Szerző Téma: DVR-ek távoli elérése  (Megtekintve 115324 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:DVR-ek távoli elérése
#10 2011. Augusztus 13. - 19:51:12
0
A mobilszolgáltatók üzleteikben NEM engedik meg a telefonok bekapcsolását idegen SIM kártyával mindaddig, amig meg nem vásárolták azt. Ugyanis a szolgáltató az első bekapcsolást követő feljelentkezéskor hozzárendeli egymáshoz a telefon IMEII-t, a SIM ICC számot, és a hívószámot, mert nemzetbizt. okokból kötelezik rá. Ugyanakkor nem-igen tartanak ilyesmi demó célokra bemutató készüléket sem, mert biztosan nem telik nekik rá ... :)

Használt (lopott) GSM-ekkel foglalkozó boltokban némi aprópénzért összejöhet a dolog ... és ott még az előfizetésről is tudnak adni infót.
előzmény: mot (9)

Nem elérhető mot

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 305
Re:DVR-ek távoli elérése
#9 2011. Augusztus 13. - 18:54:41
0
Üdvöz!
A kezdeti kialakítás mellett kedves ÜF most már mobiltelefonról is el szeretné érni a DVR-t. Érdeklődik, hogy milyen mobilt és milyen előfizetést vegyen... ???
Arra gondoltam, hogy beküldöm a mobilszolgáltatójához, hogy próbálja ki az ott fellelhető okostelefonokat és nézzen rá a DVR-re. Szerintetek engedik kipróbálni? Engedik, hogy a csatlakozáskor letöltse a DVR-ről az eléréshez szükséges szoftvert?
Mivel még telefonos eléréshez még nem volt szerencsém, jól gondolom, hogy ott is a böngésző indítása, majd IP beírással kell kezdeni? Majd a DVR tudni fogja, hogy most mobilról "szólították meg" és elkezdi letölteni a szükséges szoftot? A telefonos eléréshez szükséges port fwd-ot már beállíttattam, elvileg mennie kéne...

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:DVR-ek távoli elérése
#8 2011. Június 06. - 17:23:22
0
Logikus!

Nem elérhető Kameraguru

  • Szakember
  • Kezdő tag
  • *****
  • Hozzászólások: 28
    • Kameraguru
Re:DVR-ek távoli elérése
#7 2011. Június 06. - 12:48:00
0
Annál 1 dologgal szívtam meg, méghozzá ha átállítottam a gyári port értéket másra, akkor se LAN-ról, se Net-ről nem értem el többet.
Visszaállítottam és láss csodát megy rendesen...

Azt ne felejtsétek el, hogy ha a távoli elérés Explorer böngészőből történik és a DVR-ben gyárilag a 80-as port van megadva akkor az elérés így néz ki:
192.168.1.100
ami ugyanennek felel meg: http://192.168.1.100:80  csak az intelligens I.E. lekezeli a rövidebb formátumot (mert a 80-as az általános web szerver port, úgy mint pl. a 21-es az FTP-é)
Ha viszont ezt a 80-as portot átírod pl. 81-re akkor már kötelezően így kell csatlakozni Explorerből:
http://192.168.1.100:81
 

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:DVR-ek távoli elérése
#6 2011. Június 03. - 18:44:26
0
" Annál 1 dologgal szívtam meg, méghozzá ha átállítottam a gyári port értéket másra, akkor se LAN-ról, se Net-ről nem értem el többet.
Visszaállítottam és láss csodát megy rendesen..."

Csókoltatom a fejlesztőket! akkor miért is lehet átállítani? :-[

Hogy ne érezd azt, hogy ki vagy rekesztve :)

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:DVR-ek távoli elérése
#5 2011. Június 03. - 18:23:04
0
" Annál 1 dologgal szívtam meg, méghozzá ha átállítottam a gyári port értéket másra, akkor se LAN-ról, se Net-ről nem értem el többet.
Visszaállítottam és láss csodát megy rendesen..."

Csókoltatom a fejlesztőket! akkor miért is lehet átállítani? :-[

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:DVR-ek távoli elérése
#4 2011. Június 03. - 18:05:16
0
Sziasztok!
Köszönöm a DVR távoli elérésével kapcsolatos ötleteket. Végül is kiderült, hogy az informókus volt a hunyó, nem állította be a port fw-ot a 34567 portra. :)
Amúgy pont a héten telepítettem ugyanennek a rendszernek 8 ch-ás verzióját. Annál 1 dologgal szívtam meg, méghozzá ha átállítottam a gyári port értéket másra, akkor se LAN-ról, se Net-ről nem értem el többet.
Visszaállítottam és láss csodát megy rendesen...

Nem elérhető Kameraguru

  • Szakember
  • Kezdő tag
  • *****
  • Hozzászólások: 28
    • Kameraguru
Re:DVR-ek távoli elérése
#3 2011. Június 02. - 11:13:20
0
A hálózati kommunikáció sebességét nagyban meghatározza hogy a DVR egy vagy több porton keresztül szolgálja ki a klienst. PL az egyik ... DVR család a 7000 porton kommunikál le mindent, ami egyszerűnek hangzik de pl. ha speed dome vezérlést akarsz, akkor a video stream elveszi az amúgyis gyengécske feltöltési sávszélességet a kommunikációs vonalból és nem nagyon jut hely a PTZ parancsoknak. Ugyanez a hangátvitelre is igaz lehet.
Egyszóval jó az ha egy DVR minden hálózati funkciójára külön portot használ.   

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:DVR-ek távoli elérése
#2 2011. Június 02. - 09:10:01
0
Szia!

A legtöbb asztali DVR-hez csak két port szükséges, de pl. egy teljes kiépítésű Kodicom videoszervernél akár 10 portra is szükség van, hogy minden működjön...  8)

Nem elérhető mot

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 305
DVR-ek távoli elérése
#1 2011. Június 01. - 21:03:03
0
Sziasztok!
Köszönöm a DVR távoli elérésével kapcsolatos ötleteket. Végül is kiderült, hogy az informókus volt a hunyó, nem állította be a port fw-ot a 34567 portra. :)

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!