Szerző Téma: Paradox Spectra  (Megtekintve 40883 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:Paradox Spectra
#15 2012. Január 27. - 20:00:19
0
#11-ben K636 szerepel, #13-ban már rövidített a szaktárs, a K636 nem jó az ULTRA-hoz

pl: http://defloc.hu/Biztonsagtechnika/Riasztokozpontok/Paradox/Esprit/kezelok/Paradox-K636-kezelo
előzmény: tibitoth #14

Nem elérhető tibitoth

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 6
Re:Paradox Spectra
#14 2012. Január 27. - 19:12:37
0
Egy kis problém a kezelőkkel és a központokkal. A 636 ez KEZELŐ, méghozzá az Esprit Ultra látja. Az SP 4000 és az SP 5500 központok kezelője MG 10 LED (gyári alap)! A Spectra SP sorozatú központok kezelői MG sorozatúak. Ezek mindkettő partíciót kezelik és mutatják is. Kódokról: rendszer mesterkód mindkét partíciót kezelheti, Mester 1 csak az1 partíciót, a Mester 2 a 2 partíciót és a felhasználókódok pedig a felhasználó opciók program szerint engedelmeskednek (404-432).
előzmény: kovacsger #13

Nem elérhető kovacsger

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 19
Re:Paradox Spectra
#13 2012. Január 22. - 13:52:25
0
Belátom igazad van, este már egy kicsit elfáradtam... :)

636-os valóban nem írta, de mivel kis központról van szó, ezért feltételeztem kis kezelőt, és mint tényként írtam ezzel nem célszerű a partíciózás.
előzmény: Lacy #12

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Paradox Spectra
#12 2012. Január 22. - 07:16:35
0
Ez mind igaz, de hol írta marczy hogy 636-os a kezelője?
Idézet
Csak külön kezeli, bármit programozok.
ebből az következik, hogy amúgy látja csak nem megy neki együtt. a többit meg leírtuk már pl satel kütyü :)
előzmény: kovacsger #11

Nem elérhető kovacsger

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 19
Re:Paradox Spectra
#11 2012. Január 21. - 22:06:15
0
Sziasztok!

K636 -os kezelőn csak az 1-es partíciót látod.

"Az Egy-gombos szolgáltatásokkal a felhasználók műveleteket hajthatnak végre belépőkód begépelése nélkül. A rendszer
élesítéséhez, tartsa nyomva a megfelelő gombot (fent), 3 másodpercig. Ha a rendszer partíciózott, az élesíteni kívánt partícióhoz
tartozó gombot is meg kell nyomni."

  EZT ENGEDÉLYEZNI KELL
"Partíciózás
Szekció [700]: Általános opciók   
Opció [1] KI = Partíciózás tiltva (alap)
Opció [1] BE =Partíciózás engedélyezett
A központ rendelkezik partíciózás szolgáltatással, mellyel felosztható a riasztórendszer két külön területre, Partíció 1 és 2 néven.
A partíciózás olyan rendszereknél hasznos, ahol az osztott biztonsági rendszer célszerűbb, például iroda/raktár épület. Amikor a
rendszer partíciózott, minden zóna, felhasználókód (Belépõkódok a(z) 21. oldalon) és a legtöbb rendszerjellemző egy vagy
mindkét partícióhoz rendelhető. Ha a rendszer nincs partícionálva, minden Felhasználókód és szolgáltatás Partíció 1-hez
tartozik.
• A felhasználók csak a hozzájuk rendelt partíciókat élesíthetik vagy hatástalaníthatják.
• Csak a 1. partícióhoz tartozó zónák élesednek vagy hatástalanodnak amikor a 1. partíciót élesítik vagy hatástalanítják.
• Csak a 2. partícióhoz tartozó zónák élesednek vagy hatástalanodnak amikor a 2. partíciót élesítik vagy hatástalanítják.
• Mindkét partícióhoz hozzárendelt zónák akkor élesednek, amikor mindkét partíciót élesítik, és akkor hatástalanítanak, amikor
legalább az egyik partíciót hatástalanítják.
• A következő szolgáltatásokat partíciónként külön kell programozni: Belépés/Kilépés késleltetés időzítő, Auto-élesítés opciók,
Sziréna letiltás időzítő, Átváltás Stay élesítésre, PGM események és Ügyfélszámok.
Ha a rendszer nincs partícionálva, minden zóna, felhasználókód és szolgáltatás Partíció 1-hez tartozik. A 2.
partícióhoz manuálisan rendelt zónák nem működnek tovább."

Rendszer mesterkódnál ki kell választani az élesítendő területet, ha jól emlékszem 1, 2, vagy 3 -as gombokkal.
A többi kódot partícióhoz kell rendelni.

Üdv: Gergely


előzmény: marczy #4

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Paradox Spectra
#10 2012. Január 21. - 18:55:00
0
Satel kütyüvel, mint már korábban is írták CSAK 1 partíciót tudsz kapcsolni, kivéve talán ha 2 csatornás és 2 zónabemenetet áldozol fel kulcsos kapcsolónak.
előzmény: marczy #8

Nem elérhető marczy

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 22
Re:Paradox Spectra
#9 2012. Január 21. - 17:07:37
0
azért satel van, mert a 728-ason megfelelt az illetőnek, teljes lakást zárt, nyitott, azt hittem itt is műxik...
előzmény: Lacy #6

Nem elérhető marczy

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 22
Re:Paradox Spectra
#8 2012. Január 21. - 17:06:33
0
ugyan így csinálom, ahogy leírtad, de csak egy partíciót kapcsol...Azért nem értem én sem, mert könyv szerint megyek végig.
több mint másfél órát játszottam vele, és vagy 1. vagy 2. partíción érzékel az infra. Próbáltam SP 5500-is.
Biztos én vagyok balfax, csak azt nem tudom hol...
előzmény: vlezlee #5

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Paradox Spectra
#7 2012. Január 21. - 09:59:34
0
Na igen, miért pont satel távkütyü, mikor gyakorlatilag ugyanabban az árban van, mint egy paradox rx1+rem15 és azt legalább lehet normálisan programozni...
előzmény: Lacy #6

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Paradox Spectra
#6 2012. Január 21. - 08:28:02
0
Satel távkütyü SP-hez? suxxxx  :-\
Azzal amúgy max csak az egyik terület kapcsolható.

előzmény: marczy #4

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!