Szakmai kategória > Általános szakmai témák

Áram: Áramszünet, áramingadozások stb mostanság.

(1/3) > >>

SLC:
Csak a szétvert és privatizált energia szektor ma nem képes arra az összhangra amire 10-20 éve.
Gondolj bele, van aki csinálja az áramot, van aki szállítja, van aki elosztja, van aki meg csak kereskedik vele. És még külön van karbantartó cég is régiónként.
Régen ez egy kézben volt, egy telefon és már el volt intézve a dolog.
 
Kértem, kaptam igazolást az áramszolgáltatómtól az üzemzavarról, hogy a biztosítóhoz be tudjam vinni, ha behal a kazán / hűtő stb.
Bár az üzemzavart beissmerték, de tagadják, hogy rendellenes feszültség értékek jelentek volna meg a hálózaton. Nos a mérések sajnos mást mutattak... >:(
 
 előzmény: L. Pásztor #13

L. Pásztor:
Attól hogy sötét lesz, azaz ha leszakad egy erőmű a hálózatról, attól még nem áll le.
Bármikor visszakapcsolható. Ami ugyen nem 1-2 perces procedura, de nekik rutin munka.
Nem is beszélve a csúcserőművekről, (melyek csak csúcsfogyasztás esetén dolgoznak) melyeknél ez napi feladat.

Ha gond van az energia ellátással, akkor szakaszolni szoktam.
Pl. reggel Bács-Kiskun megyében van villany, aztán délben azt le, és helyette felkapcsolják mondjuk Jász-Nagykun-Szolnokot ...  ahogy a pillanatnyi terhelés engedi...

Jugoszláviában tizen-húsz évvel ezelőtt is így csinálták.  előzmény: SLC #11

padisah:
Majdcsak beindítanak egyet valamilyen dízel aggregátorral, aztán azzal sorban a többit. előzmény: SLC #11

SLC:
Az átkosba az erőműveink külső betáplálás nélkül is újra indíthatóak voltak. Ma már nem. Egy globális üzemzavar mit okozhat? Hetekig lesz az EU sötét?
 
 előzmény: L. Pásztor #10

L. Pásztor:
Meg a 10%-os rezsicsökkentés ...
A 4 áramszolgáltató is csökkentett rezsit !
Minden fejlesztés és a karbantartások nagyobb része 1szerűen elmarad, beszállítóktól anyagok, alkatrészek, megrendelt karbantartások visszamondva, csak a pillanatnyi "tűzoltó" munka lesz, azaz a nem várt üzemzavarok valamilyen szintű elhárítása, de az sem elkapkodva 

És majd szépen rohad lefele a rendszer ... előzmény: eXtra #7

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése