Általános kategória > Hírek

A trehány kameraszerelők veszélyei

(1/3) > >>

balusecurity:
Ahogy nézem megszűnt ez az oldal.vagy csak én nem érem el? passz.

Janó:
Én tavaly vettem egy NAS szervert. Persze kezdtem kipróbálgatni rajta a különböző alkalmazásokat és amikor feltettem rá a mail szervert (persze sosem használtam így le is került) elkezdtek mindenféle IP címről próbálkozni. Még jó, hogy van a NAS-nak egy beépített védelme, hogy 5 sikertelen próbálkozás után tiltja az IP címet.
Napjában 10-20 letiltás összejött. De nem kisértettem a sorsot ezért levettem, mert úgy sem használtam.
Tehát nagyon oda kell figyelni.....

eXtra:

--- Idézetet írta: syn7h37ic - 2014. December 04. - 16:00:37 ---Azért ez nem ennyire egyszerű. Egyrészt honnan tudja az InSecam a domain nevet, amit a telepítő adott egy dyndns szolgáltatón? Pl. pirinénikamera.akármi.bármi?
Erre kíváncsi lennék...
--- Idézet vége ---
Az insecam nem ismeri a rendszerek domain neveit, mert ő csak IP címeket (ill. tartományokat) szkennel. Pl. amelyik IP 80-as portján login oldalt talál, ott bepróbálkozik az alapértelmezett jelszóval és elmenti egy adatbázisba, majd kiteszi a weboldalára.



--- Idézetet írta: syn7h37ic - 2014. December 04. - 16:00:37 --- "Állítólag a képek hozzáadása a rendszerhez automatikusan történik."
Erre is NAGYON kíváncsi lennék, mert ez kissé erős.
--- Idézet vége ---

Az insecam motorja adott időközönként végignézi az adatbázisát és ahol már nem tud belépni az alapértelmezett jelszóval, azt eltávolítja. Ennyi.

Tizenéves számtech. szakos diákok ennél sokkal összetettebb feladatokat oldanak meg ujjgyakorlatként... :) előzmény: syn7h37ic #3

bcslaci:
Az orosházit nem nehéz megtalálni, hiszen publikus.  Weboldalba is be van ágyazva.  ;)

eXtra:
Úgy látom, hogy a városneveket nem kell túl komolyan venni, mert időnként alaposan mellé lő az oldal...  8)

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése