Szerző Téma: SP6000 téves jelzések  (Megtekintve 3529 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető RLB

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 131
Re:SP6000 téves jelzések
#6 2016. November 24. - 22:20:37
0
Nekem  az NV5 is és egy ideje a DG55 is riasztgat .J2 jumper OFF megoldotta . Azóta telepíteskor alap hogy jumper.le. :( már ezt is a kis sárgák gyárgják.
előzmény: Szabolcsr2d4 #1

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:SP6000 téves jelzések
#5 2016. November 24. - 21:37:58
0
GSM modem jóval távolabbra helyezése, külön akkus táppal. A Ring-tip érpár árnyékolva legyen a központtól. Wifi router is okozhat zavart, de ez jóval kevéssé valószínű. Azok inkább a wireless eszközöket bolondítják sorra. Volt eset, mikor a GSM szórta tele a rendszert fals jelzésekkel, mert a gyenge térerő miatt nagy teljesítménnyel kénytelen dolgozni, és a fémdobozban szépen teleszórta a központ panelt jó kis zavarokkal a szar antenna miatt is.
előzmény: Szabolcsr2d4 #1

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:SP6000 téves jelzések
#4 2016. November 24. - 21:22:24
+1
Én központ hibából eredő téves jelzést még -ennyire új kp esetén persze  - még nem tapasztaltam
ellenben szoptunk már akkorát mint a torkosmosómaci egyszer Vácon...

elmesélem nem biztos hogy segít de okulni

Esp 728 központ, MH10 Crow infrák normális falon kívüli kábelezés árnyékolt kábelek
Kész a rendszer pár napra rá riaszt.
Egyszer itt máskor ott
mivel főképp az előtér meg a nappali (ezek a fal két oldalán egymásnak háttal köztük kb 12 cm dróttal ) kicseréltem ezeket Crow Genius-ra mert az az az infra ami még soha nem okozott téves jelzést.
Na de itt ... igen de közben a pincéből is lett, meg az emeletről is...
Haj égnek áll központ panel cserélve, riasztások maradtak
A vége az lett, hogy minden kábelt újra árnyékoltam, még azt a bizonyos 12 cm darabot is, na innentől nuku riasztás tévesen.
ez így működött sok évig, mikor is lakásfelújítás kezdődött, és a vezetékeket a tulaj a falba akarná csöbe tetetni
semmi gond csövek megcsinálva drót behúzva de volt egy ideiglenes kötése, amit szépen összeforrasztott, még zsugorcsövet is vett mert én azzal csináltam a drótok kb 10-12 cm felcsupaszolva
ennyi volt árnyékolatlanul.
Na másnap már 3 téves jelzés..
odamegyek, asszonyától kértem alufóliát, azt rátekertem a kötésre, az árnyékolással ami össze volt forrasztva így elég merev lett, átszúrtam a fóliát, ráhajtottam, és jól odaszigetelőszalagoztam
jut eszembe azt tudtátok, hogy a szixalag visszafelé galaxis? :)
és láss csodát, onnantól megint riasztás nincs
Na mikor végleg mindent a helyére tettünk, olyan baromira vigyáztunk az árnyékolásra... mint azóta se :)
Hogy mi a jóbüdöspékfarka lehet ott a közelben az rejtély
hát nekem ez volt ...

te meg cserélj központot, aztán meglátod

Nem elérhető mot

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 305
Re:SP6000 téves jelzések
#3 2016. November 24. - 21:16:46
0
J2 és J3 jumpereket levetted? Fűtés, huzat, miegymás?
előzmény: Szabolcsr2d4 #1

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:SP6000 téves jelzések
#2 2016. November 24. - 21:12:59
0
Kábelek árnyékolása be van kötve? Jól van bekötve?
előzmény: Szabolcsr2d4 #1

Nem elérhető Szabolcsr2d4

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 147
SP6000 téves jelzések
#1 2016. November 24. - 20:33:24
0
Sziasztok!
Problémám a következő[size=78%]:[/size]
[size=78%]
[/size]
Múlt héten telepítettünk egy SP6000-t, DG55 infrákkal,kültéri, beltéri, G-Max GSM modul.Bejárati ajtóban reed, helységekben 7 infra. Új ház még nem lakják, bútorok bent vannak.
Telepítés napján este 9-kor tévesen riasztott, ügyfél helyszínre ment , nincs semmi.
Másnap megnéztük ,infra kötések, központ kötés rendben.Egy riasztás majd helyreállás.
Két napig oké, harmadnap éjjel fél egykor, téves riasztás, megint semmi, helyszínen semmi.
Következő nap élesítés után fél órával téves riasztás, helyszínen semmi.
A három téves riasztás különböző zónáról. 4-nappali, 3-előtér, 9-mosókonyha.Különböző időben.
A központ közelében egy Wifis router. Kisállat nyom nincs, bogarakat, molylepkék, legyek nem láthatók.
Kábelezés új, biztonságtechnikai kábellel.
Most már azon vagyunk hogy a központ okozza, esetleg volt már hasonló valakinél?
Minden tippet várok, köszönöm, Szabolcs


 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!