Szerző Téma: Legjobb ár/érték arányú kisállatbiztos infra?  (Megtekintve 6290 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Lacy! Ízlések és pofonok. Amúgy igen az EVO-val van hasonló szinten az Integra. Nézd én sem szeretem a Digiplex-et, de bevallom azért, mert nem ismerem fejből a hibáit, nem mindennap azzal foglalkozom, hanem bizony itthon vagy az ügyfélnél kell kitapasztaljam, sfőképp az utóbbit nem kedvelem.
Ettől még jó, csak...
Az Integra-t meg azért kedvelem, mert nem ismerem csak 2-3 hibáját, a többit mind leírás szerint tudja- pedig az sincs a kezemben nap mint nap, de az itteniek bevonzották a látókörömbe.
És még a DSC-t sem utálom, de mondjuk azt én magam nem ajánlom :P  sose.

Lehet konformista vagyok?
 8)
előzmény: Lacy #28

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Ezek szerint már tényleg régen szereltem 601-et.
előzmény: Lacy #19

Nem elérhető Heim

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 26
Szia!
A Satel is bővíthető mindenféle "ravasz" eszközökkel.
Kezelőből sok féle van, az igaz, hogy nem kompatibilis a kis központok kezelői a nagyobb központokéval.
Van kifejezetten rádiós központ (Micra) beépített GSM kommunikátorral, Illetve buszos GSM és ethernet modul is.


előzmény: Lacy #25

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
na de bogaram az nem egy kaliber az MG/SP-vel és ugye árban sem. Annak az EVO a "párja" :)
Nekem nem kell Satel :) bocsika mindenkitől de nem szeretem
előzmény: vg #26

Nem elérhető lacam

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 10
A Satel Integra sorozata mindezt tudja (sőt) 1 kivétellel, ami néha fontos lehet, nincs vezeték nélküli kültéri PIR-je.
előzmény: Lacy #25


Valószínüleg a "Versa 10"-re akar majd rábeszélni

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
A Satel Integra sorozata mindezt tudja (sőt) 1 kivétellel, ami néha fontos lehet, nincs vezeték nélküli kültéri PIR-je.
előzmény: Lacy #25

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562

Én bátran ajánlom, én is csak Satelt rakok!
előzmény: lacam #22


Satelt soha :) Én csak Paradox
bátran ajánlhatom én is csak ilyet rakok fel :) :)

na de komolyabban
a Satelt nem ismerem annyira kiegészítők terén de:
Paradox MG/SP sorozat alapzónákon kívül bővíthető 32-ig akár rádiósan akár vezetékesen így később sem gond ha az alapkiépítés szűk lenne.
A rádiós bővítés az két irányú kapcsolatos pl a távirányítókkal de van kimeneti rádiós modul is valamint rádiós repeater ha kicsi a térerő
Van IP modul lehetőség és mobilkliens a távoli eléréshez kezeléshez.
Van kültéri RÁDIÓS érzékelő ami már a kertben megállítja a betörni vágyókat az esetek döntő többségében
Saját gsm/gprs modul is van a Paradoxhoz.
Érintőképernyős kezelő is létezik nem csak a "kék" :)
FW frissíthető is bár ez néha nem előny :) de nem is hátrány.
hát úgy hirtelen ennyi a paradoxos témához, ettől még a Satel lehet akár jó is, nem tudom mennyire van ellátva hasonló kiegészítő lehetőségekkel.

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
No, új hír...

Édesapámnak van egy ex-kollégája, aki jópár éve foglalkozik riasztókkal (is)
Jövőhéten összeülünk, megbeszéljük a dolgokat.....de első körben Ő a paradox helyett a "Satel Versa10"-et említette meg, mint jóféle riasztót központot.

Viszont ettől a DG75-től nem szeretnék eltérni (utánanéztem, tényleg nagyon jónak mondják)...ígyhát lehet hogy a csillivilli kék LCD-től búcsúzok.. (most látom van ehhez is...nem szóltam :D )

Erről a Satelről van negatív vélyeményetek? (csak hogy tisztán lássak...mert bár magam is ismerem az illetőt, bevillant egy pár hangzatos mondatot a Satel-ről, és meggyőz :D )

szerk: Használati útmutató alapján: "Versa LCD GR only" ...... anyjuk .-csája... Ha van BL és GR verzió is ehhez az termékhez, miért csak a "GR" - green - ZŐD verzió kapcsolható rá? (tudom, élet nagy problémái, zöld vagy kék háttérvilágítás :D )

Ugyan MÉG nem telepítettem Satelt, de van pár átvett satel-e rendszerem. Ami nekem fura Paradox mellett, hogy:
- nem minden kezelő kompatibilis minden központtal,
- a kisközpontok (CA5, CA6 ...stb) nem bővíthetők, a kezelőik szintén nem kompatibilisek egymással
- nekem nem tűnt elsőre annyira sokoldalúnak a bővíthetősége, mint pl a paradoxnak (buszos gsm modul, p modul ...stb) de ezt nem rovom fel hibának, csak felületesen néztem át a tartozékok listáját.

Ami számomra hatalmas pozitívum, hogy a PC-s letöltőszoftvereik csont nélkül és eddig hibátlanul mennek minden windows rendszeren (babyware-ben sajnos egyre több a hiba).
előzmény: lacam #22

Nem elérhető Heim

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 26
Szia!
Versa-hoz létezik zöld, kék, fehér háttérvilágításos lcd kezelő is!
Amúgy pedig nagyon megbízható központ.
Én bátran ajánlom, én is csak Satelt rakok!
előzmény: lacam #22

Nem elérhető lacam

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 10
No, új hír...

Édesapámnak van egy ex-kollégája, aki jópár éve foglalkozik riasztókkal (is)
Jövőhéten összeülünk, megbeszéljük a dolgokat.....de első körben Ő a paradox helyett a "Satel Versa10"-et említette meg, mint jóféle riasztót központot.

Viszont ettől a DG75-től nem szeretnék eltérni (utánanéztem, tényleg nagyon jónak mondják)...ígyhát lehet hogy a csillivilli kék LCD-től búcsúzok.. (most látom van ehhez is...nem szóltam :D )

Erről a Satelről van negatív vélyeményetek? (csak hogy tisztán lássak...mert bár magam is ismerem az illetőt, bevillant egy pár hangzatos mondatot a Satel-ről, és meggyőz :D )

szerk: Használati útmutató alapján: "Versa LCD GR only" ...... anyjuk .-csája... Ha van BL és GR verzió is ehhez az termékhez, miért csak a "GR" - green - ZŐD verzió kapcsolható rá? (tudom, élet nagy problémái, zöld vagy kék háttérvilágítás :D )
« Utoljára szerkesztve: 2015. Január 10. - 11:04:21 írta lacam »

Nem elérhető lacam

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 10
Amúgy ha már kisállat akkor Paradox DG75
azzal sosenem volt még gondom, és kisállat ide oda elég érzékeny is még nyáron is, ellentétben pl a Pyronix 1 lencsés KX15DP-vel ami kegyetlenül érzéketlen melegben szinte nem is jelez.
Ami még kiváló (volt) és minden kisállatos infra elődje és boldog őse a Crow Genius, egy hibája - már ha hiba - hogy csak 8 kg-ig jó. Genius még SOHA nem riasztott tévesen nekem pedig abból eszméletlen sokat szereltem fel anno.
Ja igen bármilyen kisállatos pir csak akkor az "igazi" ha 2 lencsés quad
az 1 lencsések azok nem igazán jók kisállatos célra.
DG 75

Genius

Ez a DG75 egész kellemesnek tűnik.  Úgy tudásban mint árban.
Nagyon köszönöm! Ilyesmi tippek miatt olvasom ezt a fórumot.

 ;D

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Amúgy ha már kisállat akkor Paradox DG75
azzal sosenem volt még gondom, és kisállat ide oda elég érzékeny is még nyáron is, ellentétben pl a Pyronix 1 lencsés KX15DP-vel ami kegyetlenül érzéketlen melegben szinte nem is jelez.
Ami még kiváló (volt) és minden kisállatos infra elődje és boldog őse a Crow Genius, egy hibája - már ha hiba - hogy csak 8 kg-ig jó. Genius még SOHA nem riasztott tévesen nekem pedig abból eszméletlen sokat szereltem fel anno.
Ja igen bármilyen kisállatos pir csak akkor az "igazi" ha 2 lencsés quad
az 1 lencsések azok nem igazán jók kisállatos célra.
DG 75

Genius


Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
BV601???? na ne nevettess mert még úgy maradok...
Az egy kkora de akkora ... khm izé...
Elmesélek egy történetet csak úgy mindenki okulására.

Annál a bizonyos cégnél, ahol a DSC volt a kötelező alap ha riasztót kellett szerelni, szóval néha sikerült Paradox központtal is dolgozni de az érzékelők tekintetében csak a DSC na meg az egyéb anyagokban is, kivéve amit nem gyártottak.
Na a lényeg, hogy felszórtam már sok év alatt nagyjából sokezer BV601-et is, mire egyszer csak elkezdtek riasztgatni kisállatra.
Nem értettem a dolgot mert szinre szagra ugyanaz a PIR, de mégis állandó gond volt velük kisállat esetén.
Na éppen kapóra jött, hogy a céghez beállított a dsc valamilyen termékmenaggere, és mivel épp bent voltam az irodában, meg is kérdeztem, hogy most ez így mivégre?
Roppant meglepő volt a válasz (amúgy mi sem jellemzőbb a dsc pökhendi kihaénnem üzlet - nem -politikájára) közölte a muki, hogy Jaaa a BV601 már nem kisállatvédett, csak szimplán quad pir, mert megváltoztatták a gyártását.... amúgy benne van a leírásában is...
what is fuck????
1. ha kihoz egy új terméket és a régi dobozában ugyanazon a néven forgalmazza, akkor illtt volna valami pl new version vagy hasonló felirattal a dobozon ellátni hogy egyértelmű legyen a dolog hogy ez nem pont az a termék.
2. A papírját egy olyan infrának, amit vagy 10 éve ismerek és szerelek úgy hogy sötétben csukott szemmel fél kezem a seggembe is felrakom, hát biztos hogy nem olvasom el a beletett leírást, főleg ha a dobozán nem jelzik hogy valami változott - lásd 1 pont :)
nagyjából ebben maradtunk és azóta kezembe nem fogok ilyen  - amúgy elég ócska - BV601-et addig sem lelkesen de utána már alapos indokkal.

Hogy azóta mi történt vagy mi nem nem tudom nem szerelek dsc-t semmit főleg nem érzékelőt, lehet hogy visszacsinálták a BV601-et kisállatossá az sem számít csak mondom.
előzmény: czegany #12

Nem elérhető lacam

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 10
Ja, a kicsit megpiszkált villanyóraszekrény ajtó arra enged következtetni, hogy nem teljesen hülyékkel van dolgod. Azaz, előfordult már olyan, hogy azzal kezdték a betörést, hogy áram le. Ezzel elérve azt, hogy a nem szakszerűen (másodlagos táppal) szerelt védelmi rendszerek máris egy fabatkát sem értek. Írom ezt azért, mert említetted a konnektorba dugható szirénás cuccot. Szóval ha olyan rendszer(ek)ben gondolkodsz - és az legyen riasztó, videó, bármi -  ami CSAK konnektorról megy, akkor azok pont akkor nem fognak működni, amikor a legjobban kellene nekik. A villanyóra reed jelzése után általában jön a bejárat nyitás, előtér PIR... stb.  ???
előzmény: lacam #1


Csináltam már ilyet..mármint aránylag bolond biztos rendszert....nem is volt riasztás csak akkor, ha én akartam.

