Szerző Téma: Nem fizet a biztosító!?  (Megtekintve 20331 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Nem fizet a biztosító!?
#31 2017. Június 10. - 19:21:52
+2
Mintám nincs, de eddig kb. háromszor fordult elő hasonló, különböző ügyfeleknél. Minden esetben fizetett a biztosító. Volt, hogy elkérték a sérült eszközöket, de hogy konkrétan mi került a csomagba azt nem nagyon vizsgálták.
Írd le szépen 3-4 mondatban telepítőként, szakemberként, hogy mi történt és nem lesz gond.
előzmény: Janó #29

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Nem fizet a biztosító!?
#30 2017. Június 10. - 17:03:16
+1
Ahogy lentebb írtuk, villámcsapás másodlagos hatását írj.
Én még nem hallottam olyat, hogy bevizsgálták volna a leadott eszközöket.
előzmény: Janó #29

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:Nem fizet a biztosító!?
#29 2017. Június 10. - 16:19:50
0
Sziasztok,

Ismét belefutottam egy villámlás következtében hátast dobot rendszerbe. No persze, hogy kell szakvélemény....
Nincs véletlenül valakinek egy olyan szakszöveg mintája amit elsőre elfogad a biztosító? Nyűgös a papírmunka, bár a pár évvel ezelőtti káreseménynél is fizetett, de belekötöttek mindenbe.

Van még egy dilemmám - hogy ha akad a rendszerben "jelenleg működő" érzékelő vagy bővítő modul akkor ezt most felírhatom cserére? Ki vállalja a felelősséget, hogy rövid időn belül nem hibásodik meg esetleg?

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Nem fizet a biztosító!?
#28 2014. Szeptember 03. - 00:57:29
+1
Hi!
Nem másodlagos kisülés, meg másodlagos villámkár, hanem a villám másodlagos hatása.
Egy szakvéleményben illik pontosan fogalmazni, mert tényleg nem fizetnek.
A villám elsődleges hatása, hogy leütni a tetőt, vagy kiolvasztja a tv-t. A másodlagos hatása, hogy az elektromos vezetékekben, melyek ilyenkor antennaként is üzemelnek, akkora feszt, indukál, ami hazarakja az eszközt.
Érdemes megnézni, hogy a villám másodlagos hatásai által okozott kárára is kiterjed-é a biztosítás.
előzmény: Janó #27

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:Nem fizet a biztosító!?
#27 2014. Augusztus 31. - 16:55:04
0
Nekem volt egy eszmefuttatásom a biztosítóval.....szintén másodlagos villámkár, a forgalmazótól kaptam egy nyilatkozatot, hogy a gyártó nem javítja az ilyen hibával leadott eszközöket. Erre mondták a biztosítónál, hogy sablon szöveg. Én beáraztam nekik az egész rendszert (központ, kezelő, rádiós egység stb.) Erre ők: a kezelő világított amikor kint volt a kárszakértő....mondom igen, de fizetnek e utólag ha mondjuk a központot kicseréljük és a kezelő meghibásodik 2-3 nap múlva ami visszavezethető a villámcsapásra, erre mondták, hogy nem.
A második kiegészítő jegyzőkönyvet már elfogadták, de jelenleg még nem értesítettek, hogy fizetett e a biztosító.

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Nem fizet a biztosító!?
#26 2014. Augusztus 30. - 10:33:37
0
Ha elfogadták, ha nem ... nem igazán korrekt.
Ahova a villám a házba odab****ik, ott a vezetékek kirobbannak a falból, a PC vagy TV belseje "kifolyik" a dobozból, szénné és sz@rrá ég minden ami elektronika ... Ez nagyon ritka, én összesen ha 4-5 ilyen esetet láttam.

A valóság az, h a villám 50-100m körzetben csap le valahol. Ekkor a hálózaton, neten, telefonvonalon  végigszalad egy pár tranziens több 10 kilovolt-tal, és ez okozza készülékekben a sokszor szinte nyom nélküli halált a félvezetők számára. Ezt néha másodlagos kisülésnek is hívják. Ekkor bármi tönkremehet amiben elektronika van, de jellemzően a bekapcsolt, vagy a standby-ban lévő készülékek, valamint a kiterjedt vezetékrendszerrel működő eszközök halnak meg ... így fokozottan veszélyeztetett a riasztó és a tűzjelző is, meg persze a TV, PC, router, telefon, stb.  ... de a mosógép vagy hűtőszekrény már nem az.

Véleményezésnél tehát nem árt pontosan fogalmazni, mert egyébként könnyen elutasíthatja a biztosító.


előzmény: Lacy #24

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Nem fizet a biztosító!?
#25 2014. Augusztus 30. - 10:21:25
0
Kicsit-nagyon változott a biztosítók hozzáállása ezekhez ... mivel sok "szemfüles magyar" összekeverte az élelmességet a gusztustalankodással és csalással ...

Egy rövid időt én is eltöltöttem szakértői munkák felülvizsgálatával, de nagyon büdös téma volt, így rövid úton kiléptem belőle.
Az volt, h néha adtak egy-egy készüléket, h "gyanús" a készülék és vele együtt a szakértői vélemény is, szerintük összejátszottak, vizsgáljam meg én is és adjak én is véleményt. Ilyenkor kinyitottam, és többek közt erős nagyító alatt átnéztem, és mértem benne párat. Néznem kellet, h a készülék állapota és a "szakértői vélemény" lefedi-e a bejelentett kárt, vagy nem...

Előfordult, h valaki beadott egyszerre 3 db videomagnót (is, sok más mellett) azzal h a vihar tönkretette.
Kinyitva a videomagnót az IC lábakon sok apró pötty kormos szélekkel, ami azt jelentete, h valaki (gondolom s.k. vagy megkérte az ismerős villanyszerelő havert) fogott pl. +12V-ot és egy darab dróttal végig símogatta az IC-k lábait. Persze avatott szem számára az ilyennek nyoma marad ... Előfordult az is, h a megunt és elavult PC alaplapokkal csinálták ugyanezt, megunt analóg TV-kkel, régi CRT-s monitorokkal, de volt komplet régi HI-FI torony is, melynek minden elemével végigjátszották ugyanezt vagy valami hasonlót. Sláger volt még a 110V-220V hálózat-választó kapcsoló 110V-os állásba való kapcsolása egy rövid időre ...

Talán 2 olyan esetem ha volt, h készülék tápegység primer oldala szállt el, ami valós villámkárra utalt.
A többi esetben néha elég goromba üzeneteket kaptam, jellemző h a biztosítótól valahogy "megtudták" a telefonszámunkat ... így gyorsan kiszálltam a buliból.

Később -ahogy hallottam- a biztosító elkezdte 5 ezer ft-ra beárazni a régi video magnókat és 1 ezer ft-ra a régi PC alaplapokat a Vaterás árak alapján ... és erősen lecsökkent a "becsületes magyar villámkárok" száma ...

 


előzmény: orkenyip #21

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Nem fizet a biztosító!?
#24 2014. Augusztus 28. - 21:15:38
0
szabvány szöveg(em)
A viharos időjárás alatt fellépő légköri túlfeszültség (villámcsapás) miatt tönkrement riasztó/video rendszer javítása.... stb stb...

eddig mindig elfogadták.

Nem elérhető Szabolcsr2d4

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 147
Re:Nem fizet a biztosító!?
#23 2014. Augusztus 28. - 20:31:52
0
A Feltételezhetően-t mi nem szoktuk beleírni.Eddig mindíg fizettek, bár néha kisebb összeget mint amit megadunk, avultságra hivatkozva.
üdv.
előzmény: handras #22

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Nem fizet a biztosító!?
#22 2014. Augusztus 28. - 06:16:46
0
"Feltételezhetően villámcsapás másodlagos hatása miatt..."
Ezt szoktam írni.
előzmény: orkenyip #21

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!