Szerző Téma: DSC1616 késleltetett zóna megsértésekor megszólal a sziréna  (Megtekintve 2531 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető orkenyip

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 118
A DSC-nél a panelen 3 mm-es furat van, míg a fémdobozon 5 mm-es.
előzmény: orkenyip #8


Köszönöm!

Azóta már sikerült megmérnem nekem is!

Nem elérhető Szilco

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 166
A DSC-nél a panelen 3 mm-es furat van, míg a fémdobozon 5 mm-es.
előzmény: orkenyip #8

Nem elérhető papppapa

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 213
Sok minden szarságot benne hagytak szerintem a szabotázs jelzés hiányát is alapból , valamint amennyiben úgynevezett keresztzónát  sértessz szabotázs ügyileg akkor jelezni sem fog a központ .Magyarul élesített rendszernél elvágsz egy olyan kábelt amin egy keresztzónás érzékelő figyel ami nem dupla"érintésés"nem szólal meg a sziréna .Azé az már fasza és MABISZ-os .....
előzmény: Lacy #4
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 11. - 22:07:23 írta papppapa »

Nem elérhető orkenyip

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 118
Mivel ezért nem akartam új témát indítani azért itt kérdezem meg...
DSC paneleknek (zónabővítők) mekkora furata van a műanyag távtartónak? (bolhának)

Rendelnem kel viszonylag speciálisabb távtartókat, de nincs egy DSC panelem sem, ahol meg tudnám mérni... Valaki?

BalintR

  • Vendég
"Később áll fel a rendszer mint jelezné!"

Öööö, izé, ez így ebben a formában nem igaz!
:)
Azok az okos mérnökök beraktak egy opciót, ami jelzi ha valamelyik zónád zárás után nem állt helyre!
Ez akkor lehet hasznos, ha pl. a bejárati nyitásnál engedélyezve van a "Forced arm", hogy nyitott ajtónál is élesíthető legyen a rendszer, de valami oknál fogva nem áll vissza a nyitás érzékelő. Ilyenkor a kimeneti idő letelte után rögtön hangosan jelez, hogy gond van, de nem küld riasztást a távfelügyeletre. Így jó esetben még a területen tartózkodik a tulaj és tud intézkedni.
Csak sajnos ezt alapbeállításba tették...
:(


előzmény: Karsay #6

Nem elérhető Karsay

  • Szakember
  • Kezdő tag
  • *****
  • Hozzászólások: 7
Bocs, de csak most olvastam. Ennél a típusnál amikor bejött a 90 évek közepén én is megszívtam, amikor beélesíted várni kell egy percet, és utána nyisd meg a késleltetett zónát, és működni fog!
Később áll fel a rendszer mint jelezné!
Én akkor véletlenül jöttem rá! azóta ezt oktatják a dsc-nél!  :P

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Nem DSC-s. Akkor tudta volna...... :P
előzmény: Lacy #4

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
mazohista déescések :)

hangos kilépési hiba címet keresd
nem hiszem el hogy az új sorozatban is benne hagyták ezt a szarságot  ::fire:: ::kalapal::

Nem elérhető dudicsj

  • Szakember
  • Kezdő tag
  • *****
  • Hozzászólások: 48
Szia. Köszi, azt hiszem nem. Most, hogy így elolvastam, tutti ez lesz a hiba.  ::kalapal::
előzmény: vszilard #2

Nem elérhető vszilard

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 6
Szia! A 013-as címen a 6-os opciót letiltottad?
előzmény: dudicsj #1

Nem elérhető dudicsj

  • Szakember
  • Kezdő tag
  • *****
  • Hozzászólások: 48
Üdv!

Tegnap szereltem egy DSC1616-os központot pár infra+nyitás kombinációban. A bejárati nyitás a kezelő zónára volt kötve. Már mindennel kész voltam, felprogramoztam, majd elkezdődött a tesztelés. Beélesítettem a központot távozó módban, majd a bejárati ajtót megsértve, ahelyett, hogy csak a tasztatúra sípolna elindult a sziréna. Érdekes, hogy a rendszer nem jelzett riasztást. Otthonmaradó élesítésnél rendesen működött.  Többször megpróbáltam és ugyanúgy viselkedett. Cseréltem nyitásérzékelőt, lereszeteltem a kezelőt, majd a központot is többször, menüből is és hardveresen is. Megpróbáltam a zónát sima NC kontaktnak, egyszeres és kétszeres lezárással is. Átkötöttem alaplapi zónára, de semmi változás. Beállítottam az egyik infrát késleltetettnek és az is ugyanígy szirénázott.
Van valakinek ötlete mi lehet ez? 4.5-ös verzió, tavaly novemberben vásárolták a panelt, de csak most lett felszerelve.
Kösz.

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!