Szerző Téma: Milyen berendezés ez?  (Megtekintve 23938 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Szilco

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 165
Re:Milyen berendezés ez?
#48 2014. Augusztus 28. - 08:27:22
0
Ok, kíváncsian várom az eredményt.
előzmény: mormogipapa #47

Nem elérhető mormogipapa

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Re:Milyen berendezés ez?
#47 2014. Augusztus 28. - 06:18:13
0
Én is hasonlóra gondoltam, nem láttam még ilyet én se ma rákérdek a Hekatron Magyar forgalmazójára hátha van infója róla
előzmény: Szilco #46

Nem elérhető Szilco

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 165
Re:Milyen berendezés ez?
#46 2014. Augusztus 27. - 21:11:05
0
Akkor max. arra tudok gondolni, hogy egy állandó nyomás van a csőben és esetleg úgy működhet a rendszer, hogy meleg hatására megváltozik a nyomás benne és ez váltja ki a riasztást.
Bár én még nem találkoztam ilyen rendszerrel, ez nem zárja ki, hogy létezzen.  :o

Most nézem, hogy az előbb elírtam a nevet. Természetesen Papp Lászlót akartam írni.
előzmény: mormogipapa #45

Nem elérhető mormogipapa

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Re:Milyen berendezés ez?
#45 2014. Augusztus 27. - 20:56:09
0
Aspirációsat ismerem,néha csinálok is, ez a cső tejesen zárt nincsenek rajta lyukak
előzmény: Szilco #44

Nem elérhető Szilco

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 165
Re:Milyen berendezés ez?
#44 2014. Augusztus 27. - 20:46:39
0
Szerintem egy aspirációs tűzjelző.
Ha az, akkor a csöveken bizonyos távolságban apró lyukak vannak, amin keresztül folyamatosan szívja be a készülék a levegőt és azt elemzi a rendszer.A Pap László Budapest sportarénában is ilyen működik a küzdőtéren, csak nagyobb rendszerben.

előzmény: mormogipapa #43

Nem elérhető mormogipapa

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Re:Milyen berendezés ez?
#43 2014. Augusztus 27. - 19:04:25
0
Sziasztok. Egy Meldetechnikes tűzjelző felmérésekor találtam ezt az eszközt, megtudná mondani valaki mi ez és milyen elven működik? Egy cső fut végig a mennyezeten, a vége le van zárva, cső nevű képen látszik milyen köszi

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:Milyen berendezés ez?
#42 2014. Július 14. - 23:39:03
0
Köszi  :D vicc volt, lehet nem esett le  :D
előzmény: BalintR #41

BalintR

  • Vendég
Re:Milyen berendezés ez?
#41 2014. Július 14. - 21:34:49
+1
Szerintem ez pont úgy működik, mint a KTSB valamikor régen. A beltéri egység tárcsáin kell a kódot beállítani. Nekem régen csak úgy működött, hogy ha az utolsó számmal kezdtem, és csak előre tekertem. Szóval jobbról-balra na. Zárás - ha jól tévedek - a nulla lenyomására történt, és a kóddal lehetett nyitni.
Az is lehet, hogy tévedek, hiszen kb. 15 éve találkoztam ilyennel utoljára.
előzmény: bcslaci #40

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:Milyen berendezés ez?
#40 2014. Július 10. - 21:47:31
+1
Segít valaki felprogramozni?  ;D ;D ;D  Remélem el tudom kunyizni gyűjteménybe :D

Nem elérhető TCsaba

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re:Milyen berendezés ez?
#39 2013. Július 17. - 09:25:36
0
A háromból kettőnél csak ezt-azt állítani kellett. Egynél pedig csak a programozást vállaltam, már ha annak lehet nevezni azt a néhány beállítást.  :)
A felszerelést nem vállaltam, mivel az új volt és nem akarom, hogy elterjedjen, hogy máshonnan megvásárolt ilyen-olyan eszközöket fölszerelek. Meg sajnáltam is a tulajdonost valamilyen szinten, mert már háromszor törtek be hozzá és utána vett egy ilyen csoda szerkezetet, amire természetesen egy "jó" ismerőse beszélte rá, hogy ugyan minek költene már "drága" riasztóra. Mikor elmondtam, hogy mit tud egy igazi riasztó, akkor már nagyon bánta, hogy megvette ezt a márka nélküli csomagot, de többre nem akart költeni.

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!