Szerző Téma: Milyen notebookot vegyek?  (Megtekintve 17047 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Milyen notebookot vegyek?
#31 2021. November 17. - 19:07:02
0
Használt prémium kategóriás üzleti notit érdemes venni az új árának töredékéért. Az az üzleti gép ami újkorában majd 1 milla volt, de párévesen 200eFt körül megveszed, ezerszer többet ér, mint egy vadiúj lakossági műanyag szutyok...  8)

Itt (is) érdemes nézelődni: https://hardverapro.hu/aprok/notebook/index.html

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Milyen notebookot vegyek?
#30 2021. November 16. - 06:56:59
0
Nekem HP van vagy 16-17 éve most nyúzom a 3-at, de a második gariban vissza lett fizetve, na nem mert nem tudták megjavítani hanem mert a szerviz egy seggfej volt.
na mindegy a lényeg hogy ez az új nagyon jó, kellően gyors, minden szükséges program és egyéb ami a munkához települt rá fut rendben és nagyon kényelmes a használata. Néha ha a régi gépet használom jövök rá hogy annak hiába ütögetem a képernyőjét :)
egyetlen ami picit izééé a szine :) nekem is az első ilyen arany volt, most épp ezüst. az már úgy elfogadhatóbb szín csak nagyon meglátszik minden rajta.

https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_hp-pavilion-x360-1g8q3ea-arany-2in1-eszk%C3%B6z-14-fhd-touch-digital-pen-core-i5-8gb-256-gb-ssd-win10h-1332964.html


Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:Milyen notebookot vegyek?
#29 2021. November 15. - 21:44:39
0
Gamer notebook munkára alkalmatlan. Drága, kényes, gyorsan merül, és terepre kivinni  nagyon nem szerencsés.
Használt business kategória a legjobb választás. Lenovo Thinkpad, Dell latitude, HP Elitebook stb...
eBay-en elég sok jóféle kapható, főként a németországiakat érdemes böngészni. Én is onnan rendeltem nyáron az enyémet, egy Thinkpad X-270 ultrabook-ot.
Játszani olcsóbb, és jobb egy asztali gép.
Az emlegetett noti pl. nincs 100.000Ft. Thinkpad T-440 kb 60.000, T-470 kifogható 100 körül nagyon szép állapotban, Németországból.
előzmény: jasontodd #27

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Milyen notebookot vegyek?
#28 2021. November 15. - 14:17:54
+2
egyszerre jó munkához és játékhoz is

Ezt a verziót szerintem felejtsd el, feleslegesen túlárazott géphez vezet és a gamernek csúfolt notik sem a megbízhatóságukról híresek a hardver meg rövid időn belül kevés lesz játékhoz az akkuidőről meg ne is beszéljünk.
Egyik ügyfelem ASUS RUG notijában 2 év alatt 3-szor volt alaplapcsere.

Idézet
tapasztalata használt géppel
Business kategóriás gépet még mernék venni (Lenovo Thinkpad T széria, vagy DELL Latitude széria) de alatta nem.

Szerintem játékra tarts egy asztali PC-t, munkára meg külön egy notit
előzmény: jasontodd #27

Nem elérhető jasontodd

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Milyen notebookot vegyek?
#27 2021. November 15. - 11:57:22
0
Sziasztok,

Notebook vásárlás előtt állok. Mivel valami olyan megoldásban gondolkodom, ami egyszerre jó munkához és játékhoz is, így nyilván valamilyen videokártyás cucc lenne a legjobb. A probléma az, hogy az ilyen notik értelemszerűen kicsit túlárazottak, -nekem legalábbis mindenképpen. Na most itt jön képbe az, hogy elgondolkodtam egy használt gépen, mert bár nyilván azokat se gombokért vágják az emberhez, azért egy teljesen hétköznapi ember számára még így is megfizethetőbben lehet hozzájuk jutni. Haverktól, kollégáktól is utána kérdeztem, hogy kinek volt-e valamilyen tapasztalata használt géppel és, ha volt, mik voltak azok, a végeredmény meg full vegyes, igazából nem lettem beljebb velük. Külföldi és magyar blogokat, cikkeket is olvastam a témában, kb. ugyanez. Találtam egy elég átfogó írást (https://westnotebook.hu/blog/hogyan-valasszunk-hasznalt-laptopot), de mivel ez a cég alapvetően használt laptopokkal foglalkozik, így na, azért nyilván az az érdekük, hogy rádumáljanak a használtra. :D Szóval a kérdés adott: megéri használt laptopot venni vagy sem? Merjek-e vagy sem? Az egyik, ha nem a legnagyobb érv nyilván az, hogy használtan, a rá szánt büdzséből, sokkal több a lehetőségem... Köszi előre is, üdv.

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Milyen notebookot vegyek?
#26 2018. December 11. - 12:30:59
0
Mai pozitív: lecseréltem az 5 éves "régi" HP notimat egy új(abb) erőgépre (szintén HP) és meglepve tapasztaltam, hogy a korábbi SSD-vel simán felállt az új gép és olyan szinten befrissültek a win10-ben az eszközök drájverei, hogy a windows hello még ujjlenyomatolvasóval is képes volt beléptetni! Egy kis szívás csak a bios uefi, legacy, secure boot beállításaival volt, de amúgy teljesen hibamentes az eszközkezelő és minden tökéletesen működik. Ráadásul a windows gyönyörűen kiolvasta a hárdverből az új license keyt és szó nélkül aktiválta magát, így még ezzel se kellett bajlódnom... :o ::tapsol::

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Milyen notebookot vegyek?
#25 2018. December 11. - 12:20:02
0
Ezzel a win tabletes sztorival minden stimmelt, kivéve azt, hogy a 8"-os kijelzőn qrva kényelmetlen volt dolgozni, így nagyon gyorsan süllyesztőbe került a projekt...  ;D

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Milyen notebookot vegyek?
#24 2016. Január 29. - 09:06:49
0
A tabhoz rendeltem OTG-s HUB-ot, de amíg az ideér, addig keresgéltem alternatív lehetőségeket az egérre, mert azzal azért sokkal könnyebb lenne az élet. Az OTG kábelemen keresztül még a rádiós egér is műxik, csak akkor ugye a programozó kábelt nem tudom hova bedugni, ezért valami vezeték nélküli megoldás lenne az igazi... Androidra korábban már láttam olyan appokat, amik wifin keresztül képesek egeret és billentyűzetet varázsolni a telefonból (amit aztán másik eszközre lehet csatlakoztani), de wifi nincs mindenhol, így tovább keresgélve végre találtam egy bluetoothos megoldást: http://andromouse.com/ Ennek az egeres része nagyon profi (teljes értékű notebook tapipadot emulál), de a billentyűzete még nem az igazi (ékezetmentes karakterekre és angol billre lett kihegyezve). Pedig a tabot tök jó lenne úgy használni, hogy a saját virtuális billentyűzete ne takarjon bele a képernyőbe. :) Ha valaki tud olyan megoldást, ami androidos telóból képes bluetoothos egeret és billetyűzetet készíteni, az légyszi ossza meg velem is!  ;D

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Milyen notebookot vegyek?
#23 2016. Január 28. - 10:51:52
0
Jó cuccnak tűnik, de én ilyen értékű eszköznél lehet, hogy akkor is inkább a 2 év magyar garis tabot választanám, ha az kisebb tudású.  ;)  Egyébként ha nem kell róla számla, a hardverapron is ki lehet fogni párnapos full garanciás tabokat...
előzmény: syn7h37ic #20

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Milyen notebookot vegyek?
#22 2016. Január 28. - 10:28:31
0
A Tesco akcióban kiszórja a teljes készletét, de már csak a 7i-ből van elvétve (12eFt-ért amúgy az sem rossz, de annak nem HD-s a kijelzője - viszont van rajta hdmi csati). Szerintem használtan is lehet majd velük találkozni, mert a win10-es frissítés elbuzerál néhány drivert, amit egységsugarú júzerek nem igen tudnak orvosolni, ezért nekik hamar elveheti a kedvüket... :)
előzmény: vg #21

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!