Szerző Téma: Füstérzékelő bekötése riasztóközpontba  (Megtekintve 12685 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Én úgy gondolom, hogy azt add neki, amire szüksége van és ki is tud fizetni no és a neved is adod hozzá. Ha végig lapozgatsz a tűzes részen, akkor ott azért láthatsz néhány kp. típust, amivel már megégettük magunkat, azokat célszerű kerülni.
mormogipapa hozzászólásához ismételném magam:
Ma már olyan esetben ahol nem kötelező tűzjelző létesítése a Katasztrófavédelem meg KELL tagadja a hatósági eljárás (átadás-átvétel, engedélyezés, etc.) lefolytatását.
előzmény: Balint #20

Nem elérhető mormogipapa

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
2 faja telepítést különböztetünk meg , önkéntes vállalás és kötelező telepítés. A te esetedbe önkéntes vállalás áll fent így a józan ész dönti el a telepítést. Szerintem próbáld rábeszélni egy olcsóbb analóg központra, érzékelőkkel, így ha mégis engedélyeztetni akarja csak az illetéket kell kifizetni a tűzoltónak és persze a tervezést. Remélem nem gond hogy bele dumáltam   
előzmény: Balint #20

Nem elérhető Balint

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 11
Köszönöm a segítséget! Én úgy tudtam/gondoltam, hogy amennyiben az OTSZ nem írja elő tűzjelző telepítését, de mégis telepítésre kerül, akkor meg kell felelnie az OTSZ-ben leírtakanak, de ha jól értem ez nem igaz. Így már rendben van.
előzmény: vg #16
« Utoljára szerkesztve: 2013. Március 02. - 04:33:08 írta Balint »

Nem elérhető pappzs

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 205
    • Vagyonvédelmi rendszerek telepítése
Sziasztok!

Nem pont ide tartozik de...

Szereltünk WC588P rádiós eszközt. Kb 5 percenként zavaró hangot ad és nem hajlandó riasztást indítani Rtx3 Sp5500-án 2db-ot raktunk egyik jól működik egyik meg nem. Először az elemre gondoltam de nem.

Segítsetek köszi.  :( :( :( :'( :'( :'( :( :( :(
előzmény: mormogipapa #18

Nem elérhető mormogipapa

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Tavaly egy átadáskor megfogalmazta a friss diplomás katasztrófavédelmis kislány. A riasztó vagyonvédelmi eszköz a tűzjelző életvédelmi ezért csak a tűzjelzőt fogadja el. Balint: hogyha nem boldogulsz hívd fel a Promattot ők segítenek a szakvéleményezésbe

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
És csak érdekességképpen kinőttük az aktuális tűzjelzőnket az emelet ráépítés miatt, így indul a GST csere 8)
előzmény: Lacy #15

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Fordítva ülünk a lovon! :o
Az OTSZ szabályozza azt, hogy mely építményekbe kötelező gyengeáramú tűzjelző berendezés telepítése. Amennyiben a kötelezettség fennáll, a létesítés építési engedélyének tűzvédelmi fejezetébe a tűzoltó előírja a tűzjelző rendszer kiépítését megadott feltételekkel. Ha ilyen nem keletkezett és az épületben olyan funkcióváltás nem történt ami a tűzvédelmi osztályba sorolásokat szigorította, akkor amennyiben tűzjelző rendszer készült az az építtető saját kérése/döntése miatt történt. Ennek megfelelően ha azt anno nem engedélyeztette hatóságilag, akkor a létesített berendezés minden üzemeltetési részletében a Megrendelő dönthet. Ma már olyan esetben ahol nem kötelező tűzjelző létesítése a Katasztrófavédelem meg KELL tagadja a hatósági eljárás (átadás-átvétel, engedélyezés, etc.) lefolytatását.
előzmény: Balint #14

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Minek jogszabály?
Kapott szakhatósági engedélyt? nem . oszt annyi
Kaphat-e riasztóra kötött érzékelőkkel tűzjelző szakhatósági engedélyt? nem. oszt jónap

Vagy 10 éve de lehet régebben volt, hogy egy épületre megterveztettünk egy tűzjelzőt, a Napco riasztóközpontja lett volna az alapja, de külön tűzparticióval, és piros kezelővel.
Ami amúgy akkor még így minősített eszköz is volt.
Le is beszéltük az illetékes kerületi főtűzoltásszal hogy oké lesz-e neki, persze csak szépen rajzoltassuk le.
Aztán visszadobta az egészet, hogy csak címezhető érzékelőket fogad el  >:(
Újra kellett az egészet kezdeni, a tervező is meg lett szopatva és így "csak" 50e-vel lett drágább az engedélyezési dolog a kétszeri tervezés miatt.

Csak érdekességképpen :) abban az épületben most épp a Multialarm lakik :D
előzmény: Balint #14

Nem elérhető Balint

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 11
Sziasztok!

Milyen jogszabállyal tudnám alátámasztani, hogy a behatolásjelző központhoz kapcsolt tűzjelző érzékelőkre nem vonatkoznak az OTSZ előírásai, illetve, hogy attól hogy tűzjelző érzékelőt kapcsoltam a riasztóközponthoz még nem lesz tűzjelző központ?

OTSZ alapján: Beépített tűzjelző berendezés: az építményben, szabadtéren elhelyezett, helyhez kötött, a tűz kifejlődésének korai szakaszában észlelést, jelzést és megfelelő tűzvédelmi intézkedést (többek között a tűzoltóság értesítése, tűzszakaszhatáron elhelyezett ajtók csukása, oltóberendezések indítása) önműködően végző berendezés.

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Igen, elég egy PGM (ami egyszerre törli az összes érzékelőt).
előzmény: tati #12

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!