Szakmai kategória > Adatkapcsolat eszközei

µArt USB-UART konverter

(1/2) > >>

tomat5:
Yessss!
 ;Delőzmény: pylo #7

pylo:
Szia L. Pásztor, én vagyok az említett kütyü készítője, és válaszolnék a kritikáidra.


--- Idézetet írta: L. Pásztor - 2020. Május 05. - 11:45:05 ---A neve uArt, vagyis valahol "művész-művészet"
Lehet hogy az ember életművész, de nekem némi elégtétel, hogy már 20 éve is ennél különb nyákokat terveztem ... pedig én nem vagyok művész  ....  :(

--- Idézet vége ---
Mint más is beidézte már az eevblog fórumról, a név egyáltalán nem a "művészet" szóból lett származtatva, hanem a "mikro" és "UART" szavakból, kihasználva, hogy sz.gépen az egyszerűség miatt a görög "µ" sokszor csak "u"-ként van begépelve.


--- Idézetet írta: L. Pásztor - 2020. Május 05. - 11:45:05 ---Viszont nem is kevergettem az alkatrész méreteket a nyákon, mint Mari néni a baracklekvárt.
Az FT230XS mellett kicsit furán fest a két optocsatoló hagyományos SMD tokja ... pedig van abból sokkal kisebb is van ám .... persze lehet h olyan pont akkor nem volt akciós ... :)
A végén meg az a buzinagy fekete csati ... biztos a lomex-ben óccsóé vót ....  :) 

--- Idézet vége ---
Egyáltalán nem szokatlan alkatrészméreteket kevergetni, sőt a mechanikai és elektromos funkciók adottsága esetén ez általában szükséges is. Az általad optocsatolónak titulált csip (valójában kapacitív csatoló) egy a világpiacon kapható 4-5 típus közül, amik rendelkeznek a 3Mbaud-hoz szükséges sebességgel, a kívánt feszültségtartommánnyal (1.8-5V), és csatornák számával (4db). Ezek közül a legolcsóbb, de még így is 3 dollár alatt csak mennyiségi rendelés esetén van az ára. Kisebb ide tervezett optocsatoló meg fizikailag nem is nagyon lehet (azonos paraméterek esetén), mert a két lábsor közti távolságnak kúszóáram esetén is stimmelnie kell. Már így is a NYÁK CTI-jével kellett kikompenzálnom az IC átlagnál kisebb méretét!

A "buzinagy" fekete csati a tokban egyáltalán nem lóg ki (lásd [1] kép a post végén), és veled ellentétben mások örvendenek neki, hogy egyrészt szabványos 0.1"-os sorköze van, másrészt, hogy 4 fallal rendelkezik a rövidzár- és ESD-védelem segítésére. Ezek természetesen diktálják a méretet, így ez sem lehet kisebb.


--- Idézetet írta: L. Pásztor - 2020. Május 05. - 11:45:05 ---És még ESD védelmet sem látok rajta ! Pedig mekkora élvezet már egy fél millás MacBook-ra rádugva valami USB-s vackot, elszáll a Mac USB portja !

--- Idézet vége ---
Ha nem látsz rajta ESD védelmet, akkor se a µArt leírását nem olvastad el, sem a kapcsolási rajzát nem nézted meg. Minden pinjén van ESD védelem, és ebbe nem csak a 10-es pinsor tartozik bele, hanem az USB csati is. A kütyü amúgy az előírt CE-s ESD vizsgálaton is átesett (sikerrel). Az ezen felüli optikai leválasztás, túláramvédelem, és fordított polaritás elleni védelem pedig gondoskodnak róla, hogy nem csak a túlárazott MacBook-odat nem fogja soha tönkretenni, hanem a saját elektronikádat sem.


--- Idézetet írta: L. Pásztor - 2020. Május 05. - 09:03:01 ---Már látom, ennek is Covid-es ára van !

Mert az anyagköltsége kb. 3-4 USD lehet. 
Persze az a műanyag doboz ... na az drága lehet !!!  :)

--- Idézet vége ---

Mint írtam feljebb, az optikai leválasztás (2db IC) összesen már önmagában is 4-5 USD közt van ennél a gyártási mennyiségnél (sajnos nincs 10.000-es megrendelésem és előfinanszírozni sem tudnám), szóval erősen elsaccoltad magad (olcsóbb csatoló meg nem tudja azt ami ide kell). Pedig ez csak egy 1 a két tucat alktrészből, és az FTDI csip sem olcsó. A BOM nyák nélkül összesen kb. 10 USD. Erre rájön a NYÁK-gyártás és beültetés ÁFA-val, 3 USD műanyag tok, csomagolás anyaga, és összesen 22 USD körül mozgunk. Ezért ha 32 USD-ért adtam, és a haszon 37%-a bemegy adóba, akkor könnyen látható, hogy minden eladott darabon kb 1750 Ft tiszta hasznom van, ami szerintem messze van a lehúzástól. Ráadásul amikor indult az egész 2 éve akkor a forint jóval erősebb volt és ez nem jelentett még ennyi hasznot sem. Merthogy annyiért adtam a kampány idején. Sőt, ma is. A 32 USD és a valós vételár különbözetét meg a disztribútoroktól kell számon kérni.előzmény: L. Pásztor #6

[1]

L. Pásztor:
Hát jah,  itt a példa mit tesz a nagy pofa, a nagy duma, és a hatalmas szemtelenség !
Kiöregedtem már ebből a világból, valahogy ehhez az üzletpolitikához nekem már nincs gyomrom ...

A neve uArt, vagyis valahol "művész-művészet"
Lehet hogy az ember életművész, de nekem némi elégtétel, hogy már 20 éve is ennél különb nyákokat terveztem ... pedig én nem vagyok művész  ....  :(
Viszont nem is kevergettem az alkatrész méreteket a nyákon, mint Mari néni a baracklekvárt.
Az FT230XS mellett kicsit furán fest a két optocsatoló hagyományos SMD tokja ... pedig van abból sokkal kisebb is van ám .... persze lehet h olyan pont akkor nem volt akciós ... :)
A végén meg az a buzinagy fekete csati ... biztos a lomex-ben óccsóé vót ....  :) 

És még ESD védelmet sem látok rajta ! Pedig mekkora élvezet már egy fél millás MacBook-ra rádugva valami USB-s vackot, elszáll a Mac USB portja !

Jó, jó, eldugulok ... :)
 előzmény: eXtra #5

eXtra:
Látod, látod! Nem a Józsi bácsiknak kell gyártani, hanem a világpiacnak, ahol fizetőképes kereslet is van a profi fejlesztők munkájára!  ;) előzmény: L. Pásztor #4

L. Pásztor:
Jaaaa, most már értem. Nem néztem meg az alsó link-edet.
Már látom, ennek is Covid-es ára van !

Mert az anyagköltsége kb. 3-4 USD lehet. 
Persze az a műanyag doboz ... na az drága lehet !!!  :)

  előzmény: eXtra #3

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése