Szakmai kategória > Adatkapcsolat eszközei

Paradox kommunikációs protokollok rendszerintegrációhoz

(1/2) > >>

syn7h37ic:
Bármilyen ethernet  jó, aminek a soros oldala TTL kimenetű. Csak a TTL jó! Ismerje fel az ethernet eszközt  a gép, tudd konfigurálni az ethernet portot, mert fix IP-t kell adni neki.
Ezután kell egy külső program, ami képes virtuális soros portot létrehozni a kívánt IP címmel. Onnantól már működnie kell, mint egyszerű soros port kommunikáció. Úgy is kell beállítani a Babyware-t hogy soros portos kommunikációt használjon. Közvetlen IP kapcsolatot kizárólag az IP 150 modullal fog létesíteni. előzmény: kissp79 #9

kissp79:
Szia!
Pontosan milyen Eth-soros eszközzel próbálkoztál?

Én ELFIN EE10-el http://www.hi-flying.com/elfin-ee10-elfin-ee11játszottam, de csak addig jutottam, hogy a cucc web oldalát elértem, a központhoz nem tudtam csatlakozni :(

Vannak minden féle beállÍtások rajta de ezeket nem is tudom. Ebben tudsz segÍteni?előzmény: syn7h37ic #6

Wineman:
Alapvetően szimpatikusak a Securecom eszközök, főleg, hogy magyar gyártótól származnak. Viszont amióta megtapasztaltam a Paradox szervereinek bizonytalanságát, azóta nem bízom a pusztán PUSH értesítésben (előtte is kétkedtem benne). Ha lenne mellé hanghívás is, akkor biztosan kipróbálnám!előzmény: art_moony #7

art_moony:
Szia!
Amit te gyanítasz az feltételez egy HW kulcsot a kábelen, mert a Babyware vagy a központ nem tudja hogy gyári kábel vagy sem.
Azt mondják hogy a protokollt módosították de a módosított protokoll ugyanúgy kiolvasható lesz a soros kommunikációból mint a mostani, ha csak nem lesz titkosítva pl. AES-el.
Mi azt tapasztaltuk, hogy még nagyon nem változott azaz a régi Babyware simán kiolvassa a központokat még... 
Tudom hogy reklám, de ha valaki ilyet keresne...
http://securecom.eu/securecom/static/Paradox_remote_serial.pdfelőzmény: Wineman #5

syn7h37ic:

Az egyik nagy távfelügyeleti cég a mai napig használ soros portra rakható rádiós kommunikátort, a legújabb panelokon is mennek.
A protokoll nem változott, mármint központcsaládokon belül. A soros porton mindig megjelenik az összes esemény is, ami a központtal történik, kikapcs, bekapcs, bypass, riasztás stb stb.
Nagyon egyszerű ezt megfigyelni,csak kell egy hyper terminál, és láthatóvá válik minden.
Ezek a kommunikátorok kizárólag olvasnak, nincs kétirányú kapcsolat a riasztó panel, és a kommunikátor között. Ezért értelemszerűen nem is lehet vezérelni vele, csak a soros portra kiadott adatokat tudja továbbítani
Tudomásom szerint már csak ezért sincs tiltva, mert akkor már a babyware-el sem lehetne online látni az eszközök állapotát.
Mindentől függetlenül megkerülhető az egész, mivel szög egyszerű  és nem védett a soros kapcsolat a központok portján. Épp ezért, ha nincs átállítva a panel azonosító, és jelszó, bárki rá tud csatlakozni a panelra, ha hozzáfér. Mi is szórakoztunk régebben külső gyártós ethernet-soros port konverterekkel sikeresen, aminek az lett volna a lényege, hogy ne kelljen a "csodás" paradox szerverrel kínlódni, de csak kísérlet maradt, mert ahol csak tudjuk, mindenhol lebeszéljük erről a "csodálatos" dologról a felhasználót, mert akkor nem megy az insite, amikor pont kéne.
A Paradox eljutott oda, hogy a DSC-s Envisalink 4 rendszere köröket ver a túlhájpolt Paradox távoli netes elérésre. Meg gyakorlatilag mindegyik más gyártó is lekörözte már ebben.előzmény: Wineman #5

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése