Általános kategória > Jogszabályok

Kamerás felvételek megőrzésének ideje

<< < (3/18) > >>

czegany:
Khmm.
Szal, egy bérelt bankfiókban, a bérbeadó pl."Kisügyes BT." határozza meg az adatkezelést?
Ezt Te sem gondolod komolyan.előzmény: vg #75

czegany:
Hát???!!! NEM!
Abban ugye megegyezhetünk, hogy az egyik bérlő(aki a rendszerrel rendelkezik), biztos nem a tulaj.
Ki az adatkezelő? Megsúgom, a bérlő. Az adatkezelő az a személy, aki az adatkezelés célját megfogalmazza, és a cél eléréséhez szükséges adatokat a hatályos jogszabályok szerint gyűjti és kezeli, valamint az adatkezeléssel kapcsolatos döntéseket meghozza ...bla...bla....bla.Az Ő felelőssége minden, ami az általa rögzített adatokkal történik.
Az más kérdés, hogy milyen jogalapja van egy bérleményben kamerás megfigyelő és rögzítőrendszert üzemeltetni, de az biztos, hogy a tulaj, és a többi bérlő (amennyiben közös területeket, be-kijáratokat is megfigyel) hozzájárulása szükséges.Mint személyes adatkezelést, a NAIH-hoz is biztos bejelentette, a NAIH remek adatbázisa pedig alkalmas arra, hogy megnézd, milyen adatokat, milyen céllal és jogalappal kezelnek, azokat meddig tárolják, mert ugye erre találták ki a bejelentés intézményét, hogy az érintetek tudjanak tájékozódni, az őket érintő személyes adatkezelésekről.....

Nem értem pontosan RLB kérdését, de nagy vonalakban a következőket gondolom:
- az érintetek, tehát a felvételen szereplők, akár mikor betekintetnek az őket is érintő személyes adatkezelésekbe. Tehát, kérhetik, hogy az adatkezelő mutassa meg nekik, hogy milyen felvételeket készített és tárol róla.

- hatóság akármit kérhet, az más dolog, hogy a jogalap nélkül készült felvételeket a hosszútávú üzleti működés érdekében (amit egy esetleges NAIH bírság egészen biztosan nem fog messzemenőkig támogatni), érdemes letagadni. Akkor azonban tudni kell, hogy egy másik törvénnyel mész szembe, ami arra kötelezne, hogy amennyiben bizonyító erejű eszközök vannak a birtokodban, akkor azt add át a hatóságnak. 22-es luk (csapda)
Mi ilyen esetekben egyszerűen megtagadjuk az adatszolgáltatást, hivatkozva a vagyonvédelmi törvényre, hogy max. 60 nap tárolást enged meg számunkra.

- az adatok kiadásáról az adatkezelő rendelkezik. Ezért kellene pontosan ismerni a szitut, hogy ki az adatkezelő, mert nem mindegy, hogy a rendszert as bérlő építette magának, vagy a tulaj, vagy a tulaj megbízásából a bérlő.

Ami miatt azonban kicsit én is nyugodt vagyok, az az a tény, hogy a telepítőnek ezekhez a körökhöz ippen semmi köze, esetleg csak abban az esetben, ha videofelvételek letöltésével is foglakozik, és/vagy hozáfér a rendszerben tárolt adatokhoz. Ebben az esetben a telepítő: adatfeldolgozó (figyelj, nem adatkezelőt írtam). Ebben az esetben azonban szerződésben célszerű rögzíteni, hogy kinek meddig ér a jogköre........
Kedvencem, mikor telepítőkollégák mutogatják, a telefonjukra berendezett 40 ügyfél kameraképeit. Szegényeknek fogalmuk sincs mekkora hülyeséget csinálnak, azon kívül, hogy etikátlan is.előzmény: vg #75

vg:
Magán területen? Nos szerintem ahogy a rendszer tulajdonosa akarja.... 8) előzmény: RLB #74

RLB:
Segítsetek légyszíves . Gyárudvar elméletileg magánterület ,több bérlő.
Ki ,hogyan kaphat felvételt az egyik bérlő rendszeréből ?

RLB:
Lehet 50 évesen váltanom kell ... >:( előzmény: Lacy #71

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése