Beléptető- és kaputelefon rendszerek, áruvédelem > Beléptető rendszerek

Soyal AR-716E Kommunikácios hiba

(1/1)

L. Pásztor:
Hali !

Step-by-step:

1. Először egy USB soros átalakító kell, PC-be bedug, Tx-Rx (2- és 3-as) láb összeköt  és terminál emulátorban (Terminal.exe)  valamit be-pötyögve meg lehet nézni, h egészséges-e az USB port. Ha nem azt kapod vissza amit bepötyögtél vagy nem jön vissza semmi, akkor USB port döglődik v megdöglött. 

2. Ha előző OK, akkor USB-RS485 bedug, és külcsönöz egy másik USB-RS485, kettőt összeköt, és másik PC-n, laptopon megint csak Terminállal megnéz h pötyögésre mi jön ki belőle MINDKÉT IRÁNYBAN (!) A baud-rate ugyanaz legyen ám !
Ha a másik gépre átmegy a pötyögés, akkor Soyal (vagy akármi) ballaghat a kukába.
Ha a másik gépre átmegy ugyan valami, de nem ugyanaz ami be lett pötyögve, akkor valamelyik USB-485 converter reccsent meg.

3. Ha minden rendben van, akkor vagy a PC soft, vagy a panel softjában a configban valami el lett állítva, vagy át-állítódott .... abban viszont már (hozzáértés hiányában) nincs 5letem. 
előzmény: Sanyika1981 #1

Sanyika1981:
Hello Urak!

Lenne egy kérdésem, a fent említett beléptető központtal kapcsolatban. A rendszert nem rég sikerült fél halott állapotából feltámasztanom, illetve bővítenem. Teljesen rendben működött és igaz sok sok szívás után a bővítés és sikeres volt. Azonban történt egy kisebb hiba, amire nem tudom a megoldást és eléggé aggaszt.
A hiba akkor következett be amikor az USB - RS485 átalakítóból kiszakadt a vezeték. A kommunikáció teljesen meghalt. Vissza kötöttem a megfelelő helyre de nem beszélget. Rendeltem új átalakítót, de azzal is ugyan az a jelenség. Mikor az USB-t csatlakoztatom azon a Ledek felvillannak, az RX és a Tx is. Azonban a beléptető panelen csakis a Host RX világit folyamatosan. ( [HOST RX] Az adatfeldolgozó számítógéptől érkező adatok fogadása)
A Host TX nem indul el. ([HOST TX] Az adatfeldolgozó számítógéphez küldött adatok)
Valakinek valami ötlete van hogy mi lehet a gond? Vagy mivel tudnám ujra életre kelteni? Vagy milyen egyéb modon tudnék vele kommunikálni?
Köszönöm!

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

Teljes verzió megtekintése