Szerző Téma: Satalarm  (Megtekintve 5708 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető mormogipapa

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Re:Satalarm
#5 2018. Augusztus 12. - 13:00:14
0
Sziasztok. Satalarm riasztót ismeri valaki, van tapasztalata vele? Ismerősömnek van felszerelve, lemerült az aksi *4 sikerült elnémítania a csipogást majd pár óra múlva megszólalt a sziréna a kezelőről eltűnt minden felírat, létezik hogy a sziréna aksi zárlatos és azért műveli ezt? A központba az aksit lehúzta az nem befolyásolja köszi

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Satalarm
#4 2011. Július 19. - 18:36:02
0
Nem mondanék olyat, hogy nem megmondtam? mert nem mondtam, :) de a francnak kell ilyen vacakokat megvenni? Ha senki nem venné, akkor elébb utóbb megszünne a forgalmazása. Senkinek sem jó egy eleve ócska tervezési hibás központ...

Azt hiszem erre szokták mondani, hogy: "amíg ló**ar van lesz rá veréb is", de azért biztonságtechnikai területen ez nagyon durva, miit csinál a telepítő ha éppen ügyfél nyaralójában van egy ilyen, aki esetleg épp külföldön tartózkodik és nem lehet bejutni az ingatlanba. Nem is merek bele gondolni, hogy mi van ha ilyenkor betörnek, az vajon kinek a felelőssége?
A power pont pár héttel ezelőtt talált egy hasonló hibát az SP4000-es központon és kapásból a megoldást is szállították:
Idézet
Ezek tesztelése során kiderítettük, hogy a probléma tisztán szoftveres, és a korábbi verziókban nem jelentkezik. Ezért javasoljuk, hogy a már megvásárolt panelekre töltsék rá a 4.80-as firmware-t. (Csatolva találja levelünkben, vagy az alábbi linkekről letölthető.)

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Satalarm
#3 2011. Július 18. - 22:35:13
0
Nem mondanék olyat, hogy nem megmondtam? mert nem mondtam, :) de a francnak kell ilyen vacakokat megvenni? Ha senki nem venné, akkor elébb utóbb megszünne a forgalmazása. Senkinek sem jó egy eleve ócska tervezési hibás központ...

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Satalarm
#2 2011. Július 18. - 11:35:02
0
Fejlemények:

Beszéltem ma a forgalmazóval és érdekes infókat kaptam.
- A központ panelen nincs mélykisülés elleni védelem, tehát ha áramszünetnél lemerül az akku akkor egy instabil állapotba kerül a mikrokontroller és csak a manuális reset majd újraprogramozás segít (Ilyent hogy lehet gyártani és eladni 2011-ben???).
- A gyártó úgy szállítja a paneleket, hogy néha 1K néha 2,2K néha pedig 3K lezáró ellenállás kell a szirénakimenethez. A panelen ez nincs feltüntetve tehát csak kísérletezéssel derül ki.
- Állítólag az SA612 és SA816 panelek hiába egy családból valók nem ugyanaz a kezelő kell hozzájuk (pedig a kezelő megy mindkét panellel), a kezelői zónák programozásában sajnos nem jutottam előrébb.

Engem finoman szólva nagyon nem győzött meg ez a központ, hogy érdemes lenne vele foglalkozni a továbbiakban így az új panelt becseréltetem valami másra és megy fel egy paradox...

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Satalarm
#1 2011. Július 16. - 20:53:00
0
Sziasztok,

belefutottam ma egy ilyen Satalarm SA612 csodába egyik ismerősnél. SA612 panel van felszerelve, áramszünet után csak egy reset default felirat vigyorog a kezelőn és semmit nem tudok vele kezdeni.
Mivel korábban is hibásnak tűnt a panel (folyamatosan szirénahibát jelzett, de közben a szirénakimenet teljesen jól működött) kicseréltem egy SA816-ra, de az új panellel is szirénahibát jelez akkor is, ha csak egy 1K-s ellenállás van a szirénakimeneten :( WTF???

Másik kérdésem szintén ezzel a panellel kapcsolatosan, hogy a kezelői zónákat hogy lehet programozni?
SA816 panel, LCD kezelő az 1-es címen és mindkét kezelői zóna használatban lenne, mert a lusta kolléga (aranyba kellene mártani a kezeit, jó forróba) 3 érzékelőt úgy kötött be, hogy 1 kábele megy a központba, másik 2 érzékelő a kezelői zónákra kötve (kb 20m plusz kábel lett volna). A központ leírása nagyon szűkszavú e téren és a központ leírása alapján az 1-3 címeken levő kezelőknek csak az 1. zónabemenete használható.

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!