Szerző Téma: TVI/AHD kamera és 110m-es távolság a rögzítőtől  (Megtekintve 7975 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Köszönöm, valószínűleg dc-dc konbertereznem kell, sajnos a megyeri úton nincs olyan wdr-es hiki bullet kamera, ami 24v-ról működik 😒
előzmény: Lacy #4

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
110 méter még tök simán benne van a passzív átalakítók 300 méteres vállalásában. prospektusadat :)
De a táp az gond, igazából a legjobb a helyi megtáplálás 230V-ról ha tudsz gondoskodni
Ha nem, akkor megoldás lehet a két UTP kábel és akkor 2-2 érpár a táp és 2-2- a jel kábelenként, de ebben az esetben én 24V váltót küldenék ki és a túlvégén egy adapter ami powernél SP500 néven fut de biztos an másutt is más néven, ez a 24V-ból csinál 12V egyent fél A terhelhetőséggel.
A külön tápkábel és egy UTP is jó, de ebben az esetben is én a 24V-ot küldeném ki és az SP500-ak csinálnák -kameránként 1-1 - a 12 voltot

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Én mindenképpen odavinném a 220V-ot és helyi tápot alkalmaznék (lehetőleg kameránként, de ha nem akkor is figyelj a csillagpontos tápellátásra!)
előzmény: vlezlee #1

Nem elérhető bolyt

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 55
Ekkor távolságra utp-n nem viszünk tápot. Legjobb lenne 230v-ot a kamerákhoz vinni, de ha nem akarod akkor 2x0,75 a 12v-nak.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Január 17. - 19:19:37 írta bolyt »

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Üdv kollégák,

Bővítenem kellene egy meglevő kamerarendszert, és a 4 új kamera (varifokális, IR-es bulletek) 110m-re lenne a rögzítőtől.
Kábelnek ilyenkor érdemes CAT.6-ot használni, vagy jó a sima réz UTP? Esetleg FTP kábel?
Tápnak szoktatok vinni külön kábelt ilyen távra? Sajnos a kamerák helyi táplálására nincs lehetőség.

Hikvision rendszer lenne a kiszemelt, 2MP, azt ismerem, de az ivms4500 ios-es gyengeségei miatt szemezek a provision isr-el, de még sosem használtam, nem ismerem. Tudtok esetleg pro/kontra érveket a hikivel szemben?

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!