Szerző Téma: Videotechnikai csatlakozók bekötése, átalakítók készítése  (Megtekintve 28772 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Írtam, nem?
150-200e -ért átmegy
vagy 15e-ért + 6500 ft erősítős toldó szintén
ha nem hiszed gyere el hozzám egy demóra

na voltam jó fej meg karácsony kikerestem neked pár integrált kábelt ami egybe van az erősítővel

http://www.argep.hu/trend/AKTI/Aktiv-hdmi-kabel-15-m.html


előzmény: sunesz #34

Nem elérhető sunesz

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 6
ok! és egy ugyancsak paszív 13 méteres hdmin?
előzmény: vlezlee #33

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Vga kábelen full hd nem fog menni 13m-en passzív kábellel
előzmény: sunesz #32

Nem elérhető sunesz

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 6
hátt! akárhonann nézem, ez a jelátvitel, akár hdmi, akár vga, problémás, illetve költséges. bár az álltalam fabrikált szvics kábeles vga kábel, átviszi 13 méteren az 1080p-ét és 2000ft-ba van, a két forasztható csati a végén, a kábel, meg volt a szarjaim közt, isten tudja honét már. csak az a szellemkép ne lenne, akkor jó is lenne a vga kábelezésem.ha elkezdek hdmizni, akkor lehet, belefutok szintúgy problémákba, ahogy olvasom, ami rettentő sok pézbe fájhat?most kaptam kölcsön haverosztól egy 10 méters hdmi kábelt, ami paszív osztás után olykor dobálja a képet. mi lenne, ha 13 méteres lenne a hdmi kábel? már kellene is valami jelerősítő, ami vagy jó, vagy nem, majd, ha megveszem kiderűl!, már lassan megélnek belőlem a kábelárúsító áruházak!haverom, azt monja, hogy vegyek egy ilyet és, http://kabelvilag.hu/Digitus-VGA-jelerosito-65m-ig a gyári vga kábelen is átmegy az 1080p, aztán... hátt már nem tudom! veszek egy ilet, aztán lehet akkor is döcc van...
előzmény: Lacy #31

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Müködhet csak legalább 150e be fog kerülni
nekem 15 méteres van egyszerű kínai vacak, de van 6500-ért hozzá egy aktív toldó ami erőst
volt már a drót végén 8-as osztó abból 6 1,8-as hdmi 6 projektorba, és mind hibátlanul adta a képet full HD-ben
amúgy 5-6 e ért van már szétosztó ami 1-be 2x1 ki tehát nem ront a jelen ellentétben a passzív cuccal
előzmény: sunesz #30

Nem elérhető sunesz

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 6
egy hdmi kábel, hány méterig használható, hogy ne dobálja a képet? ha elé tennék egy paszív osztót, a 13 méteres hdmi-nek, az működhetne képdobálás nélkűl? ha igen, akkor éppen így is tudnám használni.
előzmény: Lacy #29

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
egy hdmi osztó egy 15 méteres aktívtoldós hdmi kábel és kész vagy amennyiben mindkét megjelenítőd rendelkezik hdmi bemenettel
ha nem, akkor bajosabb az ügy
előzmény: sunesz #28

Nem elérhető sunesz

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 6
oké!
köszönöm válaszod! a 70 000 kicsit sok, már, így is több 10 000-el benne vagyok a projektben és, a magam barkácsolta szvics kábellel működik, de sajnos szellemképes, nincs a szvicsben árnyékolás és nem 75 ohmos, voltam a kácsáben, de nem tudtak mit mondani, ott lenne kábel 800/métere, lehet azt még bepróbálom, csak jó lett volna valami biztos támpont, olyantól, akinek már megoldódott ez a baj.
előzmény: vlezlee #27

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Lehet kapni 15m-es quality vga kábelt. Ha nincs benne toldás/forrasztás akkor talán menni fog.
Lehet még kapni profi vga/utp átalakítót, amivel jó lehet, de az kb 70e nettó, azzal egészen 100m-ig mehet.
előzmény: sunesz #26

Nem elérhető sunesz

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 6
13 méter! és szivesen elfelejteném, de van 2 megjelenítőm(tv készülék) és 2 kimenetem a dvr felvevőn, így praktikus lenne kihasználnom a 2 kimenetet, ami az egyik hdmi, a másik vga lenne, azért kellene megoldás a vga kábelre, hogy tudja az 1080p-ét.
előzmény: vlezlee #25

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Milyen távolság? A mai világban el kellene már felejteni a vga-t, minden valamire való monitoron van hdmi/dvi
előzmény: sunesz #24

Nem elérhető sunesz

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 6
sziasztok! nekem is pont ugyanez lenne a gondom! full hd vga-n a rögzítőtől,. tudja valaki a megoldást rá?
előzmény: szaki #14

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Vidd át hdmi-hdmi kábelen a jelet, a monitorba meg dugj be egy dvi-hdmi átalakítót.
előzmény: szaki #22

