CCTV > Kamerák

Kontakt hibák, hogyan védekeztek ellene?

(1/5) > >>

Lacy:
Kicsit már nagyon off, de csinálhatunk egy hifi/vs kontakthiba topicot :)
De csak megnyugtatásul: minden ilyen jelenségnek van észlelhető hatása.
Az a helyzet hogy az viszont nem bizonyított, hogy az eredeti hanghoz melyik áll közelebb.
Mert lehet hallani kellően jó rendszer esetén ezt a dugó forgatást is, noha én sem hiszek benne meg nem is észlelhető nálam. De voltam úgy hogy igen volt hatása észlelhető jól kivehető, csak abban nem biztos az ember, hogy ez pozitív vagy negatív irányban viszi el a hangot. A legrosszabb mikor így is meg úgy is vannak pozitív hatások és abban kell dönteni, hogy melyiket akarja az ember inkább :)
Abban én sem hiszek, hogy egy másfél méteres 1 millióba kerülő hálózati mazzag alapvetően megváltoztatja a készülékek hangját.
De hogy összekötő kábelnek van saját hangja persze szigorúan analóg jelátvitelről beszélünk, szóval azt bármikor tudom én is demonstrálni annak aki kíváncsi
Sőt annak a bejáródása is hallható amúgy.
Sőt maguknak a készülékeknek is kell, a hangfalakról nem is szólva.
:)
Akit érdekel a hifi téma is annak ajánlom a www.avforum.hu -t

mot:
Igen... Ez a "polaritáshelyes" 230V-os bekötést már én is hallottam. Hihetetlen, hogy az elszállt hifi rajongók -vagy hát nem is rajongók, fanatikusak- mi pénzeket képesek nagyon sokszor "kétes" hatású cuccokba fektetni.
És az ismerős, hogy a csöves erősítőkön meg zongorázni lehet a különbséget a sima "elektronikával szerelthez" képest. Bár mondjuk ennek van igazságtartalma, de csak az hallja, akinek nagyon jó füle van.
De hát kinek a pap, kinek a ministráns... Mindenki arra költ, amire akar. :)
előzmény: L. Pásztor #17

padisah:
Ennek kapcsán kedvenc klasszikus írómat, Rejtő Jenőt kell idézzem, aki így ír a Tizennégy karátos autó című örökbecsűjében: épelméjű üdülővendégekre nem lehet világfürdőhelyeket bazírozni!előzmény: L. Pásztor #18

L. Pásztor:
Megvan a kedvencem, a hálózati kábel ... !!!
Ehun-e:   http://audiocentrum.hu/spd/unas_113938/Nordost_Frey_2_halozati_kabel_1_mes_15_Amp    :)

Ha ezt gyártanám, megvennének tőlem évente mondjuk 1000 db-ot ?
Ha igen, akkor minden más fejlesztés-gyártást hagynék a pi..ba, mert jövedelmezőbb lenne mint mondjuk lopni, dogozni  vagy betörni ... 

előzmény: Lacy #16

L. Pásztor:
"...Konkrétan a jelenség létezik..."

Mondjuk anno nem mertem volna az egyetemen egy villanytan szigorlaton ezt hangoztatni ... úgy kivágtak volna ki, mint macskát dolga végezni ... :)

Összeakadtam már pár elvarázsolt hifis alakkal, ott még ennél is meredekebb állításokat hallani.
Egyik "kedvencem" az, h nem mindegy milyen a tápkábel (persze h az aranyozott az igazi !!!), és h a konnektorba polaritást megfordítva máshogy szól.  Még akkor is ha konnektortól a villanyóráig forrasztás nélküli, a kötéseknél a dobozokban csak összetekert, jobb esetben sorkapcsozott ócska szocreál tömör alukábel van ...  Bingó !  :)

De autóban is kell ugyanez !  Mert a 128-ra tömörített tucc-tucc MP3-nak kell a jó minőség, amikor hátrafordított baseball sapkában a "tunningolt" kályhacső-vastag kipuffos 1.4 es asztrát vagy golfot húzatja üveghangra  ... :)

És ilyenkor még én vagyok a süket h nem hallom a különbséget  :)  Jól jön néha az ilyen, szinesíti a hétköznapokat ...

 előzmény: Lacy #16

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése