Szerző Téma: Digiplex  (Megtekintve 43026 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető pappzs

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 205
    • Vagyonvédelmi rendszerek telepítése
Re:Digiplex
#8 2011. Július 24. - 19:57:26
0
Nem egyedi a probléma legalábbis hasonlóval már találkoztam.

Sp5500+Rtx3 riasztáskor leválik az rtx és minden rádiós érzékelőt szabotázsként küld.
Központtól 20cm re van az rtx.
Rtx cserét probáltam.
Kábel cserét próbáltam.
A Helyzet változatlan........

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Digiplex
#7 2011. Július 24. - 16:25:55
0
Szerintem hasonlóbakikat mindannyian követtünk már el....

 :P

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Digiplex
#6 2011. Július 24. - 10:36:50
0
Ha már digiplex meg rádió meg topic..
Megosztanám az esetet ami velem estt meg. Na meg ügyféllel..
Szóval csináltunk egy EVO192-vel egy rendszert ami 4 felé van osztva területileg. Kültéri védelem is van rádiós infrák, meg rem3 távir.
Amivel egyenként is kapcsolhatók a területek. Nagyon szépen összeállt a rendszer.
Ment is kb 2 hónapig hibátlanul, aztán egyszer riasztott egyet tévesen a garázs, az ajtó nyitva maradt.
Egyszer meg a kültéri valamelyik ami előfordul, de a behatoló sem kizárt, ott a környéken akkor kb heti 3-4 betörés volt.
De minden alkalommal amikor riasztás volt, komplett beküldte az összes rádiós érzékelő riasztását, szabotázsát, meg  modulhiányt az ügyeletre.
Kimegyek nézegetem, mi lehet. Riasztok röviden, semi. Akkor jött, hogy hosszabban kéne, hát ha 10 másodpercnél többet szirénázott a rendszer, akkor a rádióvevőt simán eldobta, az újraindult , és ettől volt a sok riasztás meg modulhiba.
Na jó, de mitől? A rádióvevő az a magasfsz-en van, kb 10 méternyi kábelre a kezelőktől, amiből 2 is volt ugyanannak a falnak a két oldalán háttal egymásnak.
De a tasztok nem vesztek el csak a rádió.
A dolog kezdett a csodák birodalmába érkezni, mert semmi indok nincs rá hogy ez legyen.
Igaz, egy kábelen megy a sziréna és a rádióvevő, de külön tápon van a sziréna töltése, a vezérlés sincs összekeverve a rádió tápjável :) semmi  a világon és még akkor is ott van, hogy a kazalők sosem vesztek el, pedig ugyanannak a kábelnek a pincében levő elágazására vannak kötve az elágazástól 2m a tasztok és kb 10 a rádióvevő...
Akkor is elveszett az RTX ha a rádióvevőnél adtam vezérlést a szirénának. Tehát nem jött végig a drótón a vezérlő jel.
Ráadásul a táp stabilan állt 12,8V-on szirénázáskor kb 12,72-re esett le, de szerintem ez a nem okozhatja, 11V-tól működnie kell a vevőnek.
Megoldás nincs, nem is lett, mert a javításnál egyedül voltam és kb a 34-ik pincéből az emeletre menés után már nagyon kezdtem fáradni meg unni a dolgot.
Most az a helyzet van, hogy a sziréna töltésbontással megy, így jó, nem okoz(ott) gondot. azóta sem.
A dolog azóta is rejtély.
Hát csak így okulásul...  :'(

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Digiplex
#5 2011. Július 24. - 10:26:03
0
Szerintem hasonlóbakikat mindannyian követtünk már el....
Beszélj csak a magad nevében!! :)  :P ;D

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Digiplex
#4 2011. Július 24. - 09:49:58
0
Szerintem hasonlóbakikat mindannyian követtünk már el....

Nem elérhető pappzs

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 205
    • Vagyonvédelmi rendszerek telepítése
Re:Digiplex
#3 2011. Július 23. - 22:41:22
0
Nagyon égő volt a dolog. Nem tudtam frissíteni az Rtx 3-at. Nem jött létre a kapcsolat.
Felhívtam a Power Help-et, mire kiderült, hogy rossz helyre dugtam a csatlakozót az rtx-en.
/ ja persze több száz ügyfelem van Winloaddal programozva./
 ;D ;D ;D

Nem elérhető pappzs

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 205
    • Vagyonvédelmi rendszerek telepítése
Re:Digiplex
#2 2011. Július 23. - 22:27:25
0
A probléma megoldódott: rtx3 1.5 ről 5.0 ra frissítve.


Nem elérhető pappzs

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 205
    • Vagyonvédelmi rendszerek telepítése
Digiplex
#1 2011. Július 22. - 16:32:56
0
Sziasztok!

Evo 192 + Lcd + Rtx3 + 3db Rem2

3 particióra bontva.

Ha Felhasználó élesít / összes terület / akkor nem jelez vissza a Rem2.
Ha Távirányítós élesítés / összes terület / van akkor visszajelzés is.

?????????

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!