Nem elérhető szaki

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 41
Bocs most néztem meg az oldalát.Tényleg írja az 1080P-t..
Viszont a monitoron nincs HDMI.Csak Vga és DVI.

előzmény: eXtra #21

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
1. azt írtad, hogy 12 méterre kell, oda pedig tök felesleges egy drága aktív átalakítót tenni
2. full hd-s igénynél miért szenvedsz azzal a nyamvadt VGA-val, amikor ott a hdmi?  :)
előzmény: szaki #19

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Praktikusnak tűnik a kütyü amit küldtél de viszi a fhd-t?
Ha rákattintottál a linkre, ott írja, hogy "1080p"[/size].[/size] [/size] 8)
előzmény: szaki #18

Nem elérhető szaki

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 41
Szia extra!
Praktikusnak tűnik a kütyü amit küldtél de viszi a fhd-t?
Ugyanis a 10m-es vga-kábellel is az volt a baj,hogy HD.-ban volt kép.Fhd-ra állítva  a rögzítőtő viszont semmi(nincs jel felirat).
Hasonló nekem is volt otthon csak azt olvastam róla,hogy max 30m és csak HD.Ezért rendeltem 10M-es egybe VGA kábelt ,de  nem jött be.
Szinte mindenre írják,hogy átviszi a képet,de felbontásokat nem nagyon ír egyik gyártó sem(hdmi,vga,dvi és társai).
Amúgy nekem ilyen van itthon,de ki sem próbáltam vele mert csak a HD-t.írja ez is: http://www.ebay.com/itm/VGA-RGB-Male-Extender-To-Lan-Cat5-Cat5e-RJ45-Ethernet-Female-Adapter-/321972857007?hash=item4af713e8af:g:U-gAAOSwT~9WkM8-


Valaki próbált már működő megoldást FHD-ra?
Mert a sima HD-t.szinte mindegyik tudja.

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Ha a max. 30 m elég, akkor egy passzív hdmi extender filléres tétel, és nem mellesleg, ha fal(ak)on kell átvinni a jelet, akkor 25-ös fúróra sem lesz szükséged, mert csak két UTP kábel kell hozzá... ;) 



előzmény: szaki #14

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
10m-es hosszra szerintem csak aktív (erősítős) kábelt vegyél, egyébként ugyanaz, mint a hdmi-hdmi csak más a csatlakozó.


előzmény: szaki #15

Nem elérhető szaki

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 41

Nem elérhető szaki

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 41
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem,hogy hogyan tudnák elvinni Fhd.jelet a dvr-től a monitorig min.12m távolságra.Ugyanis a vásárolt 10m-es vga.kábelen nincs kép csak Hd.felbontásban.A monitoron van még dvi csati is.A rögzítőn pedig hdmi.

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Nagy bátran beruháztam pár ilyenbe és mily meglepetés, működik   :D kb. 25 méter CAT5e kábel hosszon.

Szerencsére többet rendeltem, a kis ferdeszemű 1db anya és 1db apa csatit küld egy párként, így DVR és monitor közé 2 szett kell és két anya megmarad  :'( , arra még valamit ki kell majd találni (mondjuk egy ilyet: http://telectronic.hu/eladohwr/vga15f.htm )
előzmény: eXtra #5

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Igazad van, hülyeséget írtam, mert a DVR és monitor közé két apa kell, és csak a hosszabbításhoz szükséges az apa/mama páros!  ::kalapal:: ::halas::
előzmény: jachner #11

Nem elérhető jachner

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 42
az anyát hova kell tenni? a monitorba apa megy, a dvr-be szintén. vagy meg kell tartani az eredeti monitor vga kábelt és annak a végére jön az anya és azt kötöm össze a dvr-rel?
előzmény: eXtra #8

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Azt írja van átalakító a csomagban:

1 x VGA Extender Male To LAN CAT5 CAT5e CAT6 RJ45 Network Cable Female male head Adapter
előzmény: eXtra #8


Kici kínai gyakran nem érteni inglis, a kereskedőik a technikához pedig végképp nem értenek, úgyhogy mindig csak a képet nézd és a szöveget csak komoly fenntartással olvasd!  8)  1$ körül árulnak 1 db VGA-RJ45 átalakítót, de mint korábban írtam, egy apa és egy anya kell a sikerhez! Ezeket általában külön kell rendelni, mert egy kereskedőnél együtt még nem találkoztam velük...
előzmény: bcslaci #9

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Azt írja van átalakító a csomagban:

1 x VGA Extender Male To LAN CAT5 CAT5e CAT6 RJ45 Network Cable Female male head Adapter
előzmény: eXtra #8

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Ne felejtsétek el, hogy az apa (male) mellé egy anyára (female) is szükség lesz a valódi boldogsághoz! ::kalapal::
előzmény: jachner #7

Nem elérhető jachner

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 42
úúú de jó, köszi ez kell.


