Szerző Téma: Satel CA-10 és Paradox PCS300 GPRS kapcsolata nem működik  (Megtekintve 5989 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Ha már így előjött
Adminokhoz kérdés is
Mi lenne ha nevesítve! megírnánk a horror vagy éppen pozitív élményeinket hadd legyen okulás ez a többi népnek

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Hát ismerjenek
de még jobb lenne ha mi ismernénk ezeket hogy véletlenül se ajánljuk az ügyfeleknek.
előzmény: L. Pásztor (9)

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Adminnak kösz az átminősítést, igyekszem kiérdemelni ...  :)

Ami a távfelügyeleteket illeti: az elmúlt években jópár kisebb-nagyobb távfelügyeleten jártam (de nem a legnagyobbakon) és két "irányzat" látszik.
Sok helyen a hozzáértés hiánya, így elég nagy a káosz az egyes CiD verziók (mert vannak különbségek köztük) között. Ez azért van, mert nem vettek fel külön kódtáblákat egyes egzotikus központok számára, így néhol megesik az, h pl. az akkuhiba a programozás utáni újraindulásnak értelmeződik a felügyeleti szoftverben ...   
A másik ok a lustaság, a szoft tele van üres, ktöltetlen mezőkkel, mert az sem tudják, h a szoftban azok a mezők mire valóak ....

A másik véglet a párezer üf-es rendszerek esete.  Már x éve megy magától a bicikli, mindenki unja már, de fenntartják, mert azért jól jön a belőle becsorgó zseton ....
És ha valaki akar valamit, akkor  "...jó, majd megnézzük - és sosem történik semmi..."   És persze szerintük mindenki más hülye ...
Van olyan felügyelet, ahol x éve még mindig nem volt idejük átállítani egy ismert vevőtípusban a handshake sorrendjét, és a 4+2-es  2300Hz-es és 1400Hz-es füttyel kezdi a vevő, és csak utána jön a Duál-Hs, holott szerintem a kp-ok 95%-a már ott is CiD-ben kommunikál.

Aztán amin még megszakadok a röhögéstől:  GPRS napi 1 db tesztkóddal - mert ugye így az ócccsó !!!
És még sorolhatnám, de nem merem, még páran magukra ismernek ...  :)

 

     
előzmény: eXtra (7)

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Szerintem az átlag embernek 220V maradt ahogy a Sz. Kálmán tér is Moszkva tér... :D
előzmény: eXtra (7)

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Az egyik szegedi távfelügyelet diszpécsere óraállítás után mindig felhív, hogy idő hiba van az ügyfélnél, mert náluk az idő beállítása és az idő elvesztése ugyanolyan hibának számít. Inkább feleslegesen szóljanak néhányszor, mint egyszer se, de azért örülnék neki, ha lenne végre egy korrekt kódtáblájuk...  :)

A másik kedvencem az eseménylistákban a "220 Volt hiba". Cirka 20 éve megtörtént a 220/230 és 380/400 V-os átállás, de néhány helyen még mindig találkozni rossz értékekkel. Nincs nagy jelentősége, de egy ilyen apró hiba tudat alatt azt sugallhatja az ügyfélnek, hogy az adott távfelügyeleti cég nem ért a technikához vagy évtizedek óta csak ül a babérjain...  :D
előzmény: handras (5)

Nem elérhető admin

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 132
    • Biztonságtechnika Fórum
Most látom csak, h egy újonc pofázott bele a szakemberek dolgába ...  :)
Válasz 'L. Pásztor' üzenetére (#3)
[off]Felvettelek a szakember csoportba, de az újoncságon csak a hozzászólásaid számával változtathatsz! [/off]  ;D
« Utoljára szerkesztve: 2011. Augusztus 12. - 12:01:16 írta admin »

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Én azt is imádom, hogy a T. szolgáltatók mennyire szűkösen viszik fel a CID kódokat a rendszerükbe....

előzmény: L. Pásztor (3)
« Utoljára szerkesztve: 2011. Augusztus 12. - 11:12:51 írta admin »

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Most látom csak, h egy újonc pofázott bele a szakemberek dolgába ...  :)
Válasz 'L. Pásztor' üzenetére (#3)
« Utoljára szerkesztve: 2011. Augusztus 12. - 12:01:36 írta admin »

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Mert a biztech-ben a kommunikációs szabványokat mindenki (gyártók) nagyívben lesz@rja. A handshake frekvenciája, hossza, time clearance-ek, timeout-ok, az adás sebessége, stb, stb, stb... ahány központ annyi féle. És ebben a játékban a paradox élen jár, lenne bőven mit mesélnem akár a paradox kommunikációjáról, akár jónéhány más központról .... (a legkorrektabb kommunikációt még mindig a dsc csinálja).

Nálad valszeg az történhetett, h a kanadai a lengyellel nem tudja összeszinkronizálni az adását a másik handshake-ével, vagy a paradox nem ismeri fel a neki nyomott HS-et.
Olyan vastag hibát itt nem feltételezek, mint amit a Mátrix központnál nemrég találtunk: "0"-t ad (igen: 0-t ad !) az "A" helyett, amikor a CID nem is ismeri a "0"-t.  Ezt teszi ha a CID végén a chks (csekszumma) 0-ra jön ki,  "A" helyett "0"-t ad !!!   Ezzel speciál bennünket 2 napig szivatott, mert ki gondolna erre, amikor egy ilyen sz...r panelt próbál illeszteni a saját gprs átjelzőjéhez, amivel előtte már dsc, paradox, bosch, stb, stb már stabilan megy ...   

Tanulság: minden kommunikációs eszközt pároztatni kell előtte a konyha asztalon ... vagy pedig komoly raktárkészlettel felvonulni a helyszini csere-beréhez... vagy olyat venni, amiről tudjuk, h az adott párosításban csont nélkül megy.


     
Válasz 'eXtra' üzenetére (#1)

Nem elérhető Kovács József

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 132
Nekem is volt a CA 10-el ügyeleti átjelzéssel problémám én mindig meghalgatom a kommunikációt, mert nekem az ögyeleti válaszokat nem észlelte a központ és sokszor küldte az adatot. Volt amikor csak 4/2-esben tudtam rákötni. Az integra és a versa már jobb.
Válasz 'eXtra' üzenetére (#1)

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Tegnap azzal szenvedtem, hogy a Satel CA10-et távfelügyeletre kössem egy Paradox PCS300-as GPRS modullal, ami többórás kísérletezés után sem sikerült. A központ korábban már PSTN és GSM (voice) vonalakon évekig kommunikált, ezért azt gyanítom, hogy a tárcsázás után túl gyorsan kapott handshake fogott ki rajta. A PCS300-on a triggerszám beérkezése és a handshake leadása közti idő 2000 msec-re van állítva. Ezt felhúztuk 6000-re (lehet, hogy inkább csökkenteni kellett volna???), de a Satel így se kezdte el az adást... A CA10-ben kipróbáltam minden beállítást és ezek kombinációit is (nincs tárcsahang teszt, nincs válaszhang teszt), de az lett a vége, hogy párórás töketlenkedés után ledobtam a CA10-et és feltettem helyette egy DSC PC585-öt, amivel már szépen működik a GPRS modul. A Masco szerint a CA10 a Satel GPRS moduljával tökéletesen megy... Vajon hol akadhatott el a kommunikáció a CA10 és a PCS300 között?
 

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!