Szerző Téma: Érthetetlen jelenség: Mátrix6 és PS128  (Megtekintve 8215 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
A PS128-ból millió féle verzió létezik és sajnos előfordult bennük néhány átgondolatlan funkciók is, ami leginkább csak arra volt jó, hogy a szerelőket és az ügyfeleket szívassa. Én a helyedben megnézném, hogy milyen a központ bell kimenete, van-e 1k-s lezáró ellenállás, a szirénán "Q tiltás" ON állásban van-e, de ha már többször voltál kint, akkor vinnék egy új szirénát (vagy legalább egy friss panelt) is, hogy holnap tutira ne kelljen visszamenni...  ;D

Nem elérhető H. József

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 102
Nincs segédtáp, és nem is távfelügyelt! Én is vakartam a fejem és többször rákérdeztem a telefonban, biztos az övék szól e és nem másé a lépcsőházban. De a szervizbemenet negatívra kapcsolása után elhallgatott a sziréna. Azóta is úgy van , mert ezer a dolog és még nem volt időm arra menni. Az ügyfél egyébként 70 körüli házaspár, nem hiszem hogy sziréna vagy központ fedelet nyitogatna.
előzmény: vg #2
« Utoljára szerkesztve: 2021. Május 07. - 18:46:39 írta H. József »

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Ezt te is jól érzed, hogy valaki nem mondja meg a teljes igazságot, mert ilyen nincs :P
Hogy mi történt nem tudom, de amúgy az eseménylista elárulná PC-n, és mindjárt lebukna a füllentős... Szerintem amúgy kinyitották a szirénát vagy a kp-ot, csak ezt nem említi az Elmű és/vagy az ügyfél.
A rendszer hiba majdnem kizárt, hiszen pontosan ezt modellezted (tuti nincs segédtáp a szirénénak??).
Nem távfelügyelt?
előzmény: H. József #1

Nem elérhető H. József

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 102
Érthetetlen jelenség: Mátrix6 és PS128
#1 2021. Április 24. - 16:05:54
0
Sziasztok!
Hátha valaki megfejti!
Ügyfél felhív, hogy a társasházban elektromos szerelés miatt áramszünet lesz és nézzük már át a rendszerét, nehogy sziréna megszólaljon, mert legutóbb ez történt és nagyon kellemetlen volt.
Megérkezés, központ: Mátrix6. Kezelő akkuhibát nem jelez, látszólag minden ok. 230 lekapcsol, lépcsőházi PS128 akkus sziréna nem szól. Központ kinyit, akku fesz 12,95V. sziréna szétszed, akku fesz: 12,45V. Ügyfél kérésére a biztonság kedvéért és a megnyugvás miatt akku csere. Csere után próba többször, legalább 4-5 alkalommal betáp kismegszakító lekapcsol, trafón 230 V hiányzik, akkufesz 12.7 körül megáll és tartja magát. Sziréna természetesen nem szólal meg, de a sziréna némításhoz szerviz szál kapcsolót rejtve beépítettük. Távozáskor betáp felkapcsol, akku fesz emelkedni kezd. Doboz bezár.
1 óra múlva ügyfél hív, hogy mit tegyen, mert  ELMü megjött, a házban áramot lekapcsolta és a lépcsőházi sziréna abban a pillanatban megszólalt. Szervizkapcsoló kapcsolása után sziréna elhallgat.
Ötlet valakinek?

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!