CCTV > Kamerák

Kamera táplálása koaxon?

(1/3) > >>

vg:
Például régi rendszer felújítása avagy részleges felújítása. Hiszen még a LAN-t is lehet koaxon vinni, így a tetemes költséget kitevő kábelezés -amennyiben az jó minőségű- nem igényel felújítást, vagy csak részlegesen.előzmény: Vetare #14

Vetare:
Sziasztok
nem értem miért akkarna vki tápot a koaxon vinni?
Miért használnak még egyáltalán koaxot?
Mi minden telepitést Video, Audio csak Cat kábelt használunk.előzmény: tamasflex #13

tamasflex:
Koszonom(juk) a kapcsolast!
Q elegansan van megoldva!
Le is mentettem.előzmény: L. Pásztor #12

L. Pásztor:
Valamiért nem ment fel a kép ... vagy csak én bénázok ...
Na majd most !
előzmény: L. Pásztor #11

L. Pásztor:
Basszus ... kellett nekem vasárnap délután okoskodni ...  :)

Na, összerajzoltam egyet kettős szűréssel. 
Persze a 12V-os stab elhagyható, csak valaki előzőleg beidézte, hát én is betettem. Lényeg, h a 12V-os stab droppja kb. 3V, így ha valaki használja, min. 15V-tal kell meghajtani, de még jobb lenne 17V tól felfele.
A supressor is ennek megfelelő legyen, általában tápfesz +5V már elég. Így 12V táp esetén min. 18, 20, vagy 25V-os legyen.  24V betápnál meg 30 vagy 35V-os már jó.
Ugyan a kameráknak kicsi az áramfelvétel változása, de ha a kamera body nagyon "LED"-es akkor a stab előtt nem árt erősen pufferelni ... ha nincs stab, persze akkor sem árt a nagy puffer ...

Ha meg valaki tényleg jó tápot akar, akkor ki kell cserélni a 7812-t egy 100MHz alatti kapcsüzemű táp IC-re ... és mindjárt jobb lesz a hatásfok, és nem lesz rajta nagy a drop...
   előzmény: tamasflex #10

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése