Szerző Téma: AMAX, HIKVISION, IDENTIVISION tapasztalatok  (Megtekintve 6208 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
nekem van egy Indentivision kamera ha jól emlékszek Ivt 6012-de én szívtam vele egy hónap azt meghalt,sajnos egy itt is ismert helyről vettem,és a szerviz egy hónap volt!
előzmény: vagyok #13

Nem elérhető TCsaba

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Annyival többet adnak, vagy jobbak, mint más márkák, hogy ennyire drágák? Telepítettem már GV-s IP rendszert, de szinte féltem kimondani én is, hogy mennyibe fog kerülni a megrendelőnek.
előzmény: vlezlee #14

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Sajnos a GV eszközei az ügyfeleink körében majdnem a megfizethetetlen kategória jelenleg :(
előzmény: TCsaba #12

Nem elérhető vagyok

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 39
 A „Letöltések/Albumok/Gyártók” almappánál úgy látom, hogy a Dahua mappájába vannak besorolva az Identivision és Videosec termékek is.

Ez egyben arra való utalás is, hogy ezek a hazai márkák is a Dahua gyárában készülnek?
Milyen tapasztalataitok vannak az Identivision rögzítőkkel és kamerákkal?
Úgy látom, hogy még csak néhány éve van a hazai piacon.
Vannak jellegzetes nyűgjei?
Beállítások, kamerák felismertetése, távoli elérés, merevlemezek kezelése, tápegységek, egyebek?
Mennyire használhatók ki a gyakorlatban az adatlapjaikon felsorolt funkciók?
Mellette és ellene szóló érvek?
Tudás/ár/érték/megbízhatóság szempontjából hova sorolnátok?
Vannak tapasztalataitok a forgalmazóval, a szervizével kapcsolatban?


Nem elérhető TCsaba

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Én a GeoVisionnél az IP-s rendszerekre gondoltam elsősorban, hogy azoknál használjátok e?

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Éttermekbe igen megszokás miatt, de GV-ből csak a kártya annyiba kerül, mint egy kompakt rögzítő winchesterrel együtt. A kompakt rögzítőhöz képest drága és egy PC alapú rögzítő jóval több törődést igényel.
előzmény: TCsaba #10

Nem elérhető TCsaba

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Tudom nincs a téma címében, de GeoVisiont már nem szoktatok telepíteni?

Nem elérhető vagyok

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 39
Tapasztalatom még egyikkel sincs.  :)
Nagyon sokáig gondolkodtam az Amaxon, főként azért mert első körben kedvező beszerzési forrásnak tűnt a forgalmazója, de aztán beszéltem néhány olyan kereskedéssel akiknek a palettáján ott vannak az Amax termékek..., de mindegyik le akart beszélni róla. "Gyakori meghibásodások, folyamatos minőségi problémák,..." és hasonló érveket hallottam ellene.

Nekem -aki nem csak a fórumon vagyok újonc, hanem csak szemlélődöm a szakmai pálya széléről- minden szakembertől kapott infó érdeminek számít mindaddig, amíg nem hallok (vagy később majd tapasztalok) ellentéteseket.

Persze lehet az is, hogy az egyes kereskedőknek nagyobb érdekük fűződik ahhoz, hogy másik disztribútortól származó termékeket toljanak a vevőik elé, és csak politikából tartanak egyes gyártmányokat... Nem tudom, nem látok mögé. Csak sejtéseim vannak.
Azonban annak lehet jelentősége, hogy amikor a forgalmazó elkezdte felépíteni ezt a márkát (Amax) itthon, akkor alapból 2 év garanciával adta az eszközöket. Mára már csak 12 hónappal adja.

Szerintem, ha egy termék jó, megbízható és pozitívak a vele kapcsolatos piaci visszajelzések, akkor inkább lenne számomra logikus a garanciális időszak növelése, mintsem a csökkentése. Ennek még a márkaépítés szempontjából is lenne pozitív jelentősége.
De ez csak egy szakmán kívüli magánvélemény.

Mindettől függetlenül némi megnyugvással olvastam, hogy a korábbi hozzászólások között voltak pozitív tapasztalások is ezzel a termékkel kapcsolatban. Bizonyítandó, hogy semmi sem csak fekete vagy csak fehér.  ;)
előzmény: vlezlee #1

Nem elérhető vagyok

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 39
Így utólag visszaolvasva tényleg tűnhet úgy, hogy kicsit irónikus volt a kérdésem, de SEMMI ILYEN szándékoltság nem munkálkodott vagy munkálkodik bennem.

Mivel már magam is nézegettem az elmúlt hetekben a Hikvision termékeket; részben a hikvision.com, részben a riel.hu oldalon... egyértelművé vált számomra, hogy hatalmas a választékuk, szinte minden kategóriában. Analóg, IP... alaptól a prémium minőségig.
Szóval kicsit talán szórakozottan (ha úgy tetszik, ostobán) kérdeztem, de a kérdésem lényege az volt, amire válaszoltál is.
Köszönöm!

Amúgy új infóhoz is juttattál, mert a Tangráról már hallottam (és a forgalmazója sem ismeretlen előttem), de azt nem tudtam, hogy "elődje" volt a Hikvision DS7204-nek. Ha jól emlékszem, akkor a Tangra még most is szerepel a forgalmazója palettáján.


előzmény: klaci #7

Nem elérhető klaci

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 110
Mintha némi iróniát vélnék felfedezni kérdésedben, bár az okát nem értem.
Kolléga tapasztalat hiányában kérdezett, én az enyémet - amennyi volt - megosztottam vele. Te egy másik kérdést tettél fel és nekem.
Válasz:
A Hikvision DS7204-et és elődjét ami TANGRA néven futott, továbbá szintén négykamerrás YOKO-t, ("forgalmazóm": Alphasonic). Mostanában TechSon a kedvencem 4,8 és 16 kamerásak ("forgalmazóm": Power Biztonságtechnika). Telepítettem továbbá néhány IP-t is, főként YOKO-t, de a világhírű NONAME cég termékeit is kirakom a világhálóra, ha a megrendelő úgy kívánja. :)
Ps: A szakmai múltamról az előbb azért nem írtam, mert nem kérdezték.  :)
előzmény: vagyok #5

Nem elérhető Nagy P

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 79
Hikvison rögzítőnk ip kamerás és analóg is van telepítve,jól mükődik,nálunk is csak a vinyó halt meg.

Hikvision Ip kamerát használunk(megapixeles).  Megvannak vele elégedve.

Üdv.


előzmény: vlezlee #1

Nem elérhető vagyok

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 39
Idézet
3 db Hikvision fut 3 éve hibátlanul.
S a nagy Hikvision családnak mely tagjai (típus) a hibátlanul teljesítők?
Más rendszereket is szoktál a H mellett telepíteni, vagy teljesen lojális vagy a márkához és a forgalmazójához is?  :)
előzmény: klaci #4

Nem elérhető klaci

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 110
3 db Hikvision fut 3 éve hibátlanul.
(Egyikben meghalt a vinyó, de ezt nem a rögzítő számlájára írnám.)
előzmény: vlezlee #1

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Amax 4CH DVR-ben behalt a bemeneti IC csak 2 képet tudott fogadni, 1,5hó volt a javítás  >:(
Egy másik AMAX 8CH DVR hibátlanul működik kb 3 éve.
 
előzmény: vlezlee #1

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Első 2-t használom/tam, hibátlanul futnak, 1 táp hiba volt az AMAX-nál. Viszont az AMAX kameráival már ennyire sem vagyok elégedett... 8) (low cost kategória sok esetben).
előzmény: vlezlee #1

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Üdv kollégák,

Kinek van tapasztalata az említett rögzítőkkel? Pro és kontra érvek éredkelnének.

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!