Beléptető- és kaputelefon rendszerek, áruvédelem > Beléptető rendszerek

Laikusok kérdései

<< < (2/9) > >>

mormogipapa:
Sp5500 központ van fönt 4 infrával + 1 nyitással, minden eszköz külön van kábelezve. Az 1. infra tamper com. a központ zónára, a vonal com. a com-ra. A 2. infra vonal com. a központ zónájára, a tamper com. a com-ra. Nem tudom hogyan volt programozva, mikor oda mentem már le volt kapcsolva, a tulaj mondta hogy rendbe működött, nekem kell majd bővíteni, valószínű csinálok egy resztett a központon.  Esetleg valakinek van jegyzete vagy valami irodalma a riasztó szerelésről és megosztaná velem nagyon megköszönném  előzmény: KBela #39

KBela:
Már bocs, de hogy lenne ugyanaz? Az első esetnél riasztáskor keletkezik szakadás és szabotázsnál növekszik az ellenállás.

Egyértelműen a második verzió a helyes DEOL lezárás. 2,2k ellenállások mellett a központ a következő értékeket figyeli:
szabotázs: szakadás, rövidzár
nyugalmi állapot: 2,2k
riasztás: 4,4k

Az, hogy az első miért nem okozott hibát több verzió okozhatja, szükség lenne a központ vezetékeinek berajzolására is. (rossz lezárástípus programozása, be sem volt kötve, úgy volt bekötve, hogy a központ folyamatosan 2,2k-t látott, stb.)előzmény: czegany #38

czegany:
Hi!
A két bekötés tök ugyan az.
Az NC-vel párhuzamos az egyik ellenállás, és a hurokban van egy sorba kötött tag is.
Ez a DEOL!
Csa abban különbözik, hogy a zónabemenetet az nc-ről, vagy a c-ről viszed.előzmény: mormogipapa #37

mormogipapa:
Helló. Állítólag nem volt kikapcsolva, le skicceltem hogy voltak kötve remélem ki vehető nem egy műszaki rajz. Most kezdtem komolyabban riasztóval foglalkozni eddig csak elvétve csináltam, de tudtommal a 2. megoldás a helyes de érdekelne a szakik véleménye erről köszielőzmény: vlezlee #36

vlezlee:
A szabotázs véletlenül nem volt kikapcsolva?
Mert az első esetnél ha jól veszem ki az írásodból (egy rajz beszédesebb lenne), akkor a relé szabotázst kapcsolgatott és a szabotázskapcsoló jelzett volna zónaként.előzmény: mormogipapa #35

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése