Szerző Téma: UTP kábelen fellépő zavarok  (Megtekintve 14811 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:UTP kábelen fellépő zavarok
#13 2014. Február 06. - 21:50:24
0
uh
legolcsóbb koax? meg utp? ezért vackok a rendszerek :)

amúgy ne így számolj, hanem úgy hogy míg a koaxból teszem azt ki kell vonszolnod 4 kanerához 4x 40-50 métert, addig a cat-ból viszel 1-et, meg egy 2 eres tápkábelt, vagy akár egy 6 eres riasztósat.
És úgy , meg ugye  a vele töltött munka idő és energia részét is belevéve, már sokkal hatékonyabb mindenben at utp-s 

előzmény: r2d2 #12

Nem elérhető r2d2

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 92
Re:UTP kábelen fellépő zavarok
#12 2014. Február 06. - 21:43:51
0
A legolcsóbb UTP métere nettó 21, az rg59 pedig 16, hol drágább a koax ? Nem számolva, hogy egy BNC csati 51Ft, amíg a videó ballun nem... u.i. a legolcsóbb kábelt írtam ami kapható, nem vizsgálva a kapott értéket  ;D ...
előzmény: szaki #5

Nem elérhető papppapa

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 213
Re:UTP kábelen fellépő zavarok
#11 2014. Február 06. - 21:23:16
0
Szebb lett volna :

Akkor ebben is egyetértünk
előzmény: vg #10

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:UTP kábelen fellépő zavarok
#10 2014. Február 06. - 21:16:12
0
 ;D
Ebben (akkor is) egyetértünk 8)
előzmény: papppapa #9

Nem elérhető papppapa

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 213
Re:UTP kábelen fellépő zavarok
#9 2014. Február 06. - 20:31:44
0
Nem kell egyetérteni semmiben velem én csak az alapot írtam aztán mindenkinek szíve joga amit és ahogyan amivel és akivel csinálja .
előzmény: vg #8

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:UTP kábelen fellépő zavarok
#8 2014. Február 06. - 20:25:06
0
Nem fogsz meglepődni, amikor azt mondom nem értek egyet :P :-* (legalábbis részben)
"Külön kábel , külön táp és lehetőleg külön tápkábel  minden kamerának ez az alap" 
8 kamera 2 UTP-n, 1db 10A-es szünetmentes táp, rajta a DVR is!!!
Földhurkosan:
http://kepfeltoltes.hu/view/140206/FHUROK_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Majd leválasztóval:
http://kepfeltoltes.hu/view/140206/NELKUL_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Persze vannak drágább és jobb megoldások, de ezzel a minőséggel (majd)minden gondnok elégedett lesz.........
előzmény: papppapa #7

Nem elérhető papppapa

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 213
Re:UTP kábelen fellépő zavarok
#7 2014. Február 06. - 19:59:45
0
Külön kábel , külön táp és lehetőleg külön tápkábel  minden kamerának ez az alap  de a zavar jellege miatt felléphet bármilyen más nagyfrekis zavar is amit igazság szerint egy-két tipusú rögzítő és kamera "kezel" .
Aztán van amelyik kamera és rögzítő összeállítás nem szereti a kapcsolóüzemű tápot sem.Láttam már 230 volt oldali  zavart is amit szépen tovább vitt a rendszer .

A csavart érpáros kábel ami UTP tehát védelem /árnyékolás nélküli / annak jósága az érpárak és az érnégyes összesodrásától függ Amennyiben megnézed a kék -kék fehér és a barna barnafehér a leglazábban sodrott utána jön a zöld érpár majd a narancs .Alap hogy a váltakozó elektromos térben vagy mágneses térben levő kábelben feszültség indukálódik na ezt hivatott az érpárak és az érnégyes össszesodrása minimalizálni.
A cat 6 és 7 kábelek csak a sodrás minőségében és az erek merevítésében térnek el a cat 5 -től.Igaz a cat 7 már árnyékolt is .
Az hogy a kábel rézzel futtatott ergo aluminium vezetőjű szerintem csak nagyobb távolságnál okozhat gondot amennyiben a sodrása megfelelő, de ott van még a telepítők jó barátja a bevált öreg földhurok leválasztó vagy nagyfrekis szűrő kombináció  is .
előzmény: vg #4

Nem elérhető szaki

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:UTP kábelen fellépő zavarok
#6 2014. Február 06. - 19:00:03
0
Egy pl.

otthon nálam(cipésznek cipője effektus) van 4 kamera 2 Utp-én.
egy tápegységen.A 3.kamera képe zavaros kissé,De engem zavar.A földhurok leválasztó(se a zavarszűrős)sem tüntette el.Úgy,hogy már mind a 4.kamerára tettem a végén ilyeneket.
Ballunokat cseréltem más típusúra,kamerát cseréltem,tápot cseréltem.És csak a 3.kamera képe zavaros.
A 4.kamera képével felcseréltem az érpárat.

Nincs fémre szerelve a kamera(ezeket a dolgokat szoktam kerülni,ha így alakul akkor teszek alá fát,vagy bakelitet).
Még rögzítőt nem cseréltem ill.csatornát nem cseréltem rajta.
előzmény: szaki #5

Nem elérhető szaki

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:UTP kábelen fellépő zavarok
#5 2014. Február 06. - 18:52:09
0
Sajnos a földhurok leválasztóval már eleve kalkulálok.
Egyébként 2,max 3 kamerával szoktam tervezni egy (jó minőségű) kábelen.

De régebben,argó 2-3 éve  sokkal ritkábban kellettek ezek a cuccok.
Ezelőtt kb.15 éve meg csak elvétve láttunk,hallutunk ilyen(csoda számban menő)földhurok leválasztókról.Ráadásul akkor még olyan 7-10 ezer körüli áron vesztegették őket.

Az esetek 90 %-ában 98%-os árnyékolású koaxon vittünk jeleket 3-400méterekre is zavarok nélkül ipari környezetbe.

Viszont lakossági telepítésnél átlag embereknek,ha egy koaxos rendszert ajánlok ki,akkor elviszik előlem a melót mások UTP.-vel.


előzmény: vg #4

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:UTP kábelen fellépő zavarok
#4 2014. Február 06. - 18:24:09
+1
A triódás a power-ből van-szerintem.
Amúgy meg általánosan jellemző, hogy próbálunk kábelt spórolni és 1 Cat5-ön 2-4 videójel is van továbbítva különbözű távolságokból. Ergo a kamerák oldali és így DVR oldali negatív potenciál más és más. Ennek az az eredménye, hogy földhurok-szerű jelenségek vannak. Ergo ha tudod, hogy ilyet fogsz/kell telepíteni, akkor eleve kalkuláld bele a földhurok leválasztós balunt.
Figyeld meg, hogy ha 1 kábelen 1 jelet viszel vagy egymás mellett van két kamera, akkor nem vagy csak alig tapasztalható a földhurok.
előzmény: szaki #3

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!