Nem kellett más csak egy berelézett pir, aminek a másik oldalán volt egy androidos telefon (mint pager?!--ez a célszerkezet neve?) és egy megfelelő szoftver rá, ami az áram (telefon töltés :D ) kiesése esetén, már hívott is.... én meg mentem volna az épülethez.....

..ez még akkor volt, mikor üresen állt a ház, de tele volt építési anyaggal, nagygépekkel...stb.

Tehát természetesen én magam is kapásból az akkus megoldást választanám.
Mivel a villanyóra szekrény aránylag messze van a kaputól, így értékelhető  felvétel készíthető az illetőről addig is, míg az a villanyóránál p.csöl. (vagy nem..ha kapucnis/sisakos...)
Ezt a relés megoldást mindenképp megtartom (talán még a "pager"-emet is ...hisz tökéletesen teszi a dolgot.... fals riasztás csak egy esetleges áramkimaradás esetén van.

(extraköltség ...néha fel kell töltenem 2000ft-tal a tesco-s SIM-kártyámat...de utána egy évig ismét aktív)

Szerkesztés:

Ez a fenti "kókány" , de tökéletesen működő riasztó?!...személyi hívó csak egy féleképp játszható ki...de azt gondolom Ti is tudjátok.. (nem lőném le a poént, hisz ezt a fórumot sokan olvassák)
« Utoljára szerkesztve: 2015. Január 09. - 16:29:32 írta lacam »

Nem elérhető lacam

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 10
Bocsánat, nem akarok ünneprontó lenni, de ha az "illeszthetőség" kérdése felmerül benned, akkor saját magad által sosem lesz készen a - pár hsz-el előtt magad említett - professzionális riasztórendszered.
Ha pedig az, hogy összelegózod ennek a professzionális riasztórendszernek az elemeit, nálad azt jelenti, hogy Te beszerzed és majd kerítesz egy szakit, aki felrakja és programozza, akkor az a létező legdrágább rendszer lesz. Ezt a megoldási lehetőséget már kiveséztük egy topicban.
Persze az is elképzelhető, hogy megszerzed a rendszer kiépítéséhez és programozásához szükséges szaktudást és minden okés lesz! Ez esetben elnézést kérek a károgásomért...  ;)
előzmény: lacam #13


Szia,

Nem vagy ünnep rontó, köszönöm a hozzászólásodat.

Az összelegózás az olvasatomban azt jelenti, hogy megnézem hogy mik a lehetőségeim...kiválaszatnám a legjobb rendszert (a Paradox központja tetszik...külsőleg -mert ugye ezt látja az ember naponta-) viszont a szerintetek macska szempontból legmegbízhatóbb PIR szenzor fogja eldönteni hogy melyik összeállítás a nyerő (aztán talán lehet hogy beleillik a rendszerbe az az LCD-s központ....azt' vagy igen, vagy nem. (de a válasz alapján úgytűnik igen :D )

Ha olyan egyszerű lenne bebiflázni a rendszer felépítéséhez szükséges infót, már megléptem volna...  :)

...sajnos még csak az elején járok az "Home security systems for dummies"-nak, de bármi lehet, pár év és tudni fogom hogy mi a fene az a tamper!  ;D

Nem elérhető mot

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 305
Ja, a kicsit megpiszkált villanyóraszekrény ajtó arra enged következtetni, hogy nem teljesen hülyékkel van dolgod. Azaz, előfordult már olyan, hogy azzal kezdték a betörést, hogy áram le. Ezzel elérve azt, hogy a nem szakszerűen (másodlagos táppal) szerelt védelmi rendszerek máris egy fabatkát sem értek. Írom ezt azért, mert említetted a konnektorba dugható szirénás cuccot. Szóval ha olyan rendszer(ek)ben gondolkodsz - és az legyen riasztó, videó, bármi -  ami CSAK konnektorról megy, akkor azok pont akkor nem fognak működni, amikor a legjobban kellene nekik. A villanyóra reed jelzése után általában jön a bejárat nyitás, előtér PIR... stb.  ???
előzmény: lacam #1

Nem elérhető mot

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 305
Bocsánat, nem akarok ünneprontó lenni, de ha az "illeszthetőség" kérdése felmerül benned, akkor saját magad által sosem lesz készen a - pár hsz-el előtt magad említett - professzionális riasztórendszered.
Ha pedig az, hogy összelegózod ennek a professzionális riasztórendszernek az elemeit, nálad azt jelenti, hogy Te beszerzed és majd kerítesz egy szakit, aki felrakja és programozza, akkor az a létező legdrágább rendszer lesz. Ezt a megoldási lehetőséget már kiveséztük egy topicban.
Persze az is elképzelhető, hogy megszerzed a rendszer kiépítéséhez és programozásához szükséges szaktudást és minden okés lesz! Ez esetben elnézést kérek a károgásomért...  ;)
előzmény: lacam #13

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Illeszthető.
előzmény: lacam #13

Nem elérhető lacam

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 10
Én már lassan 20 éve riasztózok, de a macskás helyiségeket mai napig nem szeretem.
Ha mégis kell védeni ilyen helyiséget CSAK DSC BV601. Személy szerint nekem minden egyéb,
ebben az árkategóriában található érzékelővel sok gondom volt.
A csilli villi kék LCD, egy nagyon jó kis kezelő, logikus felépítés, használható méret, megbízható működés, és még jó is néz ki.
Nézd meg a Magellán5050-es központot is (annak is van ugyanilyen LCD-je), mert abban van egy beépített normális rádió, és kezelik rádiós nyitásérzékelőket, távirányítót srb (max 20 méter). Kezelőt csak vezetékest szerelj.

üdv.
előzmény: lacam #11


Huhbasszus de szép! :)

Viszont majd' 40e forint...az már feszegeti a "nekem már nem éri meg" kategóriát :D

Kérdésem viszont az...lehet hogy "ez alap" kategória.... az emlegetett DSC BV601 illeszthető a másik [SP6000] köszponthoz? (ugye más gyártó....nemtom' mennyire lehet őket így keverni)

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Én már lassan 20 éve riasztózok, de a macskás helyiségeket mai napig nem szeretem.
Ha mégis kell védeni ilyen helyiséget CSAK DSC BV601. Személy szerint nekem minden egyéb,
ebben az árkategóriában található érzékelővel sok gondom volt.
A csilli villi kék LCD, egy nagyon jó kis kezelő, logikus felépítés, használható méret, megbízható működés, és még jó is néz ki.
Nézd meg a Magellán5050-es központot is (annak is van ugyanilyen LCD-je), mert abban van egy beépített normális rádió, és kezelik rádiós nyitásérzékelőket, távirányítót srb (max 20 méter). Kezelőt csak vezetékest szerelj.

üdv.
előzmény: lacam #11

Nem elérhető lacam

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 10
2. Igen kívül. Az ajtó/ablak keretben. Van olyan mágneses érzékelő ami nem, igaz az nem 300 ft.
előzmény: lacam #8


Az ár annyira nem is szempont..csak jó legyen.

Említettétek a jó infrás szenzort, ami 10e ft-os nagyságrend....rendben. Felőlem lehet ilyen is.... nem írtam hogy maradjunk a "gagyi" tartományban. 10-15 ezer 1 db kisállatbiztos szenzorért még ki is adnék. (de akkor ténlyeg 0.000001% legyen a fals riasztások száma - tudom, ez szinte lehetetlen!)

Azt elismerem, jelpill a lehető leggagyibb cuccok vannak fenn, mert abból legózok, ami épp otthon van. (szenzoros reflektor/ álkamera / miegymás) Nem az Isten hátamögött lakunk, (megyei jogú város 10km-en belül) de nemigen ismerek helyben jó szaküzletet, ezért próbálom összegyűjteni a lehetőségeket...hogy aztán majd egyszer összeálljon bennem a kép, hogy pontosan miből mennyit kell beszereznünk, hogy a lehetőségünkhoz mért legprofibb cuccokkal pakoljuk tele a házat.

