Szerző Téma: Satel DB9FC (TTL) adatkábel  (Megtekintve 24428 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:Satel DB9FC (TTL) adatkábel
#30 2014. Március 07. - 22:39:39
0
A régi satelhez írták, már amennyire online fordító érti a polland nyelvet :-)
Nagy a hasonlóság a két panelon, csak a tiédben már egy tokban van a két táp dióda.

Bár a mai paneloknak is 3 drót kell csak vagy nem? Illetve "bizonyos" paneloknak.
előzmény: eXtra #29

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Satel DB9FC (TTL) adatkábel
#29 2014. Március 07. - 20:38:29
0
Ezt a képet én is láttam valamelyik lengyel oldalon (amúgy ha jól rémlik, nem Satel kábel, hanem talán ROPAM), de 3 dróttal max. a régi cuccokhoz lehet jó.
előzmény: SLC #27

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Satel DB9FC (TTL) adatkábel
#28 2014. Március 07. - 13:24:19
0
Az ST-232-es tok két pár adó-vevővel rendelkezik, ami összesen 8 lábat jelent.
A kép alapján a tok kitakarja, h melyik párra mennek rá a T1,R1,T2,R2 párosokból, vagyis melyik 4 lábat használják a 8-ból. A szabadon maradt bemeneteket pedig célszerű felhúzni tápra részben zavarvédelem ellen, részben így a tok kevesebbet fogyaszt.
Valszeg ez müxik itt is.
előzmény: SLC #27

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:Satel DB9FC (TTL) adatkábel
#27 2014. Március 07. - 13:01:25
0
Úgy látom, hogy a régi panelon is  és az újon is DTR és RTS től 1-1 dióda megy a stab IC-r
A kimenő RX/TX és + közötti 470k-t nem értem.



előzmény: eXtra #17

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Satel DB9FC (TTL) adatkábel
#26 2014. Március 05. - 14:39:15
0
Az RS-232 optikailag izolált verziója egy másik tészta. Ott úgy szoktuk, h az RS-232 visszajön 8 vezetékes TTL szintre, ott kap 8 db opto-csatolót, és a 8 vezeték megy vissza RS-232 szintre. A "külső" (riasztó) oldalra áramkörileg mindig kell hozzá 3.3V v 5V-os külső tápfesz, ami lehet nagyobb is, pl. 12V a központról, stb. de belül visszavesszük a kellő szintre. A "belső" azaz pl. laptop felőli oldalról is kell táp, de az megoldható egy USB aljzatról is. Ezekre azért van szükség, mert egy RS-232 csatiból sem vehető ki annyi delej, amennyi meghajtja az optocsatolókat.
előzmény: eXtra #23


A MOXA izolátora pont így műxik, ahogy leírtad. A dupla táp költséges, viszont valóban ez tűnik a legkorrektebb megoldásnak. Erre a célra 125$-t nem költenék, de a 44$-os verzió már elgondolkodtató... :)
előzmény: L. Pásztor #24

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Satel DB9FC (TTL) adatkábel
#25 2014. Március 05. - 14:23:56
0
Köszi Laci! Így már kezd oszlani a köd! :) Az FT-232 chip eddig kimaradt az életemből, de most már azt is tudom, hogy van élet a MAX232-n (és klónjain) túl.  ::halas::
előzmény: L. Pásztor #24

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Satel DB9FC (TTL) adatkábel
#24 2014. Március 05. - 13:25:36
+1
Akkor sorjában:

FT-232  chip teljes RS-232 szélességgel rendelkezik, mind a 8 vezetéke meg is van nékie ...  Így ebből lehet elvileg szép átalakítót csinálni ... de az sosem lesz alkalmas nagy mennyiségű adatok továbbítására, viszont pár kB letöltése nem gond neki. Mi százával használjuk, szinte az össze GSM eszközünk ezen keresztül programozható. Arra jó, de aki folyamatos kapcsolatot akar vele, az nagyon mexívja ...  Aztán nem árt neki külső tápot is adni, így jó lehet 3.0V, 3.3V  és 5.0V-os riasztóközpontokhoz is.  És sosem lesz galvanikusan leválasztott - ezt nem elfelejteni, mert igenis, ki lehet nyírni rajta keresztül egy laptop USB portját !!!

Az RS-232 optikailag izolált verziója egy másik tészta. Ott úgy szoktuk, h az RS-232 visszajön 8 vezetékes TTL szintre, ott kap 8 db opto-csatolót, és a 8 vezeték megy vissza RS-232 szintre. A "külső" (riasztó) oldalra áramkörileg mindig kell hozzá 3.3V v 5V-os külső tápfesz, ami lehet nagyobb is, pl. 12V a központról, stb. de belül visszavesszük a kellő szintre. A "belső" azaz pl. laptop felőli oldalról is kell táp, de az megoldható egy USB aljzatról is. Ezekre azért van szükség, mert egy RS-232 csatiból sem vehető ki annyi delej, amennyi meghajtja az optocsatolókat.

Ez így atom-biztos, kb. 2500V-ig garantáltan nem megy tönkre. De tudjuk szűrni is ha kell, akkor meg mindent kibír.  Kb. 5x10 cm-es panelen elfér az egész. Valamikor készültek ilyenek nálunk ipari PLC-khez ... de az elmúlt 10 évben már GSM megy melléjük ... oda meg nem kell.

A PL23xx  Prolific egy hangyányival stabilabb, de elég nehezen beszerezhető tok (IC). Ide szerntem nem kell erőltetni.

Az ebay esetében soxor nem az a gond, h nem tudják mi az, hanem nagyon is tudják, h pl. csak egy felmatricázott, üres tokot árulnak ... dehát pár 10 USD-s átvágásért  az emberek általában csak magukban szoktak anyázni ...

Yesss, az olcsóbb eszközök csak a Tx-Rx-et izolálják, a RI nincs is kivezetve, a CTS-RTS és DSR-DTR pedig belül összeköthető, így sok helyen 2 szál madzagról, azaz csak Tx-Rx-ről megy a buli.

A www.konverter.hu-n sok hasznos ki kütyü van, nem is rossz árban, de az utólagos szívások elkerülése érdekében alaposan ki kell kérdezni őket, h pontosan mit is csinálnak a dobozaik ...

Aztán Extrának: az általad adott isolált RS-232-es linkre vonatkozóan, ha az mind a 8 vezetéket átteszi, akkor azért a 44USD nagyon jó ár. Itt lehetetlen lenne 44USD-ből pl. egy 100db-os szériát legyártani ! Ha viszont csak Tx-Rx isolált (nem olvastam végig) akkor meg sok érte ...





 
előzmény: eXtra #23

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Satel DB9FC (TTL) adatkábel
#23 2014. Március 05. - 12:02:47
0
Ha ebayról rendeltek, nézzétek meg nagyon mit vesztek, mert a kici távolkeletieknek általában fingjuk nincs róla, hogy mit árulnak! :D Pl. ez is keveri a szezont a fazonnal és FTDI-nek hirdeti az ócó Prolific chipes kábelét. Ha esetleg reklamálnál, hogy ez nem is FTDI, akkor mondhatja, hogy az is benne vót a termék nevében, hogy PL2303, mert -az ügyes megtévesztés kedvéért vagy egyszerűen a sötétsége miatt- még azt is beleírta... 8) 

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Satel DB9FC (TTL) adatkábel
#22 2014. Március 05. - 11:19:48
+1
Hazai cég, egy telefont/e-mailt megér. Én egyébként úgy tudom, hogy a FTDI chip egyetlenként teljes RS232 emulációt biztosít.
előzmény: eXtra #26

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Satel DB9FC (TTL) adatkábel
#21 2014. Március 05. - 11:02:49
0
Köszi, ismerem őket és nézegettem is a termékeiket (eb@yen ;) ) , de számomra egyelőre nem derült ki, hogy ezek támogatják-e az RTS/CTS-t. Illetve gyanítom, hogy az olcsóbb eszközök csak az RX/TX-et izolálják...
előzmény: padisah #25

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!