Általános kategória > Jogszabályok

Nem fizet a biztosító!?

(1/7) > >>

kero:
Mintám nincs, de eddig kb. háromszor fordult elő hasonló, különböző ügyfeleknél. Minden esetben fizetett a biztosító. Volt, hogy elkérték a sérült eszközöket, de hogy konkrétan mi került a csomagba azt nem nagyon vizsgálták.
Írd le szépen 3-4 mondatban telepítőként, szakemberként, hogy mi történt és nem lesz gond.előzmény: Janó #29

handras:
Ahogy lentebb írtuk, villámcsapás másodlagos hatását írj.
Én még nem hallottam olyat, hogy bevizsgálták volna a leadott eszközöket.előzmény: Janó #29

Janó:
Sziasztok,

Ismét belefutottam egy villámlás következtében hátast dobot rendszerbe. No persze, hogy kell szakvélemény....
Nincs véletlenül valakinek egy olyan szakszöveg mintája amit elsőre elfogad a biztosító? Nyűgös a papírmunka, bár a pár évvel ezelőtti káreseménynél is fizetett, de belekötöttek mindenbe.

Van még egy dilemmám - hogy ha akad a rendszerben "jelenleg működő" érzékelő vagy bővítő modul akkor ezt most felírhatom cserére? Ki vállalja a felelősséget, hogy rövid időn belül nem hibásodik meg esetleg?

czegany:
Hi!
Nem másodlagos kisülés, meg másodlagos villámkár, hanem a villám másodlagos hatása.
Egy szakvéleményben illik pontosan fogalmazni, mert tényleg nem fizetnek.
A villám elsődleges hatása, hogy leütni a tetőt, vagy kiolvasztja a tv-t. A másodlagos hatása, hogy az elektromos vezetékekben, melyek ilyenkor antennaként is üzemelnek, akkora feszt, indukál, ami hazarakja az eszközt.
Érdemes megnézni, hogy a villám másodlagos hatásai által okozott kárára is kiterjed-é a biztosítás.előzmény: Janó #27

Janó:
Nekem volt egy eszmefuttatásom a biztosítóval.....szintén másodlagos villámkár, a forgalmazótól kaptam egy nyilatkozatot, hogy a gyártó nem javítja az ilyen hibával leadott eszközöket. Erre mondták a biztosítónál, hogy sablon szöveg. Én beáraztam nekik az egész rendszert (központ, kezelő, rádiós egység stb.) Erre ők: a kezelő világított amikor kint volt a kárszakértő....mondom igen, de fizetnek e utólag ha mondjuk a központot kicseréljük és a kezelő meghibásodik 2-3 nap múlva ami visszavezethető a villámcsapásra, erre mondták, hogy nem.
A második kiegészítő jegyzőkönyvet már elfogadták, de jelenleg még nem értesítettek, hogy fizetett e a biztosító.

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése