Tűz- és behatolásjelzés > Központok és kiegészítőik

Melyik központcsalád a jobb?

<< < (2/34) > >>

vg:
Nem vagyok okosotthon telepítő. Eddig 3 rendszerrel futottam össze, ahol a biztonságtechnikát én tettem, az okos otthont más. Egyik helyen sem volt olyan dolog megoldva a rendszereikkel amit Integraval ne tudtam volna megcsinálni töredék áron. Ez persze lehet a telepítő és/vagy megrendelő szegénységi bizonyítványa is, de nem haraptam rá a témára.
Medencei vezérlés, vagy szellőtető rendszer lehet ilyen esetleg, de ott is azt gondolnám hogy azok is specifikus eszközök melyeknek a jelzései szintén integrálhatóak...
De dobáljatok ötleteket hátha rákapok az ízére  :o 8) :Pelőzmény: L. Pásztor #161

eXtra:

--- Idézetet írta: L. Pásztor - 2020. Március 04. - 20:31:43 ---A riasztóközponttal ez nem fog menni, mert nem arra készült.
--- Idézet vége ---

Valóban nem arra készült, de ha valaki profi rendszerekben gondolkodik, akkor ma már talál olyan gyártókat, akiknek a termékei elég komoly integrációra képesek. A smart home sosem lesz tökéletes vagyonvédelmi rendszer (hiába vannak benne erre alkalmas funkciók IS) és ugyanez fordítva is igaz, mert egy behatolásjelző központ sem elsősorban smart hub funkciókra készült. Viszont a két világ integrációjából születhetnek akár (majdnem) tökéletes rendszerek is... ;)előzmény: L. Pásztor #161

handras:
Azért a Jablotronnal már el lehet indulni....előzmény: Wineman #156

L. Pásztor:
Az előbbi válaszom Neked szólt, csak véletlenül Extra hozzászólására reagáltam.

Nos, az okos otthonhoz mindenképp olyan berendezés kell, a maga "teljes szabadon" programozhatóságával.
Meet ahány haze és ahány igény ... annyiféle program.
A riasztóközponttal ez nem fog menni, mert nem arra készült.
A riasztóközpont viszont jó perifériája lehet egy okos otthon központ számára.előzmény: Wineman #156

L. Pásztor:
Egy rendes smart rendszerben a riasztóközpont csak egy nyúlványa (perifériája) a teljes rendszernek, ahogy pl. a helyiségenkénti fűtés-hűtés (hőfokszabályzás), a páratartalom, a megvilágitottság, a redőnyök, a CO és a CO2 szint figyelés (szellőztetés), a különféle automatizmusok (mosógép, sütő vezérlés), etc, etc.

Egy riasztóközpont "csak" egy riasztóközpont. Attól sosem lesz okos az otthon...előzmény: eXtra #157

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése