Szerző Téma: Kamerák rendőrségi összeírása  (Megtekintve 7596 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető mot

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 305
Re:Kamerák rendőrségi összeírása
#13 2017. Október 19. - 18:42:22
0
Igen, a Be. rendelkezik arról, hogy a lefoglalást a bíróság, az ügyészség és a nyomozó hatóság rendeli el.
előzmény: czegany #12

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Kamerák rendőrségi összeírása
#12 2017. Október 18. - 23:00:11
+1
Hát, ne legyél annyira biztos abban a "szépen kérésben".
Tudtommal, ha bűncselekmény felderítésez használható bizonyító erejű eszközzel rendelkezel, azt a hatóság azonnal lefoglalhatja, mindenemű bírósági szarakodás nélkül.
És neked tűrni kell a lefoglalási eljárást.
Persze lehet emberkedni, mert egy kerékpárlopási eljárásban senki nem fog "hősőkkel" foglalkozni, de ha egy gyilkossági ügyben próbálsz meg bizonyítékot eltüntetni (csak a kábel vége fog ott lógni), akkor azért kicsit keményebb fellépésre számíthatsz.
előzmény: SLC #10

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Kamerák rendőrségi összeírása
#11 2017. Október 18. - 22:48:33
0
[size=0px]"A bíróósági döntések tárában van egy precedens (bár Mo-n nincs precedens joggyakorlat hivatalosan) [/size][size=0px][size=0px]hogy a bűnelkövetés céljából illetve a bűnfelderítés elősegítése céljából telepített kamerák felvételének használata nem bűncselekmény / nem szabálysértés.[/size][size=0px][size=0px]Szomszéd asszony kukkolása viszont az stb.[/size][size=0px][size=0px]A lényeg: Mire használod a felvételt fel! "[/size][/i]
[size=0px]
[/size]
[size=0px]Ez nem precedens. A jogszabály is megengedi, hogy adatkezeléssel sérthetsz személyiségi jogokat, azonban ennek a jogsérelemnek lényegesen kisebbnek kell lennie annál az érdeknél, ami miatt felhasználod. Éppen ezért a felhasználást meg kell, hogy előzze egy érdekmérlegelés.[/size]
[size=0px]Ha ez nem lenne így egy bank sem találhatná meg az elöltözött ügyfelét, illetve nem használhatná fel az fegyveres rablóról készült felvételeket sem az elkövető hozzájárulása nélkül stb, stb.[/size]
előzmény: vg #9

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:Kamerák rendőrségi összeírása
#10 2017. Október 18. - 10:57:00
0
Tőlem max szépen kérheti, ha akarom odaadom :-)
Lefoglalhatja, majd, ha bírói végzéssel jön, de akkor meg már nincs mit lefoglalni, mert csak a kábel vége fog ott lógni :-)
Ezzel a Yard is tisztában van és nem is olyan régen szépen kérték a felvételt.
Hogy kevesebb legyen a papírmunka 4 órányi anyagot odaadtam, majd megnézték mi kellés végül egy 6 perces darabot meghagytak és lepapíroztuk a lefoglalást arra a 6 percre.
Ha meg nincs a felvételen használható rész akkor nem is jártak nálad. Nekik is jobb így.

A bíróósági döntések tárában van egy precedens (bár Mo-n nincs precedens joggyakorlat hivatalosan)
hogy a bűnelkövetés céljából illetve a bűnfelderítés elősegítése céljából telepített kamerák felvételének használata nem bűncselekmény / nem szabálysértés.
Szomszéd asszony kukkolása viszont az stb.
A lényeg: Mire használod a felvételt fel!


előzmény: vg #9

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Kamerák rendőrségi összeírása
#9 2017. Szeptember 25. - 16:19:37
+1
Persze hogy lefoglalhatja :o
előzmény: Janó #5

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Kamerák rendőrségi összeírása
#8 2017. Szeptember 24. - 16:52:44
0
Vagyonvédelmi törvény, Info törvény ( jövőre GDPR). Már a közterületen történő rögzítés tényét is tiltja. Az, hogy a rendőrök kérik, külön történet. Magánszemély közterületi rögzítése, akkor is jogszabályellenes. Én sem értek egyet sokmindennel, de a szabál az szabál.
előzmény: Ryki #7

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re:Kamerák rendőrségi összeírása
#7 2017. Szeptember 22. - 18:07:48
0
Már én is vittem be így felvételt csendőrségre nem egyszer... Meg sem kérdezték ki fia borja vagyok.. Tessék itt a felvétel, mentsd át mert pendrive-ot nem adom oda...

Viszont annyira bírom hogy mindenki az adatkezelés jogalapjával, meg hogy közteret nem nézhet kamera és ejnye-bejnye feljelentés így úgy.... Kérdem én a Teréz körúti robbantásnál hol voltak jogalapok, meg nem nézhetnek a kamerák közterületet??? Sorban ballagtak a Rendőrei végig az üzleteken, hogy felvételt ide most azonnal... Ha nem holnap jövünk és lefoglaljuk az egész hóbelebancont kamerástól rögzítőstől.   

Jó lenne ha végre eldöntenék hogy akkor most mi a franc van.

Ja és már volt olyan ügyfelem aki beszolgáltatta a felvételt egy eljáráshoz, szépen megköszönték a rendőrök a segítséget. Aztán az ügy végén jött a papír az önkormányzattól hogy megbüntetik mert közterületet néz a kamerája... 

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Kamerák rendőrségi összeírása
#6 2017. Szeptember 22. - 11:27:51
0
Én is adtam már le felvételt rendőrségnek, magánszemély által tett feljelentés miatt, társasházi garázsban történt lopással kapcsolatban, nekem is írtak "lefoglalási" jegyzőkönyvet. Kicsit vicces is volt, mert önként (kérésre) vittem, pendrive-on.


előzmény: Janó #5

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:Kamerák rendőrségi összeírása
#5 2017. Szeptember 22. - 07:17:11
0
Mi van akkor ha azt mondja a szerv, hogy lefoglalja a rögzítőt, tehát nem a tulajdonos/kezelő adta ki a felvételeket? Volt nálam olyan, hogy eseménykor az Önkormányzati térfigyelőről kellet lementeni felvételt és a rendőr adott róla egy lefoglalási jegyzőkönyvet.
No de egy magán rögzítőnél ha pl. egy "nagy volumenű" esemény történik és vonakodik az ember, akkor lefoglalhatják a saját rögzítőt?

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Kamerák rendőrségi összeírása
#4 2017. Szeptember 21. - 22:55:54
0
Nálam is, és ügyfeleimnél is voltak.
Mikor mondtam a rendőrnek, hogy a közterületet nagy részben figyelő kamera, az nem rögzít, csak van, megértette, és tájékoztatott, hogy amennyiben valami nagyobb horderejű dolog történik a környéken, akkor azért megkérdezik még egyszer, hátha ;D .

Szal, ha egy ilyen felvétel, valahol bizonyítékként landol, az eső tökösebb ügyvéd/ügyész söpri le az asztalról, az adatkezelés jogalapját keresve. De még az is megütheti (meg is fogja) a bokáját, aki a felvételt készítette, és kiadta. A GDPR kicsit előbbre mutató a jogos érdekből végzett adatkezelés bevezetésével, amikor érdekmérlegelés nélkül megengedi az adatkezelést, ha az az adatkezelőre nézve jogi kötelezettség, vagy jogos érdeken alapul.
Na, ebből is lesznek még cifra dolgok jövő tavasztól
előzmény: szaki #1

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!