Szerző Téma: IP eszközök Paradoxhoz  (Megtekintve 18348 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető pappzs

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 205
    • Vagyonvédelmi rendszerek telepítése
Re:IP eszközök Paradoxhoz
#24 2016. Április 11. - 20:32:04
0
Minden ami Paradox IP...

Nem elérhető mountainman

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 385
Re:IP eszközök Paradoxhoz
#23 2012. Szeptember 15. - 07:55:12
0
Na így már kerek! ;D
előzmény: czegany #22

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:IP eszközök Paradoxhoz
#22 2012. Szeptember 15. - 00:00:30
0
Szia!
A vezeték nélküli netkapcsolat alatt a kiskunreketyei internetszolgáltató által kínált vezeték nélküli internetszolgáltatásra gondoltam, aki ugy oldja meg a műszaki problémaáit, ahogy tudja/akarja.
Természetesen a WiFi-vel nincs gond, de ha nem ismered pontosan a szolgáltatót, és nem tényleges külső IP címet kapsz akkor lehet tornázni a virtull szerverrel, meg a port forwaldal, nem fog működni (tartósan).

Üdv
előzmény: mountainman #21

Nem elérhető mountainman

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 385
Re:IP eszközök Paradoxhoz
#21 2012. Szeptember 14. - 07:56:25
0
"Az a baj a vezeték nélküli net kapcsolatokkal, hogy nem tudható hogy működik."

Tudható, van rá műszaki megoldás!
De a vezetékes net kapcsolattal /szolgáltatással/ is vannak problémák!

előzmény: czegany #20

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:IP eszközök Paradoxhoz
#20 2012. Szeptember 14. - 00:49:11
0
Szia!
Az a baj a vezeték nélküli net kapcsolatokkal, hogy nem tudható hogy működik. Az esetek elenyésző számában van rendes külső VALÓS IP címed, ami alapfeltétele a távoli elérésnek.
Kisebb rádiós szolgáltatók hasonló rendszerekkel fednek le egy települést, mint az otthoni WLAN, csak nagyobb teljesítménnyel. Gyakorlatilag mindenki egy-két közös külső ip-t használ. Ha netezel nem is veszed észre, de az első port forwald-nál nem fogod érteni miért nem megy.
A mobil hálózatok stabilitása meg amióta basz..tják a 4G-t, asszem nem kell ragoznom....
Rendszert csak fix IP-re, vagy megbízható hálózatüzemeltetők esetén dyndns-re érdemes kapcsolni.
A dyndns-t szinte minden router ismeri, sok éve atom stabilan működik, kicsi pénzbe kerül (20 dodo 30 account).
előzmény: Dangabor #19

Nem elérhető Dangabor

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 22
Re:IP eszközök Paradoxhoz
#19 2012. Szeptember 10. - 21:53:59
0
Nem szükséges folyamatos kapcsolat ehhez a rendszerhez ami miatt irtam a témát.
Vezetékes internet nincs a helyszínen, meg ha lenne is akkor is
luxus lenne előfizetni havi pár mb adatforgalomért. Mobilnet feltöltős,
egy feltöltéssel akár igy 1évig el lehet lenni.
Köszi a válaszokat :)

Nem elérhető mountainman

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 385
Re:IP eszközök Paradoxhoz
#18 2012. Szeptember 08. - 23:00:43
0
Nem vagyok én dróttalan mániás,
amit lehet én is szívesebben összekötök madzaggal.
Csak nyitott vagyok az új dolgokra is,
persze ésszerű határokon belül és
szigorúan minőségi alapon.

előzmény: L. Pásztor #17

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:IP eszközök Paradoxhoz
#17 2012. Szeptember 08. - 22:52:24
0
Maximálisan egyetértek Mountainman kollégával ... de azt meg én jegyezném meg, h időben és térben ugyan még nagyon változó, de a tendencia az, h egyre stabilabb.

Amire pedig a (lakás)biztonságtechnikában kell a riasztók mellé, arra ma már nagyrészt tökéletesen megfelel, de a folyamatos file (kép)átvitellel még vannak bajok ...  Azaz ha tolerálható az, h előfordul 10-30 sec kiesés, akkor jó. Ha az abszulut valós idejű és folytonos átvitel kell ... akkor ott még országosan sok fehér folt van.

Sok ipari mérés és adatgyűjtő eszközt is készítünk, ahol marhára mind1 h pl. egy talajhőmérséklet adat bekerül valahol egy pufferbe, és csak 1-2 perc után megy el. A biztech vonalon nem tudnám megmondani hány mp a tolerálható határ ... max az ökölszabály érvényes, azaz legyen minél kevesebb.

Lényeg a lényeg: 1992 körül örültünk, amikor az Ademco slow 20bps-es pulzusos kommunikációja 35-40 mp alatt átment (ha jó volt a telefon vonal, és nem kellett ismételnie). Ma már GPRS-ben ez konnektálással és nyugtázással az esetek 95-98%-ban 4 mp-en belül megvan. De ismétlem: szerintem a valós idejű folyamatos mobil adatátvitel (kép) még messze nem tökéletes. És úgy érzem amig a GSM sávokat nem terjesztik ki, addig nem is lesz az ...   


előzmény: vlezlee #15

Nem elérhető mountainman

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 385
Re:IP eszközök Paradoxhoz
#16 2012. Szeptember 08. - 22:10:21
0
Én csak szerényen jegyzem meg, hogy némi rálátásom van az ilyen megoldásokra.
Valóban kevés a stabil cucc, de most éppen sok embernek nem lenne net kapcsolata, ha itthon kihúznám a wan csatit...

előzmény: vlezlee #15

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:IP eszközök Paradoxhoz
#15 2012. Szeptember 08. - 21:58:49
0
Biztonságtechnika mellett informatikával is foglalkozok jó pár éve és itt folyamatosan rossz tapasztalataim vannak mindenféle vezeték nélküli tcp/ip átvitellel, ahol követelmény lenne a stabilitás, ez a kiindulási alapja a "találgatásomnak".
Nyilván ez a terület is erősen fejlődik, de a tapasztalatok alapján elmondhatom, hogy összehasonlítva egy vezetékes és egy vezeték nélküli átvitelt, a vezeték nélküliben sokkal több a hibalehetőség ezáltal szvsz a stabilitást feláldozzuk a kényelem oltárán.

L.Pásztor kollégának biztos több tapasztalata van e téren, mint nekem, szívesen hallanám az Ő véleményét is a dologról.
előzmény: mountainman #14

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!