Szerző Téma: NV35M házi barkácsolása  (Megtekintve 4504 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re: NV35M házi barkácsolása
#7 2021. Március 02. - 18:39:14
0
Mehet a téma a barkácsolós topikba :)

Nem elérhető jan5650

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: NV35M házi barkácsolása
#6 2021. Március 02. - 15:28:20
0
Köszönöm a választ!

Tudom hogy nem feltétlen ide tartozik de milyen központot érdemes vennem szerinted az alábbi eszközökhöz?:

- 1 db NV35M
- 2 db NV780MX
- 3 db infra mozgás beltéri
- 2 db vagyonvédelmi szúnyogháló
- 1 db nyitás érzékelő
- 2 db kezelő

Minden eszköz vezetékes lenne.

Szeretném ha távirányító is lenne hozzá hogy ha hazaérkezek akkor ki tudjam kapcsolni már a kapun kívül, illetve szeretném ha SMS-t küldene ha beriaszt, illetve SMS-el ki is tudnám kapcsolni a riasztást.

Milyen eszközökre lenne szükségem?
előzmény: H. József #5

Nem elérhető H. József

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 102
Re: NV35M házi barkácsolása
#5 2021. Március 02. - 14:44:45
0
Nekem az a tapasztalatom, hogy ha magasra van szerelve, akkor jóval érzéketlenebb lesz, nagyobb lesz az érzékelési területek
közt a távolság. Macskara nem jelez, ha be van állitva a kisallat védelem. Egyebkent kültéri eszköznél szerintem nincs olyan, hogy semmire nem riaszt be. Én a kültéri eszközöket főleg otthonlévő élesitéssel szoktam programozni, hogy időben legyen jelzés, ha a kertben lófrál vki. Vagy olyan helyre, ahol van élőerős örzés és le tudja csekkolni a jelzés eredetét.
előzmény: jan5650 #3

Nem elérhető jan5650

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: NV35M házi barkácsolása
#4 2021. Március 02. - 07:56:35
0
Nyilván a kék kockára gondoltam a helynél...
előzmény: jan5650 #3

Nem elérhető jan5650

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: NV35M házi barkácsolása
#3 2021. Március 02. - 07:54:32
0
Én a képen látható helyre szeretném tenni...
Jobbról a kerítés. Természetesen a karácsonyi világítást leveszem :D

Akkor ezt a típust nyugodtan megvehetem? Nem kell attól tartanom hogy 1-1 elszálló madárka, elfutó cica beriaszt? Elvileg délután csak süt ide telibe a nap. Fa, bokor nincs a környéken. Azért is akartam ~3 méter magasra tenni, mert akkor közvetlenül a ragalj alá be tudnám tenni és nem sütne rá a nap. Vagy ez nem számít?


előzmény: H. József #2

Nem elérhető H. József

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 102
Re: NV35M házi barkácsolása
#2 2021. Március 01. - 20:38:47
0
Elég sokat raktam már fel, tiszta, nem túlságosan napsütötte területen megfelelően tud működni (pl. terasz, erkély, ahol nincs bokor, fa stb.). A szerelési magasság inkább 2,1-2,4 méter körül legyen. Letakarásvédelmet mindig kikapcsolom.
előzmény: jan5650 #1

Nem elérhető jan5650

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
NV35M házi barkácsolása
#1 2021. Március 01. - 20:13:41
0
Sziasztok!

Ahogy nézegettem a Paradox NV35M-et és társait eléggé lehúztátok. Főleg az anti-masking funkció miatt.
Saját házunkat szeretném levédeni vele. A kerítésünk mellé párhuzamosan szeretném feltenni 1 méterre tőle a ház falára kb. 3 méter magasra. A terv az lenne, hogy ha valaki beugrik az udvarra, vagy kinyitja a kaput és bejön, akkor 1 méter után szépen belemenjen az NV35M sugarába és aktiválja a riasztót...

Gyakorlatilag a tető ragalj alá tenném közvetlenül. Ha nagyon közel elrepül egy madár akkor gondolom beriaszt?! Ha rámászik egy darázs vagy poloska akkor szintén beriaszt? Vagy mennyire érzékenyek ezek a riasztók? Attól nem tartok hogy valaki lefújja. Használható a NV35M vagy felejtsem el?


 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!