Általános kategória > Hírek

Átégetik a műanyag nyílászárókat!

(1/2) > >>

eXtra:
"Az Országos Rendőr-főkapitányság koordinálásával a Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Igazgatóságának munkatársai, a Paksi- és a Budaörsi Rendőrkapitányság rendőreivel közösen fogták el az ajtólapégetős betörőket."
http://www.police.hu/hu/hirek-es-informaciok/legfrissebb-hireink/bunugyek/orszagos-osszefogassal-kerultek-rendorkezre

handras:
Kb. 10 éve volt a saját praxisomban is.előzmény: padisah #2

Lacy:
nagyon régi módszer, már 20 éve is voltunk ilyen típusú betörés után dolgozni.
bár akkor az volt a megoldás, hogy a kilincsnél lyukasztották ki, és kívülről íy nyitották az ajtót, vagy ablakot.
de a fa tokok sem voltak biztonságosabbak, ott meg az járta, hogy így a kilincs mellett fúrtak egy 20-25 mm-es lyukat, kézi fúróval, így teljesen csöndesen, aztán a lyukon bepiszkáltak és elfordították a kilincset. én már akkor is - mert akkortájt még nem voltak kültéri védelemre annyira jó eszközök mint mostanában - javasoltam a zárható kilincseket vagy azt amin legalább egy gombot meg kell nyomni, hogy fordulni tudjon.

kero:
Évekkel ezelőtt is hallottam hasonlóról, tehát attól, hogy ma szóba került, még komoly.előzmény: padisah #2

eXtra:
Ha már a gyártók sem tagadják, akkor gyaníthatóan nem áprilisi tréfa, de ebben a huncut világban bármi előfordulhat! ;) 8) :D

KIÉGETÉS ELLENI VÉDELMET AD A KÖMMERLING?
"Kiégetéssel történő behatolás elterjedt támadás az értékeink ellen. Mindez úgy történik, hogy kívülről a díszpanel PVC lapját átégetik, majd a hőszigetelő habot kivágják, és ismét égetnek, de már a panel belső falát. Minden betörés lényege a hanghatás nélküli módszer alkalmazása. A díszpanel megerősítése ebben adhat segítséget és védelmet. Nem azt mondjuk, hogy támadhatatlan lesz az ajtó, hanem azt állítjuk, hogy a betörési ideje fog megnőni. Tudni kell, hogy minden, a biztonság érdekében tett védelmi intézkedés arra irányul, hogy megnehezítse a bejutást. Ilyen lehet a hanghatás nélküli bejutás és a bejutás idejének megnövelése. Ez utóbbit érjük el a díszpanel külső héjazata alá beragasztott üvegszövet-háló alkalmazásával."előzmény: padisah #2

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése