Szerző Téma: NS 128XF  (Megtekintve 4350 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:NS 128XF
#12 2012. Január 04. - 20:19:27
+1
Na akkor okulásul az utókornak:
Ismét kiderült, hogy nem az eszköz a "h.lye"  ;D

Sikerült beüzemelni a kommunikációt is a szirénákkal, szóval sodrott érpáron is működik. A szirénákhoz a táp és vezérlés 2x2x0,8-as kábelen megy, a kommunikáció egy másik 2x0,75 kábelen, utólag befűzve. Mivel 3 ér kellene a művelethez, megbeszéltük, hogy a GND az árnyékolás, be kell kötni a szirénánál a minuszba. Kedves kolléga kicsit félreértette és nem a 2 eres hanem a 4 eres kábel árnyékolását minuszolta, így persze a kapcsolat meghiúsult, helyre téve a dolgokat pöpecül működik.

Ami még kiderült: ha nincs bekötve a letört panelen a GND akkor az "UPLOAD" és "SERVICE" szálak bármilyen variációjú bekötése szervíz módba kapcsolja az eszközt, viszont ha be van kötve a GND, akkor csak helyesen bekötve jön létre a szervíz mód

U.i.: Köszönöm a telefonos segítséget, utána jött az ihlet  :D

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:NS 128XF
#11 2011. December 30. - 10:34:57
0
Hívj fel, ma kb. 14 óráig vagy holnap délelőtt, és segítek.
30-255-7688

előzmény: handras #9

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:NS 128XF
#10 2011. December 29. - 19:55:41
0
Sikerült beüzemelni a rendszert. A 3 legrosszabb helyen levő szirénánál megoldottam a plusz két szálat, valami JB-Y 2x1-es kábellel (enyhén csavart érpár) a szirénák a központtól kb 20-20-40 méterre vannak. Asztalon mindegyiket beállítottam, felszerelve viszont egyikkel sem tudok kommunikálni. A soros portot csatlakoztatva átlép szervíz üzembe viszont a progi nem kommunikál egyikkel sem. Service-upload nincs felcserélve, com port beállítása jó, a csavart kábel lehet a gond? Vagy mi?

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:NS 128XF
#9 2011. December 26. - 10:09:20
0
Nem irigyellek! :-X
előzmény: bcslaci #8

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:NS 128XF
#8 2011. December 25. - 19:48:44
+1
Mindenképpen kevés a rendelkezésre álló vezetékek száma  :( , és a központ sem tud címezni.

Valamint így néznek ki az érzékelők, nem egy steril környezet :D
(Nem mi szereltük, már készen kaptuk karbantartásra  :o )
előzmény: mormogipapa #6

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:NS 128XF
#7 2011. December 25. - 19:45:04
0
Köszönöm így már értem, akkor az "upload/service" az rx/tx szál. A problémám az, hogy egy 2x2x0,8 tűzálló kábel áll rendelkezésre, így nem tudom külön bekötni a szirénákat (központ középen, egyik irányba kettő, másikba három sziréna, egyikből a másikba megy a táp és a vezérlés, lezáró ellenállás a végén). Maximum vagyonvédelmi kábelt tudnék még behúzni a tűzálló mellé, de nem tudom ehhez mit szólna a tűzoltó az átvételnél.
előzmény: L. Pásztor #5

Nem elérhető mormogipapa

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Re:NS 128XF
#6 2011. December 24. - 13:57:16
0
Azért kérdeztem mert vannak érdekes megoldások, láttam már riasztóhoz tűzjelző szirénát rakva. A miértje az egyszerű, ez volt raktáron  ;D . Az nem megoldható hogy összefűzöd őket és címezhető modulról vezérled meg őket külön tápegységről hajtva? Solo szirénát vezéreltünk így Notifier tűzjelzővel, csak a modult kell tiltani és máris nem szólal meg. Persze ha a te tűzjelződ tud címzős eszközt kezelni. Persze amit L. Pásztor ír abba is nagy igazság van

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:NS 128XF
#5 2011. December 24. - 13:45:46
0
Szia,

Közösíthető, de: érdemes kettétörni a paneleket, és az RS-232-es csatlakozós paneleket a központban felszerelni. Innentől minden egyes szirénát külön-külön is programozhatsz, lekérdezhetsz, letölthetsz. Mivel a szervíz szál egyben a letöltést is szolgáló szál Tx (sziréna felé adó) vonala, így ha közösíted azokat, akkor igaz h egy mozdulattal mindegyik némítva lesz, de így nem lehet programozni, vagy akkufeszt, izzót, hangszórót tesztelni, esemény memóriájukat kiolvasni stb, stb ...
Pedig ebben a szirénában pont az a jó, h a felszerelése után elfelejtheted a felesleges létrázásokat ...

Békés, boldog karácsonyi ünnepeket kívánok Neked és a fórum minden tagjának.

előzmény: bcslaci #1

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:NS 128XF
#4 2011. December 24. - 11:25:39
0
Mivel XF , valószínűleg tűzjelzőhöz  :D
előzmény: mormogipapa #3

Nem elérhető mormogipapa

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Re:NS 128XF
#3 2011. December 24. - 11:08:37
0
Szia

Tűzjelzőhöz vagy riasztóhoz akarod használni?
előzmény: bcslaci #1

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:NS 128XF
#2 2011. December 23. - 22:51:56
0
Az a biztos, ha diódákkal közösíted.
előzmény: bcslaci #1

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
NS 128XF
#1 2011. December 23. - 21:08:34
0
Sziasztok!

A nevezett hangjelzőből egy csarnokba felszerelek 5 darabot. A szervíz szálakat közösíthetem, hogy egy mozdulattal csendesíthetők legyenek vagy mindet külön-külön kell bekötni? (a táp és a vezérlés közös lesz mindegyiknél)

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!