Szerző Téma: Satel Versa kérdések  (Megtekintve 8017 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető gasPard

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 5
Re:Satel Versa kérdések
#5 2014. Január 04. - 13:31:39
0
Igen a zónatulajdonság volt a rossz, de nincs más lehetőség a Versa központban. Most esett le, hogy századszorra is elolvastam az idézett zóna tulajdonságot. Az előbb voltam kint az ügyfélnél. Kétszer kell megcsörgetni a GSM modult. Mert a zóna megsértése élesíti ill. hatástalanítja a központot. Hirtelen egy másik zóna felhasználásával oldottam meg. A GSM NC kimenetét egy második zónába is bekötöttem: NO-ra és "Hatástalanít" típusra. Most így jól működik.

A 19  zóna típus közt nincs direkt Kulcsdoboz vagy hasonló elnevezésű. A 12-es NINCS RIASZTÁSI AKCIÓ zónához írja ezt a manuál: "Egy további opcióval a zóna kulcsdoboz felügyeletére is használható (KULCSDOBOZ VEZÉRLÉS opció)." Na ez az amit Én nem találok a programban. Feltéve ha jól értelmezem a leírtakat.

Köszönöm a tanácsot! Ezek alapján csak a GSM átállításával lehet megfelelően használni az ÉLESÍT/HATÁSTALANÍT zónát. Időzítőt kell majd beállítani, hogy ne a következő hívásig legyen meghúzva a relé.


előzmény: vg #4

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Satel Versa kérdések
#4 2014. Január 04. - 10:29:38
0
Rossz lesz a zónatulajdonság. Momentary keyswicth-et és ne latch-ot válasszál(impulzus/tartós). Persze ha GSM-en is lehet ezt állítani, akár azon is megváltoztathatod.
A második ráhívásnál valószínűleg ismét a kijárati késleltetést hallod.
előzmény: gasPard #3

Nem elérhető gasPard

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 5
Re:Satel Versa kérdések
#3 2014. Január 04. - 09:30:57
0
A Programozói kézikönyv leírásából indultam ki, meg ez az első Versám.

"13. ÉLESÍT/HATÁST. - a zóna vezérli a zónához tartozó partíció élesített állapotát. A zóna sértése elindítja az éles folyamatát vagy hatástalanítja a partíciót (a partíció aktuális állapotától függően)."

Ez alapján gondoltam, hogy a zóna sértése ill. helyreállítása elindítja a beállított kilépési/belépési folyamatot. (Belépésre 15 másodperec, kilépésre 25 másodperc van állítva.)
A GSM NC relé kontaktusát használom, a központban is NC-re állítottam ezt a zónát.
Ha telefonnal élesítem, hallom a kezelőn a késleltetés elindítását. Miután elhallgat élesedik is riasztó.
Utána szintén telefonnal megcsörgetem, hatástalanításhoz. Újra hallom a késleltetést a kezelőn.
Miután ez lejár, kinyitom a bejárati ajtót. Elindul a Belépési késleltetés, ha nem ütöm be a kódot elindul a riasztás.
Ezt nem értem miért van. Hiszen az ÉLESÍT/HATÁSTALANÍT zóna a második csörgetéssel helyreáll. Ajtónyitáskor nem lenne szabad elindulnia a késleltetésnek, a riasztónak hatástalanított állapotban kellene lennie.
előzmény: vg #2

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Satel Versa kérdések
#2 2014. Január 04. - 07:16:24
0
Légyszi segíts. A leírtak alapján csak részben értem, hogy mit is szeretnél a GSM-el megoldani, vagyishogy ki/bekapcsolást akarsz vele. A programozás alapján a GSM bemenetre riasztás átjelzést kötsz, és akkor az valszeg működik is.
GSM-es KIkapcsolás esetén "a kezelő lecsipogja a KILÉPÉSI késleltetést"- na ez nekem tök homály, hiszen ez nem ki hanem bekapcsoláskor van.......... Ezután nem meglepő ha belépéskor ki kell kapcsolnod.
A kérdésedre a válasz pedig, hogy úgy ahogy leírod működik.
Valamit elírtál, azt pontosítsd, hogy segíthessünk.
előzmény: gasPard #1

Nem elérhető gasPard

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 5
Satel Versa kérdések
#1 2014. Január 03. - 16:38:17
0
Sziasztok!

A Tulaj kérésére felszerelésre került Versa10 központhoz egy kapunyitásra használatos GSM modul. Egy bemenet és egy kimenet. Értelem szerűen kötöttem össze a központtal. A GSM bemenete a PGM-hez, kimenet pedig egy zónához. A zóna típusa "Élesít/Hatástalanít", a Kimenet típusa "Betörés" a riasztás átjelzéséhez. A központ eddíg belépési késleltetéssel volt használva: bejárati ajtó REED "Belépés/Kilépés" és egy PIR a bejárati ajtónál "Belépés/Kilépés Útvonal".
Ha telefonnal hatástalanítom, a kezelő lecsipogja a kilépési késleltetést. Viszont ha kinyitom a bejárati ajtót, elindul a belépési késleltetés, be kell ütnöm a kódot a kezelőbe. A kérdésem az lenne hogyan lehetne együtt használni a telefonos élesítést és a meglévő belépési késleltetést úgy, hogy elfogadható legyen? Vagy minden zónát tegyek azonnalira és csak telefonnal lehetne élesíteni/hatástalanítani?

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!