beállításokban és gyári állapotra állítod vissza, akkor a felbontás is visszaáll és megint "Out of range". Én általában még otthon bekapcsolom és visszaállítom a felbontást, ha nem tudom mi várható a helyszínen.
Kompozit és VGA/HDMI kimenettel rendelkezőknél az is megoldás szokott lenni, hogy újraindítom a rögzítőt és csak az analóg kimenetre rakom a kis tesztmonitort. Általában így azon lesz elérhető a menü és már tudom módosítani a VGA felbontását a megfelelőre. Még egy újraindítás + VGA csatlakoztatás - teszter csatlakoztatás és a VGA-n kapok képet.


előzmény: Ryki #5

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re:ASEC ARD-4720TRI DVR install
#5 2014. November 11. - 22:38:11
0
Több hasonló esettel találkoztam én is, hogy az ügyfél hoz egy régi TFT monitort, rádugom a DVR-t és Out of range szöveggel nincs kép.
Több forgalmazót felhívtam hogy miért nem lehet a kimeneti felbontásokat a minimumra állítani hogy a régi monitorokkal is egyből menjen....
(Ha meg nem régi monitorral fogják használni így is úgy is állítani kell a felbontáson a helyszínen)
Azt a választ kaptam több helyről hogy akkor 3 másodperccel többet kell foglalkozzanak egy DVR-rel mikor tesztelik hogy működik-e... (No comment)  :-X
Így kénytelen vagyok egy viszonylag "új" monitort is magammal cipelni hogy betudjam állítani a rögzítőt.

előzmény: e53m62 #4

Nem elérhető e53m62

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:ASEC ARD-4720TRI DVR install
#4 2014. November 11. - 21:06:49
0
Köszöntem, akkor nyomulok másik kijelző felé erőst.
előzmény: Lacy #3

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:ASEC ARD-4720TRI DVR install
#3 2014. November 11. - 19:15:51
0
Jujj ennyi 1/2-re értést

A laptopok nem rendelkeznek bemenettel, CSAK kimenettel (legalábbis én még uszkve 20 év alatt nem láttam olyat)
Tehát ez a verzió nem fog menni
A TV :
A hdmi kimeneten a rögzítők többnyire fullHD azaz 1920x1080 -as jelet küld ki.
Ha a tv ezt a felbontást nem támogatja, akkor nem lesz kép.
Igazából az a baj hogy a dvr hdmi-je nemigen állítható, mert pl ha  atv a 720-at már vinné akkor azzal is jó lenne a kép, de ugye konfig lehetőség hiányában ez nem lehetséges.
Próba másik TV-vel vagy monitorral, hogy kiderüljön a hdmi kimenet rossz, vagy a TV nem fogadja
Átmeneti amúgy gyenge megoldás ha a TV-t a kompozit analóg jellel kötöd a dvr-re így legalább lesz kép - vagy ha így sem akkor a dvr videorészlege vacak lehet.
 

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:ASEC ARD-4720TRI DVR install
#2 2014. November 11. - 18:42:29
0
Ha a TV nem támogatja azt a felbontást, amit a DVR tud, akkor nem is lesz kép. Egy monitort kell rádugni ideiglenesen a DVR-re, és megnézni a menüben, hogy a HDMI kimenet felbontása beállítható-e a TV által is használtra. Ha nem, akkor Ha van a TV-n kompozit video bemenet, és a DVR-en is, azt kell használni. Sajnos ekkor jóval gyengébb képminőséget kapsz.
előzmény: e53m62 #1

Nem elérhető e53m62

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
ASEC ARD-4720TRI DVR install
#1 2014. November 11. - 06:05:18
0
Üdv,

adott egy ASEC ARD-4720TRI DVR, melyhez csatlakoztatni kellene egy Provision PZ-360CSM dome kamerát. A kamera és vezérlése összekötése megoldott, azonban a hibát az hozza, hogy a telepítéshez és kamerakép "nézéséhez" adott egy LED tv, amit ha összekötök HDMI kábellel a fenti DVR-el, akkor indításkor ugyan feldob egy tesztképet a DVR, de a bejelentkező képig már nem jut el, és a tv "Nem értelmezhető jel" hibát dob. VGA csati nincs a tv-n. Így nem tudok eljutni a telepítés egyik lépéséhez sem.

Azonban ha megpróbálom összekötni laptoppal a DVR-t, akkor VGA-mini DVI vagy HDMI-mini DVI átalakítón tudom megtenni, azonban így egyelőre nem reagál a laptop.

1. Van olyan RCA-komponens és VGA kábel, amivel esetleg működhet, vagy más hiba lehet a képhiány mögött?
2. Vagy led tv-n esélytelen a dvr képét nézni?
3. Együtt tud működni a Provision dome meg az ASEC dvr egység?
4. A későbbiekben lehet ehhez további beltéri kamerákat csatlakoztatni?

Előre is köszi a válaszokat.

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!