CCTV > Kábelek, átalakítók

Passzív koax-utp átalakítók

<< < (2/9) > >>

Kameraguru:
Bővítem a listát a Folksafe hagyományos és HD Balunok összehasonlításával.




Érdekes dolog, hogy a HD Balunok esetében megjelent a külön kamera oldali és DVR oldali típus, így párban. Ami különbség, hogy a vevő oldalon van két SMD kondenzátor, valószínűleg zavarszűréshez... De semmi sem biztos.






Az előző hozzászóláshoz még mindig érvényes a négy évvel ezelőtti véleményem:
http://biztonsagtechnikaforum.hu/index.php?topic=324.msg2510#msg2510

SLC:
TechSon AHD / Sima balun :-)













Ryki:
Szereltem 2Mp Hiki kamerát és az összesre Kínából vásárolt balunt raktam, viszont kíváncsiságból az egyikre egy Hikvision HD balunt raktam. A távolság 50m felett volt. Full HD monitoron, teljes felbontáson semmi különbséget nem láttam.
Az egyik kínai balunos kamerán jelent meg csíkozódás zavar, de ez mint utóbb kiderült a villanyszerelő rádobott egy pár 3x1,5 vezetéket az UTP-re amit mi direkt a villamos vezetékektől távol helyeztünk el.
Finoma odébb helyeztem a villanyvezetéket, megszűnt a képen a zavar...
Szóval én semmi létjogosultságát nem látom eddig a HD balunnak, csak drágább. 

Ezért is kérdeztem itt hogy ki milyen balunokat használ és ha valaki használt már HD-t akkor látott-e akkora javulást hogy megérje kiadni kameránként 2.000Ft al többet...

Mert így hogy közel 2 évvel a kamerák után jelentek meg, én továbbra is tudok nélkülük élni és szerelni. előzmény: samat #36

samat:
50m után már Mari néni a sarki boltból is észreveszi a különbséget az analóg és a HD változat között  :) 

Az lesz még érdekes, hogy a 3, 5 és 8MP(4K) felbontású TVI kamerák megjelenéséhez képest mikor lesznek elérhetőek az új balunok?

Ryki:
Az alap probléma inkább az lenne hogy a már legalább 2 éve elérhető HD-TVI, Turbo HD és tsa kamerákhoz eddig mindenki a sima analóg rendszerekhez is használt balunokat rakta (mert csak ezek voltak).
Erre hip hop kb 5-6 hónapja megjelentek a "HD balunok" hogy ezek jók a HD-s rendszerekhez.
Holott semmivel sem tudnak többet mint analóg társaik.

Tényleg csak mérés után lehetne biztosat mondani, hogy van-e gyakorlati hasznuk...
Mert semmiben sem különböznek, nincsenek plusz alkatrészek, semmi.
 :-X   előzmény: L. Pásztor #33

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése