Szerző Téma: SP6000 téves jelzések  (Megtekintve 3532 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Szabolcsr2d4

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 147
Re:SP6000 téves jelzések
#16 2016. November 25. - 19:19:14
0
A gsm modulokat ti alapból külön tápra kötitek? Esetleg az akku töltő kábelre?
Köszi.

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re:SP6000 téves jelzések
#15 2016. November 25. - 18:55:22
+1
Én azért kikötném azt a GSM modult abból az AUXból.

MG32LCD Min. = 43mA / Max. = 86mA
DG55               = 15mA /Max. x 8 = 120mA

Egy kültéri Sziréna nyugalmi áramfelvétele is van kb 10mA,
"[size=0px]Kábelek árnyékolása a központban AUX minusz-ra kötve, de csak a zónák és a kezelő kábelei, a szirénáké sehova."[/size]

Itt több sziréna kerül említésre. Szóval az a 10mA is még egy picit több.

Ezek mellé itt a GSM kommunikátor.
"Az eszköz tápfeszültségre tehető. Győződjön meg, hogy az energiaellátás elegendő-e a modul üzemelésére. A modul nyugalmi árama 30mA, de kommunikáció során elérheti az 500mA-t."

És a Központ AUX köre pedig:
Aux. Táp:* 600mA tipikus, 700mA maximum, biztosíték nélküli lekapcsolás 1.1A-on
előzmény: Szabolcsr2d4 #11

Nem elérhető Szabolcsr2d4

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 147
Re:SP6000 téves jelzések
#14 2016. November 25. - 18:53:10
0
Igazad van 700mA az AUX táp, de ha a GSM húzná le a tápot akkor több infrának kellene riasztás jelzést adnia.
A gsm alap áramfelvétele csak 30mA, eseményküldésnél lehet 500mA.
Ha túlterhelt az AUX a központ lekapcsolja azt.
Ekkor pedig eldobná az összes infrát.
Nem kötekedek, keresem én is a megoldást.  :) [size=78%] [/size]
[size=78%]Köszi,Szabolcs[/size]
előzmény: kero #12

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:SP6000 téves jelzések
#13 2016. November 25. - 18:15:23
0
Érdekes párhuzamként elmesélem, hogy nyáron én is jártam hasonlóan egy közvetlenül a központ doboza alá tett infrával. 20 cm kábel. Elsőnek cseréltem az érzékelőt, majd a kábelt és az ellenállásokat, végül átraktam egy másik zónára, de  hiba is átköltözött.....
előzmény: Szabolcsr2d4 #11

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:SP6000 téves jelzések
#12 2016. November 25. - 17:24:36
0
[size=0px] Ez kb.800mA max, amikor a GSM kommunikál. [/size] :o
A riasztóközpont AUX tápja gyárilag max 700mA-re van specifikálva.
előzmény: Szabolcsr2d4 #11

Nem elérhető Szabolcsr2d4

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 147
Re:SP6000 téves jelzések
#11 2016. November 25. - 17:10:36
0
No,köszönöm a sok hozzászólást.

Egy kis pontosítás:

[size=78%]
[/size]
A zónák két ellenállással lezártak, szabotázs felismeréssel.1-8-ig zónákban 2 db 1 KOhm, 8 felett 1 db 2,2 KOhm. Riasztás jelzések voltak csak, szabotázs hiba nem.
A vezetékek "rendes" 6x0,22 bizt.tech. kábelek, csak 4 eret használtam az infrák bekötéséhez.
Kábelek árnyékolása a központban AUX minusz-ra kötve, de csak a zónák és a kezelő kábelei, a szirénáké sehova.
A rendszerben 1 reed, 8 DG55, 1 K32LCD+, és a G-Max GSM van AUX tápra kötve. Ez kb.800mA max, amikor a GSM kommunikál. (500mA-t ír az adatlapja)
Az egyik tévesen jelző infra a központ mellett van közvetlen.
GMax antenna doboz tetején kivezetve, doboz tetejére rakva.A gsm modult a pgm1 és pgm2 kimenet inditja. (riasztás, AC hiba)
Az infrákon J2 és J3 jumpert alapban rajta hagytam, a harmadik téves jelzés után J3-at levettem. Ez tegnap délután volt, mostanáig nem volt újabb jelzés.

Ami érdekes hogy a tévesen jelző infrák egy vonalban vannak kb, tehát a ház egyik oldalán, oldalfali részén helyezkednek el.Bejárat előtérinfra , mellette 1,5m mosókonyha, mellette 3m-el nappali sarok.
Egyenlőre várunk...

[size=78%] [/size]

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:SP6000 téves jelzések
#10 2016. November 25. - 16:28:07
0
"szuperponálódva" ez a helyes kifejezés, csak nem jutott eszembe  :)
előzmény: L. Pásztor #9

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:SP6000 téves jelzések
#9 2016. November 25. - 09:40:51
0
Teljesen jól látod, arrafelé kell keresgetni ....

A zónabemenetek analóg körök. Ezekre rá-szuperponálódva jön a zavar, ami feszültségváltozást jelent a zónabemeneten. Ugyanezt a változást előidézheti egy gyenge táp, azaz alulméretezett táp, gagyi táp, gyenge akksi a központban, elfáradt akksi a központban ... stb, stb.

Mindehhez hozzájönnek a ócccsó riasztós kábelek 0.1 mm2 keresztmetszettel (noha a marketing 0.22-esnek hívja), és pl. egy 100m-es kábeldarabon oda-vissza már 30 Ohm ellenállás mérhető (aki nem hiszi mérje meg), mely már elég nagy impedancia ahhoz, hogy a táp kisebb hülyeségei, a közelben gerjedő elektromos zavarok, és maga a kiterjedtebb rendszer miatt az egész hálózat labilis legyen.

Visszanyalt a fagylalt ... óccccsó anyag .... listaáron kiajánlva ... kereskedő behoz érte valami vackot ... etc ... de ez már százszor kitárgyalt marketing ügy ... nem akarok érteni hozzá ... :)


előzmény: kero #8

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:SP6000 téves jelzések
#8 2016. November 25. - 08:55:33
0
Egy dolog azért elgondolkodtatott, de ha nincs igazam, akkor úgyis elmagyarázzátok...
Ha egy rendszer normálisan van megcsinálva, kettős ellenállással lezárva a végeken, akkor egy esetleges fennálló, a kábelre diszponálódott zavar nem riasztást, hanem zónaszabotázst kellene, hogy okozzon. Arra azért nagyon kevés az esély, hogy pont azt az ellenállásértéket "keverje" ki a zavarjel, ami riasztásjelzéshez kell.
És ebben az esetben nem csak bekapcsolt állapotban, hanem élesítetlenben is jelentkeznie kellene a zónaszabotázs jelzésnek (persze ez programozás függő, de itt most elméletben normálisan megcsinált rendszerről beszélünk ugye).
Ha egyébként ahogyan az eredeti kérdésben szerepelt, különböző helyekről, különböző időpontokban jönnek riasztások, és szó volt itt a bekötött GSM kommunikátorról (arról viszont nem, hogy milyen és hány darab kezelő van a rendszerben) és azért átszámolnám az AUX kimenetre kötött eszközök összáram felvételét. Mert ha az infrákig nem jut el a megfelelő feszültség, akkor okozhatnak meglepetéseket.(Ez nyilván csak egy ötlet, úgy, hogy nem ismerem a pontos kiépítést) 

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:SP6000 téves jelzések
#7 2016. November 24. - 23:31:00
0
???
A GSM modem ugy jon ki a gyarbol, h  a 07.07 szabvanynak eleget tesz.  [size=78%]Az nem szor gyakorlatilag semmit. Ami szor, az az antenna. Ha meg valaki beteszi az antennat a kozpont dobozaba (lattam par ilyet is) az meg megerdemli a torkosborz sorsot ... :) [/size]
[size=78%]A kozpont doboza meg tudja a fizikat, es Faraday kalickakent viselkedik, vagyis a tetejen sugarzo antenna jelebol gyakorlatilag nem kerul be semmi a doboz belsejebe.[/size]

Masik meg a gsm tap ... legjobb neki a kozpont akkujarol jarni.
Ha a kozpont akkujat egy gsm meg tudja rangatni, akkor az az akku mar nem 7Ah-s, hanem csak 0.7Ah lehet...

A harmadik meg a "szar antenna".  A gsm modem RF kore kihangolja magat az antennahoz. Vagyis nem sugaroz ra a semmire 2W-ot. Ha baj van az antenna SWR-rel (vagyis "szar az antenna") akkor nem enged ra akkora teljesitmenyt.

De kerdem en itt a nepeket ... vette-e mar valaki a faradtsagot, es nezte-e mar meg mit szor 1-1 "riasztos" tapegyseg ?  Ha nem, akkor ha van ra mod, javaslom megtenni. Eletre szolo elmenyt adhat 1-1 db ... sokak szamara ismeros, occco, jellegzetes szurke trafok kozul ... :)



előzmény: syn7h37ic #5

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!