Szerző Téma: 4 kamera képe 700m-re erdősávon keresztül mivel???  (Megtekintve 5846 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
A munka után volt egy  :D (nem gondoltam komolyan)

Egy hétköznapi porszívóval 100-150m-t simán be lehet fűzni, damilt vagy manila madzagot be lehet vele szívornyázni és azzal áthúzni a kábelt.

Szerintem (ha tényleg van erdő is közben) a későbbi problémák és presztízsveszteség elkerülése érdekében inkább ásnék. Felénk lehet kölcsönözni olyan gépet, ami kb 10cm széles 60cm mély árkot tud "kikaparni", kertépítők is használják.

https://aquako.hu/component/option,com_download/Itemid,60/category_id,6/task,showContent/
lap alján vannak képek, közvetlenül nem tudom linkelni

Ami még problémás lehet szerintem, nem tudok róla, hogy lenne olyan RF kütyü ami 4 videó jelet egyszerre át tudna vinni, tehát 4pár kellene belőle, mind egy irányba nézne és esetlegesen zavarhatják is egymást (az minden vevő "látja" az összes adót)


előzmény: vlezlee #3
« Utoljára szerkesztve: 2012. Január 24. - 08:44:14 írta bcslaci »

Nem elérhető csaszi

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 10
Rálátás esetén ajánlom a CamiBox rendszert. TCP/IP átvitel. Bővebben a Polsec oldalán, illetve Kameraguru segítségét.

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Vittem én 11 kamerához összesen 3100 méter kábelt ebből 7 speed dome volt mind vezérléssel is ugye.
A  legtávolabbi 2 kamera kb. 1000-1200 méterre volt. Aktív ballunt használtunk, de felesleges volt, a normál passzív a vevőnél is jó volt, mivel az aktív már üzemelt kinn a kameránál :) persze feltettük az aktív vevőt is de mindkét oldal a minimumon van azóta is.
A kábelezéshez kültérre való fekete utp kábelt használtunk, ami nem olcsó, de cserébe nem kellett csatornázni egyből mehetett a kábeltálcára.
Persze ilyen tápkábelt is kellett hozzá vinni, de az is van. Neked ha a táp megoldható helyben akkor az nem kell
nem tudom most épp mennyi utoljára olyan 88-90ft/m volt az utp ára. + áfa. itt www.rainbow.hu
van 500 méteres gurigában is, így csak egyszer kell toldani. ami meg simán forrasztva jó. Mi azt a sokezer métert többször is toldottuk meg elágaztattuk és semmi látható nyomot nem hagyott a képen.

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Én valami Wi-Fi-s megoldáson gondolkodnék. Persze profi eszközök, és antennák kellenének hozzá.
 
előzmény: vlezlee #3

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957

A munkától nem félek, de még sosem vittem ilyen távolságra kameraképet és ötletem sincs, hogy hogyan lehetne a legköltséghatékonyabban megoldani.

Ilyen távolságon az oszlopállítás és a feszítődrót kihúzása egyrészt nem hiszem, hogy gazdaságos lenne, így maradna a földkábel.
Oda tudtommal nem jó a sima fali utp kábel, legjobb esetben is 40-50m-enként, rosszabb esetben gyakrabban ki kellene hozni a földből a kábelvégeket szabotázsvédetten, a toldásokhoz újabb balunok, kpe cső, géppel árkot ásatni ...stb

Összességében nem kis költség a kábelezés kiépítése, emiatt gondoltam valami rádiós megoldásra. Rádiósból egyszer kellett egy 5GHz-es adó-vevő párral (1 kamera kép+1 sztereó hang) csak 1 sztereó hangot átlőnöm 200m-re egy rendezvény idejére, de stabilnak egyeltalán nem volt mondható :(
előzmény: bcslaci #2

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Hideg van és nincs kedved annyit kábelezni?  :D

Nem rádióznék semmiképp.

UTP miért nem jó? Passzív adó - aktív vevő:  600-1000 m, aktív adó, aktív vevő: 900-2000 m
Mi már vittünk képet kb. 600m-re UTP-n teljesen jó volt (mellette a 3x1,5MT, 230-as kamerák voltak). Ez volt az első ilyen hosszú rendszerünk, biztosra mentünk mindkét végén aktív cucc van, de ma már ilyen távon csak a kamerához tennék aktív balunt.


előzmény: vlezlee #1

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
4 kamera képét kellene elvinnem egy nagyobb telephely egyik szegletéből a másikba, koax és utp a nagy távolság miatt nem játszik, ki milyen módon oldaná meg ezt?
Létezik megbízható rádiós átvitel ilyen célra?

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!