előzmény: eXtra #5

Nem elérhető Thowra

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 73
Ügyes megoldás, nekem is jól jött volna.
előzmény: eXtra #4

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
kicsit drágább de elegánsabb megoldás és csak egy cat5 kábel kell hozzá
Ez 30 m-ig nem kicsit olcsóbb, de elegáns megoldás és csak egy cat5 kábel kell hozzá! ;)
Ráadásul mostanában már barkácsolni sem kell... :)
előzmény: Lacy #4

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
kicsit drágább de elegánsabb megoldás és csak egy cat5 kábel kell hozzá mg

VGA + audio extender szett, control outputtal
- jelátvitel: Cat5e/6 kábelen
- jelátviteli távolság: 300 m
- max. felbontás: 1920 x 1200
- control out: VGA és audio
- állítható EQ és Gain




Nem elérhető Thowra

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 73
Üdv!
Én egy monitor képét vittem vel 2 emeletnyit egy ismerősnél úgy, hogy a vga csati fölösleges oldalait (csavarok) lefaragtam. Nem sokkal lett nagyobb mint a dugó trapéz szegélye. Esetleg szerelhető dugó?
A linkelt átalakító szerintem nem jó oda, az RGB ről alakít vga ra.

előzmény: jachner #1

Nem elérhető jachner

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 42
Hello,

A DVR a padláson van és a megjelenítő monitor egy szinttel lejjebb. VGA kábelnek bazi nagy lukat kéne fúrni, ezért inkább a DVR video kimenetet vinném le. Viszont ezt utána át kéne alakítani vga-ra mert a monitoron csak az van.
Kérdés, hogy erre jó ez az átalakító?
http://www.edigital.hu/RCA_kabel_csatlakozo/Hama_3xRCA_(komponens)_apa_-_VGA_apa_(15pol_HDD)_osszekoto_kabel_2M-p37447.html

vagy ti mit javasoltok?
köszi

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
EURO SCART csatlakozó bekötése
Az EuroScart csatlakozó különböző videoszabványok (kompozit, S-Video, RGB) továbbítására alkalmas, és mivel a 21 pólusú dugók többféle bekötésűek lehetnek, ezért célszerű tájékozódnunk, hogy az adott kábel megfelel-e céljainknak. Kompozit RCA csatlakozóról EuroScart csatlakozóra egy egyszerű mechanikus adapterrel köthetjük be a kábelt. Ilyenkor azonban ügyelnünk kell arra, hogy vannak olyan EuroScart csatlakozók, amelyeken csak a be- vagy csak a kimenetet alakították ki. Vannak olyan változatok is, amelyen kapcsolható, hogy ki- vagy bemenetként akarjuk-e használni. Ma már ritkábban fordul elő, de korábban takarékossági okokból nem mind a 21 csatlakozót kötötték be, hanem csak a kompozit videojel és a sztereó hang átvitelére szolgáló „lábakat”.

VGA kábel bekötése EURO SCART csatlakozóba
Egyszerű módszer, amivel könnyen megvalósítható akár egy notebook tv-re kötése. (megjegyzés a kapcsoláshoz: tapasztalat szerint sajnos nem minden TV-nél van bekötve a SCART RGB bemenete, így ezeknél a készülékeknél nem működik a kapcsolás. De egy próbát azért megérhet.)

VGA kábel bekötése EURO SCART csatlakozóba 2.
Tranzisztoros verzió.

VGA jel átalakítása kompozit jellé
A VGA csatlakozóról jövő jel átalakítása video jellé MC1377 IC segítségével.

RGB - kompozit video dekóder
A működés alapja az MC1377 IC-vel megvalósított dekóder. A kapcsolással a PC VGA csatlakozóról jövő jelét lehet átalakítani pl. a TV számára.

EURO SCART jel átalakítása VGA jelre
A kapcsolás az Euro Scart csatlakozást alakítja át VGA jelre. Használható videó, dvd lejátszó vagy műholdas TV jelének számítógépes monitoron történő megjelenítésére. Több helyen látható egy sima összekötő kábel ennek a problémának a megoldására, de azok csak egyes típusokhoz használható. Ennek az az oka, hogy a Scart csatlakozóból folyamatosan jön ki a függőleges és a vízszintes szinkronjel. A VGA monitor meg ezeket külön szereti megkapni, ezért le kell választani. Néhány készüléknél előfordulhat, hogy a Scart csatlakozóban nincs bekötve az RGB jel, ezekkel a készülékekkel a rajz nem működőképes.

Videojel szétosztó erősítő
A rajzon egy videojel szétosztó erősítő látható. A bemenetére kötött video jelet tudja minőség romlás nélkül több megjelenítő számára szétosztani.

Videojelről szinkronjel leválasztás
A  két db. BC547 tranzisztorból épített áramkör a bemenetére kapcsolt szabványos videojelről leválasztja a szinkronjelet.

forrás: bsselektronika.hu

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!