Általános kategória > Jogszabályok

Mi szükséges egy magáncégnek tűzjelzőközpontok jelzéseinek fogadásához?

(1/1)

bcslaci:
A én vonalam zsákutca, aki intézte már nem megtalálható, most csak olyan ember van a ki üzemelteti.

vg:
Sajnos már jó 3 éve szakvizsgáztam, így lehet nem teljesen frissek az infóim amik:
- A működő rendszerrel regisztrálsz az OKF-nél, ahol nyilvántartásba vesznek úgy 1 hónap múlva (hasonló folyamat, mint a telepítés és karbantartás regisztrációja)
- A nem engedélyköteles rendszerek jelzéseit fogadjátok és intézkedtek rá. Engedélyköteles rendszerek esetében úgy tudom már kötelező a területileg illetékes Katasztrófavédelmi központba IS eljuttatni a jelzést (vagyis kell legyen kihelyezett fokozatod). Ekkor a tűzjelzésre tűzoltóság automatikusan indul, amit a távfelügyelet lemondhat (ha az ügyfél nála lemondta) X ideig (1 perc?). Hibajelzés csak a távfelügyeletre fut(6) be, amire távfelügyelet intézkedik.

Nekem kb. ez rémlik.

Persze ha kell egészen pontos infó szerzek rá embert.

vlezlee:
Mindkettő :) Bár a technikai részének egy részével már képben vagyok. Sajnos a tűzoltóság hatósági és műszaki osztálya egymásra mutogatnak és eddig semmi konkrét infót nem sikerült kiszedni belőlük :S

Köszönöm szépen előre is a segítséget.előzmény: bcslaci #2

bcslaci:
Van egy karbantartott cégem aki a saját tűzjelzőinek fogadására üzemeltet OKF engedélyes fogadóközpontot, holnap rákérdezek és ha találok illetékes (és a témában tudós) embert akkor küldöm a kontaktot.  Technikai vagy elvi kérdés lenne?
előzmény: vlezlee #1

vlezlee:
Adott a subjectbeli kérdés, de sajnos a tűzoltóság hatósági és műszaki osztálya 2 hete mutogat egymásra, egy épkézláb állásfoglalást nem tudtam kicsikarni belőlük :(
Remélem van itt olyan kolléga, aki tud segíteni.

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

Teljes verzió megtekintése