Szerző Téma: Távfelügyelet VoIP-s telefonvonalról?  (Megtekintve 7885 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
De a router-től kifele  mi a helyzet ?
Na igen... A QoS-nak lehet adni okos szabályokat, de az már az internetszolgáltatón múlik, hogy mennyire lesz biztosított a minimálisan garantált sávszélesség. :)
előzmény: L. Pásztor #24

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
' ....A router egyik portján kizárólag VoIP csomagok mennek, így a router  a QoS szabályok szerint könnyen összegezheti a szétválasztott csatornákon érkező forgalmat. Persze egy stabil és bolondbiztosan watchdogozott router sem árt a történethez... :)

Az ok, ok. De a router-től kifele  mi a helyzet ?
Ha le akarsz tölteni egy filmet, és az igért 4M sávszélesség helyett csak 800k-val ballag le valami az nem a TE routered miatt van, ott be van dugulva az egész vonal végig.
Egy gateway pedig egy zsúfolt vonalon annyira különbözteti meg a VoiP-ot a Pistike által leszedett szexfilmtől, mint az intelligens mosópor a vörösbor foltokat a gyümölcs foltoktól  :)))

előzmény: eXtra #23

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Én ezt még nem láttam működni, de ... attól még javíthat a dolgon.
Viszont a TCP protolkol mélyebb vizsgálata-ismerete ezt nem támasztja alá, mert egyik csomagnak sincs prioritása a másikkal szemben.
A router egyik portján kizárólag VoIP csomagok mennek, így a router  a QoS szabályok szerint könnyen összegezheti a szétválasztott csatornákon érkező forgalmat. Persze egy stabil és bolondbiztosan watchdogozott router sem árt a történethez... :)
előzmény: L. Pásztor #22

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Én ezt még nem láttam működni, de ... attól még javíthat a dolgon.
Viszont a TCP protolkol mélyebb vizsgálata-ismerete ezt nem támasztja alá, mert egyik csomagnak sincs prioritása a másikkal szemben. Lehet szoftveres bűvészkedés, de az számomra arra emlékeztet, mint amikor egy rossz hallivúdi filmben az elmosódott VGA felbontású kültéri képet kezelésbe véve hosszúcombú szőke női operátorok "kitisztázzák élesre " az arcképet ...

Egyébként érdekesen lehet ezt teszteli, pár éve GPRS kapcsán megtettük.
Rövid szoft ami automatikusan 5 másodpercenként küld valahova rövid csomagot (pl. CiD), és onnan a szerver visszatükrözi. Beállítod időbélyeggel h írja egy file-ba, ha pl. 4 mp timeout van. Elborzadsz, ha meglátod az eredményt ...

Nem pont ide vág, de az átvitel biztonságába vegyük még bele a számtalanszor látott-tapasztalt router lefagyásokat is ...
előzmény: eXtra #21

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
A VoIP átvitel minősége erősen hálózat, illetve hálózati terheltségétől függő...
Érdekes lehet egy átjelzés az, ami csak mondjuk 20-ra sikerül, mert öcsike a szomszédban épp lehúz valahonnan egy filmet ...
A hálózati terheltség elkerülésére van megoldás: QoS (Quality of Service)  ;)
előzmény: L. Pásztor #20

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
0
A VoIP átvitel minősége erősen hálózat, illetve hálózati terheltségétől függő...
Érdekes lehet egy átjelzés az, ami csak mondjuk 20-ra sikerül, mert öcsike a szomszédban épp lehúz valahonnan egy filmet ...
Meg a szolgáltató sem garantálja a 24 órás rendelkezésre állást.

előzmény: bcslaci #11

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
0
? ? ?
előzmény: matrixlaci #18

Nem elérhető matrixlaci

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 59
    • Mátrix Biztonságtechnika
0

A kérdés nem erre irányult:  "A tápellátás az egy másik probléma, amit vagy megért az ügyfél vagy nem, de az szerepel a munkalapon, hogy a tájékoztatás megtörtént és tudomásul vette." by bcslaci
előzmény: bcslaci #16

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
0
Ezt már nem tettem meg, ez igaz, viszont nagyobb akkut kapott, mint a riasztó 8-)
előzmény: handras #15

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
0
A kérdés nem erre irányult : "+A T-Home-os VOIP viszont az elején egy nagy "0" volt. 10 próbálkozás után a 11.-ik jelzés ment be.   Azt nem tudom azóta javult-e a helyzet. (h ál istennek nem túl elterjedt.) aki tudja írja meg. " by matrixlaci

A tápellátás az egy másik probléma, amit vagy megért az ügyfél vagy nem, de az szerepel a munkalapon, hogy a tájékoztatás megtörtént és tudomásul vette.
előzmény: handras #12

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
0
És a külön táp hibajelzését visszavezetted a riasztó egyik bemenetére ugye? :D
előzmény: padisah #14

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
0
Apáméknál UPC kábeles telefon van. Ez is valami VoIP. Én megtápláltam a modemet egy külön akkus tápról, így ez is hálózatfüggetlen lett, mint a riasztó. Arra, hogy a fater mobilját megcsörgesse, tökéletesen megfelel. Itt nem kellett CID kommunikáció. (Bár gyanúm szerint átmenne.)


előzmény: handras #12

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
+1
szaxi :)
Engem pl egy t-home-os szerelő világosított fel,hogy pl voip szolgáltatásnál napi 20 perc! üzemszünet nem számít hibának, ilyen feltételek mellett én tuti nem kötök rá egyetlen rendszert sem.
előzmény: handras #12

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
0
És mi van akkor, ha áramszünet van? esetleg a betörő nyomja le az órát?
előzmény: bcslaci #11

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
0
Felénk T-home voip van, ha megfelelően van megszerelve a lakásban a koaxos hálózat, akkor a riasztó kommunikációval sincs baj
előzmény: matrixlaci #7

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
0
köszönöm a válaszokat! Meg próbálom majd amit írtatok és beszámolok.Köszönöm!!!

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
0
köszi ezt meg próbálom majd.remélem sikerül.
előzmény: handras #3

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
0
szia! nincs tiltva,
előzmény: bcslaci #2

Nem elérhető matrixlaci

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 59
    • Mátrix Biztonságtechnika
0
Ott a pont.  v.színű ez lesz a gond.

Nem minden voip felejtős.   Modem, szolgáltató cucccai és szolgáltató hozzáállásának is függvénye a végeredmény.)

Mifelénk "kis" kábeltévé/internet/teló szolgáltatónál pl tökéletesen mennek a távf. átjelzések. (állítólag komolyabb modemeket, stb használnak)

Jó pár évig a UPC volt instabil, de mára javult a helyzet, és elfogadják a reklamációt is. Régen a szerződésre hivatkoztak, ami egyértelműen leírja: "CSAK beszélgetésre használható"

A T-Home-os VOIP viszont az elején egy nagy "0" volt. 10 próbálkozás után a 11.-ik jelzés ment be.   Azt nem tudom azóta javult-e a helyzet. (hál istennek nem túl elterjedt.) aki tudja írja meg.

Ami problémásabb a voip-nál az az áramszünet.

A lakásban lévő modemet lehet ugye szünetmentesíteni. De ez nem biztos hogy megoldás.
Lehetnek a rendszerben olyan aktív eszközök pl egy  lépcsőházban, utcában, amik helyileg vannak megtáplálva. ( áramszünet esetén ki tévézik ??? senki. )


előzmény: arf102 #6

Nem elérhető arf102

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 11
0
CSzerintem nem nem olyan nagy a baj. Ha a régi riasztó helyesen volt bekötve, akkor az "oszlopról" elsőnek a riasztó rendszer "RING, TIP " bemenetére volt kötve, majd az R-1, T-1 kimenetről szétosztva a lakásra. Most pedig a lakás felől érkezik a telefon vonal a riasztóba. Meg kell nézni műszerrel,hogy így van -e és helyesen bekötni.   

Nem elérhető mot

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 305
0
Jaja, a Tell EcoLine nagyon jó kis cucc. Gyönyörűen kommunikál rajta minden központ és ha úgy kívánja az ÜF még egy készüléket is rá lehet tenni. Hívható és hívni is lehet róla.
előzmény: vlezlee #4

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
0
VoIP telefonnal nem fog működni, ha igen,akkor is nagyon instabilan, sajnos riasztóhoz felejtős :(
GSM adapter nem játszik? Pl TELL-es cuccok nekem bejöttek, de itt a fórumon L.Pásztor cége is gyárt nagyon jó GSM cuccokat baráti áron.
előzmény: balusecurity #1

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
+1
Lehet, hogy nem megfelelő a vonali feszültség vagy a tárcsahang frekvenciája. Ha van, vedd ki a vonal és a tárcsahang figyelést.
előzmény: balusecurity #1

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
0
kimenő mobil hívás nincs tiltva?

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
Távfelügyelet VoIP-s telefonvonalról?
#1 2012. Március 15. - 22:45:10
0
Sziasztok! Nem akartam új topicot nyitni,csak kérdezni szeretnék.
Nekünk a házban egy Paradox 728ultra van.És az a gond hogy régen a T-Home nál volt vezetékes telefonunk arra volt,rá kötve.nos ez vissza lett mondva és egy darabig nem is volt vezetékes telefon.Viszont lett újra vezetékes telefon de másik szolgáltatónál.A mostani telefon egy modemről van le húzva és a modembe koax-kábelen jön be a nett mert régen ezen csak kábel tv-volt de idővel lett internet is rá.És sajnos mi után beszerelték a vezetékes telefont,csak a régi meg maradt telefon vezetékre csatolták ezzen van a riasztó is.De a baj az hogy nem jön el a jelzés mobilra ami eddig el jött.Mi lehet az oka?.Majd valamelyik nap végig követem a kábelt hogy nem e valamit nem kötöttek be.De nem hiszem hogy ez a gond.Most a Tarr kft nél van a telefon.köszönöm!

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!