Szerző Téma: PX Beam prizmás infrasorompó  (Megtekintve 6739 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:PX Beam prizmás infrasorompó
#9 2021. December 02. - 16:09:09
+1
Egy ügyfélhez megint prizmás eszköz kellett, ezért vettem egy újabb PX Beamet.  ::golyozik:: Pillanatnyi elmezavar vagy mazochismus lehetett, de mindegy, már felszereltem... :D Sajnos a kábelezés nem volt opció, az elemes infrasorompókkal meg más szopások vannak, így maradtam a reflexiósnál. A Powernél már a boltban kivettem a dobozból és mivel csak 3 csavar volt az előlapban (1 csavarja valószínűleg kirázódott és elveszett), ezért elgondolkodtam rajta, hogy otthagyom a 3,14csába, de alaposabban megnézegettem és észrevettem, hogy a megmaradt csavarok nem fognak semmit. A boltos srácok kerestek hozzá csavart és az egyik nyitásérzékelőjük csavarja (kicsit nagyobb, de legalább normálisan meg lehet húzni) pont jó lett, ezért adtak mellé egy zacskónyit. ;D A gagyi tömszelence anyáját lazán két ujjal sikerült eltörnöm, de szerencsére volt nálam ilyen apró méretű normális minőségben is. Kb nyolcszor szedtem le a piros előlapot mire jó lett, mert összerakásnál a szilikagél zacskó miatt mindig elállítódott, de végül sikerült úgy összerakni, hogy minden klappolt. Ha 1-2 éven belül hozzá kell nyúlnom, akkor kalapáccsal fogom leverni, aztán felvéssük a betont egy vezetékes ellenoldalhoz, de hogy ilyen szart nem veszek többet, az már tuti...  ::kalapal::
előzmény: vg #8

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:PX Beam prizmás infrasorompó
#8 2021. December 01. - 13:09:41
0
 :o Az akkor szerencsés a konstelláció ott :). Mi ezt 1x próbáltuk, mindössze 4 infrasorompóhoz lett téve, de minden ködös napon vagy fagyban jeleztek, így elvetettük. De az tény hogy sokat számít a helyszín- ettől függetlenül nálunk felejtős.
előzmény: eXtra #4

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:PX Beam prizmás infrasorompó
#7 2021. November 30. - 22:57:17
0
Dehogy is. Az infrába. Ahogy írta a kolléga, a prizmával sosem volt gond, csak az infrával.
előzmény: bcslaci #6

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:PX Beam prizmás infrasorompó
#6 2021. November 27. - 20:56:42
0
Prizmába?  :o
előzmény: syn7h37ic #5

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:PX Beam prizmás infrasorompó
#5 2021. November 27. - 19:46:09
0
Jobb helyeken az eszközökbe kerül fűtés. Akár utólag is érdemes beledobni.
előzmény: eXtra #4

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:PX Beam prizmás infrasorompó
#4 2021. November 22. - 23:55:15
0
A prizma szabadonálló oszlopra van szerelve és azzal sosem volt gond. Az aktív eszköz viszont egy házfalon van, ami dőnként lepárásodott. Nem tudom meddig működik a szilikagél, de már jónéhány ködös reggelt kibírt... :)
előzmény: vg #3

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:PX Beam prizmás infrasorompó
#3 2021. November 22. - 18:42:24
0
Érdekes gondolat, de :o 8)
Fagyban az őr óránként takarítani fogja a prizmát? Vagy mi volt az elképzelés? Fűtöd a prizmát?
előzmény: eXtra #2

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:PX Beam prizmás infrasorompó
#2 2021. November 17. - 18:49:53
0
Az első ködös reggelen ismét mehettem a "kedvenc" infrasorompómhoz!  ::fire::

Most az alsó felébe betuszkoltam egy szilikagél zacskót, hátha így nem tud annyira párásodni. Nehéz volt  összerakni, mert a zacsi folyamatosan elnyomta valamerre a panelt, de azóta jó. :) Ja, meg az apró előlapi csavarokat kicseréltem nagyobbra, mert átestek az előlapon és meghúzni sem lehetett őket normálisan (sajnos ez szériahiba, mert a csavarjai újkorában se fogtak szinte semmit)...



Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
PX Beam prizmás infrasorompó
#1 2021. Január 25. - 15:19:30
+2


Nemigen "kapuzok", de 3 éve felszereltem egyet ebből a típusból és azóta néhányszor ki kellett mennem állítgatni, mert nyitott az érzékelő. A prizmás oszlop atomstabilan áll és semmit nem mozog, az infrás egység pedig betonfalra lett felfúrva, tehát egyik sem tud elmozdulni. A prizma felé nézve a piros fény látszólag a prizma közepén van, de alkalmanként azért mégis nyit a relé... Mindent a gyártói leírás szerint csináltam, de a végeredmény mégsem az igazi.  ::fejel::

Ma viszont megvilágosodtam!  ::pattog:: A pontos beállítást úgy lehet elvégezni, ha a prizma minden oldaláról külön külön (jobb, bal, alsó, felső) elkezdjük a prizmát lassan kitakarni (kívülről befelé) és közben figyeljük, hogy melyik oldalon mikor jelez a LED. Amíg valamelyik oldalon eltérő mértékű takarásnál kezd el világítani a LED (és kattanni a relé), addig nem pontos a beállításunk. Ha tökéletesen pozicionáltunk, akkor minden oldalon ugyanakkora kitakarásnál fog világítani a LED! Nálam most 5 méteres távolságnál kb. a prizma feléig lehet minden irányból úgy kitakarni, hogy ne nyisson a relé.  ::halas::

* A kipotyogó apró előlapi csavarokért szerintem még sokat fog csuklani a tervező anyukája! ::kalapal::

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!