2 szoba, egy közlekedő és egy konyha (a hátsó ajtó miatt) kell hogy védve legyen ...illetve hátrébb egy garázs meg a műhely.
Úgy gondoltam hogy 4 kisállatvédett PIR szenzor ( 2szoba, közlekedő /=ebédlő/  és a konyha) valamint 4 ajtónyitás érzékelő: első ajtó, hátsó (konyhai) ajtó....illetve a garázs és a műhely lennének bebiztosítva. Ablakkal televagyunk, nemtudom kellene-e azokkal külön foglalkozni, vagy elég, ha az infra rájuk lát.

Megpersze a csillivilli LCD kijelzős egység (Tetszik -ránézésre...hogy aztán mit tud, azt sajnos nem tudom- a Paradox kék háttérvilágítású rendszere. Az érdi riasztóbolt "Profi LCD szett" oldalán lévő SP6000)

Erősen nézelődök..keresem a lehetőségeimet.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Január 09. - 09:17:44 írta lacam »

Nem elérhető klaci

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 110
PET PIR egy nagy kalap szerintem...
Magyarázza el már valaki, hogy mérték meg hogy egy 20-40kg-os állatra nem jelez be egy infra? Optikai súlymérés??? És mozgási sebesség? A távolság??? Irány? ...

Elképzelhetőnek tartod, hogy egy nagyobb felületen sugárzó test által kibocsátott hőmennyiség hatására az infra hamarabb jelez mint mondjuk egy negyedakkora test esetében? Ha igen, akkor ez alapot adhat szelektálásra.

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
2. Igen kívül. Az ajtó/ablak keretben. Van olyan mágneses érzékelő ami nem, igaz az nem 300 ft.
előzmény: lacam #8

Nem elérhető lacam

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 10
Sziasztok
Köszönöm a válaszokat.
A macskák kihajítása nem járható út...két okból. Az első, ezek sosem voltak kint. 2.5perc alatt felakasztanák magukat a fára, a másik sokkal sokkal fontosabb ok: a nejem. Az utóbbi "ok" miatt kizárt.

2.5 méter a plafon, ezért elméletileg a 2 méter megvan...viszont van ebédlő asztal, van függöny. Így más a helyzet. Tehát a PETPIR helyett inkább valami más megoldást kéne kitalálni. Infra sorompó? Az kívül?  (amatőr kérdés, majd utána nézek) Hisz bent a párkányon a macsek azt csinál amit akar.
A mágneses nyitás érzékelő pont a működési elve miatt egy erős ritka földfém mágnessel átverhető...nemde?

Jelpill egy dummy cam van felaggatva a terasz fölé, jól látható helyen. ..addig míg ki nem épül valami komoly. Falun vagyunk, benn a központban. Közel a hivatal a körzeti megbízott (aki kérdésemre többször ránéz a házra) ezért gondoltam a szenzoros refire...mint hazakísérő fényre :-)

Kis LCD TVm van kiskamerám van, csak ki kell építenem. Párezer lenne a felvevő eszköz...
Nagyon kókány :-)

Nem elérhető vgabor

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 66
PET PIR egy nagy kalap szerintem...
Magyarázza el már valaki, hogy mérték meg hogy egy 20-40kg-os állatra nem jelez be egy infra? Optikai súlymérés??? És mozgási sebesség? A távolság??? Irány? ...
Kedvencem a DSC potis PIRje (LC...) (digitális???infra potival???)

Ha már védekeznél...

1. Csinálnék egy teljes körű héjvédelmet nyitásérzékelőkkel.(vagyonvédelmi szúnyogháló esetleg)

2. Mondjuk érdemes lenne bekorlátozni a macskák mozgását a lakásban.

3. A macskák által nem használt helységekbe mehet a normál infra.

4. A macskák által használt helységekbe Radar+infra kisállat védett lehetőleg. (10ezres katagória VG)

5. Átjelzés...(távfelügyelet)

A Lacy által említett polc problémára figyelni kell! Közelről még egy kisegér is elefánt még a radar+infrának is.

Ezek mondjuk nem a csináld magad és az ALDIs,OBIs....megoldások eszközei...

Ha nagyon ugrál "miért (nem vágod ki őket a kertbe amikor nem vagy otthon folytatnám szívem szerint) "

Kültéri védelem ezek után jöhet szerintem...Ha kivágtad a macskát az udvarra és nagyon ugrál akkor ez is bukta!!!

"2010 óta változott a felhozatal?" szerintem nem nagyon...Mondjuk pl a kedvenc Aritech radar frekvenciáját áttették 2,4Gről 5Gre.
Vannak rádiós kültéri infrák, radarok,sorompók...de nem olcsók. És téves riasztás mindig lesz ezekkel.

Fel kénem mérjed a lehetséges károk értékét és ennek egy részét rá kéne költeni profi biztonságtechnikára.
Gondolom sokunknak van olyan ügyfele akinek "ingyen van a riasztója, kamerája" pedig fizetett rendesen előtte. (nekünk :D )
"Szeretkezni és szűznek maradni nem megy egyszerre..."

Mozgásérzékelős lámpa csak a pancsereket zavarja meg, ha nincs mellette semmi más.
Hazakísérő fénynek jó...


Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Tetszenek ismerni a mondást?  Szeretkezni és szűznek maradni nem megy egyszerre...

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
na nee azért ennyire nem rossza helyzet
Ha valaki tudja biztosítani, hogy a macska-macskák nem kerülhetnek 2 méternél közelebb az infrához, akkor rendben fog működni azaz nem működni.
A gond akkor van ha épp egy szekrény vagy polc van a PIR alatt mellett és azon artistáskodik a macska.
Ha végképp nem megy akkor továbbra is a megoldás a 2 pir párhuzamosan a két szomszédos 90 fokban lévő falfelületen.

Nem elérhető r2d2

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 92
Petes pirt csak akkor vegyél, ha garfildra súlyra hizlalod a macskákat, mert, ha beltérben ugrálnak vehetsz akármilyen pirt riasztást fog generálni a macsek, macskás esetben héjvédelem a megoldás azaz üvegtörés érzékelő + infrasorompó az ablakkeretbe (vehetsz már szinte minden méretben) + nyitásérzékelő, ezekkel stabil lesz a rendszered.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Január 08. - 19:34:10 írta r2d2 »

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Nehéz ilyenkor szakmabelinek megszólalnia...
Én előszöris sajnálom azt a pénzt amit az eddigi "kacatokra" kidobtál, inkább adtad volna egy telepítőnek, aki aztán felszereli a veled egyeztetett cuccokat.
Szóval azt odáig értem, hogy videót tennél kültérbe, logikus lépés. A kókány részét már nem annyira értem, lehet vagy 20-30eFt a különbség ha célhardvert teszel szemben ezzel a pendrive-os csodával. Ezzel a paranoiát megoldhatod.
Ha már macskáid vannak, akkor miért (nem vágod ki őket a kertbe amikor nem vagy otthon folytatnám szívem szerint) nem kültéri védelemben gondolkodsz. Ugyan az eszközök drágábbak, alapban nagyobb a téves jelzés valószínűsége és kisebb a valós jelzés biztonsága, de ez ugyanígy sérül beltéri PET-es infrák telepítésével (ha olcsó passzívot teszel, akkor zömmel 4kézláb bárki közlekedhet, ha drágábbat, akkor az már 10eFt-os kategória, ami tűrhetően jó lesz, de nem sokkal olcsóbb mint a kültéri és nem sokkal lesz jobb. Akkor legyen inkább hamarabb jelzésed és a jelzés valódiságát meg neten a kamera képpel ellenőrizheted. És persze ha értelmeset akarsz, akkor teszel beltéri védelmet is, mondjuk felület védelem formájában (nyitás/törés/légnyomás változás érzékelők, stb. és akkor viszont nem lesz beltéri téves jelzésed. Vagy ha már a nagytestű szörnyetegek (macskára gondolok) benn vannak, akkor korlátozd a mozgási terüket, mondjuk a kamrára. Na jó akkor legyen még a konyha. Ekkor tehetsz értelmes PIR érzékelőt a többi helyiségbe.
És akkor még nem is láttuk helyszínt....................
kb.
előzmény: lacam #2

Nem elérhető lacam

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 10
Néztem pár üzlet kínálatát, tele van különféle infrás érzékelőkkel...
Paradox
DSC
Bosch

...mindmind kisállatbiztosnak írja magát (természetesen az egyetlen ami valóban az :D) ...elúszok a kínálatban.

Néztem Paradox-ék Spectra rendszerét, a hozzá illesztett (ENVY) nv5-ös infráját.... A rendszer maga nagyon design-os, tetszik a kék és a magyar kezelő felület....

..csakép az nv5 valós képességei vannak előttem rejtve. (macsekok -elég nagytestűek!) valószínüleg okozzák majd a fals riasztást...vagy tényleg ennyire fejlett lehet a cucc?

Ezért is vagyok bizonytalan s tettem fel a kérdést, mert a 2010-es topic-ban nagyon kacifántos megoldásokat javasoltak ( egy helység merőleges falainak két oldalán, az érzékelőket párhuzamba kötve...) de kitduja, lehet hogy a technológia a bő 4 év alatt akkorát lépett előre, hogy bármely szenzor, amire rá van írva hogy PET tolerant, az jó lehet számomra?!

Csak kéne egy biztos PET PIR típus, aztán a központot aköré építem :D

Nem elérhető lacam

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 10
Sziasztok,

Az utóbbi napokban többször is úgy tűnt, hogy hívatlan vendégek jártak az ingatlanunkon. Egyenlőre szerintem max terepfelmérnek (talán ellenőrzik a szokásainkat mikor vagyunk otthon) mert nem tűnt el semmi...egyedül talán a kapunk deformált egy nagyon kicsit illetve a villanyóra szekrényünk kis ajtaja (ami alatt ott az E-ON-os 32A-os biztosíték) van felnyitva. Nincs ott akkora szél hogy úgy fel tudja hajtani azt a műanyag vackot, illetve csak ha a végállásra van hajtva, akkor marad fenn. (ezidáig kétszer történt ilyen....lehet hogy paranoiás vagyok?!)

Szóval úgyhiszem hogy kell nekünk valami védelem.
Egyenlőre mozgásérzékelős reflektorokat raktam fel. Tervben van, hogy a hétvégén egy távirányítású dugaljra csatlakoztatott szirénát iktatok be (a távirányító amolyan "pánikgomb" lenne) illetve van 1 Aldis (sajnos csak beltéri, de Wifis) valamint egy jóféle kínai ( :D ) minikamerám. Megkínálom egy pár ezer ft-os pendrive-ra rögzíteni képes set-to-box-al -azt nem tudom még, hogy ezen kütyük AV bemenetére érkező jeleket is képesek-e rögzíteni, vagy csak az antennán érkező tuner jeleit tudják pendrive-on tárolni)....ki akarom deríteni mi folyik itt.
Tudom, elég kókány megoldás, de egyenlőre ez van (lesz)

Aztán szép lassan összeszedem a professzionális riasztórendszer elemeit és összelegózom.

Az épületben rajtunk kívül lakik még 2 macsek, akik PIR szempontból problémásak lehetnek/lesznek.

Ahogy olvasom, elég necces macskás helységek ily módon való bebiztosítása.
Olvastam egy 2010-es topic-ot valamint külföldi lapokon is csak annyit olvastam: kutya nem gond, de macska szempontjából nézve ezek a cuccok csak macska toleránsak...egy ideig. Mert ugye a függöny jó játék az asztal kellemes "ágy"...stb.

2010 óta változott a felhozatal? Van olyan infra, amit szívesen ajánlanátok macskás helységbe is?

Előre is nagyon köszönöm a válaszotokat


ui.: nem vagyok szakmabeli (a másik topicban felmerült :D )

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!