Szerző Téma: A távfelügyeleti szolgáltatások díja is drágul a telefonadó miatt?  (Megtekintve 5601 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető user

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 19
A telefonadót még megadóztatják az áfával is, ezért a népet terhelő adó valós összege 2,54 Ft lesz...
Bekaphatják! Az ismerőseim nagy részével már most is ingyen kommunikálunk!  :P
http://www.telefonguru.hu/hir/Viber_mar_50_millioan_telefonalnak_ingyen_2012-2-14
előzmény: eXtra #2

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Idézet
A távfelügyeletbe bekötött lakások, üzletek jó része ugyanis SIM-kártyás, azaz SMS alapú biztonsági rendszerrel üzemel. Ez jelenleg flottakedvezményes, azaz a belső hálózaton belül díjmentes elszámolást jelent.
A fenti zagyvaságot érti valaki?  ???

Idézet
A Személy-, Vagyonvédelmi és Magánnyomozói Szakmai Kamara szakmai csoportja jelenleg vizsgálja, milyen többletköltséggel kell számolniuk, és azt hogyan háríthatnák át a lakosságra.
"A 700, illetve 2500 forintos felső határ szerint az egyéni előfizetők 350, illetve a 10 perces kedvezménnyel együtt havi 360 percig (360 egységig, megkezdett percek + SMS-ek, MMS-ek száma) fizetnek távközlési adót, míg az üzleti előfizetők telefonszámonként az első 1250 percig/darabig.

A távfelügyeleti cégek "csak" a diszpécserek kimenő hívásai után fizetik majd a 2 Ft-okat (telefonszámonként legfeljebb 2500 Ft-ot), ami szerintem elég jelentéktelen tétel ahhoz, hogy áremeléssel kellene kompenzálni.

Az ügyfél mennyivel fizet többet? Számoljunk: egy átlagos telefonos rendszernél napi 1-3 esemény van (nyitás, zárás, teszt), ami az ügyfél telefonszámláján nettó 60-180 Ft-os többletköltségben fog jelentkezni. A telefonadót még megadóztatják az áfával is, ezért a népet terhelő adó valós összege 2,54 Ft lesz... A példában említett telefonon távfelügyeletre kötött átlagos rendszer, így bruttó 76-229 Ft közötti pluszköltséget okozhat a tulajdonosának.
A fentiek tükrében számomra úgy tűnik, hogy a telefonadónak nem a távfelügyeleti iparág lesz a vesztese. Az az ügyfél pedig, akinek havi sokszáz eseményt generál a rendszere, annak talán már eddig is gazdaságosabb lett volna átállnia más kommunikációs csatornára...

előzmény: eXtra #1

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
A telefonadóval jelentősen megemelkedhet a távfelügyeleti rendszerek havi bérleti díja. A vagyonvédelmi szolgáltatók jelenleg az új tarifájukon dolgoznak, mely akár ezresekkel is többe kerülhet a jelenlegi összegeknél.

Bár hívásonként "csak" 2 forint lehet a telefonadó, az összeg jelentősen megdrágíthatja a lakásbiztosítással is foglalkozó távfelügyeleti cégek működését. Lapunk az iparágban dolgozó vállalkozóktól úgy értesült, hogy akár ezer forinttal vagy többel is emelkedhetnek a szolgáltatási díjak.

A távfelügyeletbe bekötött lakások, üzletek jó része ugyanis SIM-kártyás, azaz SMS alapú biztonsági rendszerrel üzemel. Ez jelenleg flottakedvezményes, azaz a belső hálózaton belül díjmentes elszámolást jelent. Amennyiben viszont a telefonadót bevezetik, minden "esemény" két forinttal adózik. Eddig ingyenes volt minden lakásba való olyan be- és kilépés, melyről a biztonsági rendszer üzenetet küldött a központba. Rendszertől függően naponta többször - akár több tucatszor - is ellenőrizték emellett a hálózat működését, illetve SMS üzenet formájában értesültek például az áramkimaradásról. Ezek a jövőben mind fizetős szolgáltatások lesznek.

Forrásaink arról is tájékoztatták lapunkat, hogy az önkormányzatok által biztosított létesítmények, intézmények, egyebek mellett a gázfogadó állomások, elektromos kapcsolók, és más objektumok - iskolák, gazdasági épületek - védelem nélkül maradhatnak. Ezek ugyanis egyenként havi több ezer forintos többletköltséget is jelenthetnek, melyre a településeknek - a költségvetési megszorítások miatt - nincs fedezete.

Falvanként akár 10-15 létesítményt is őriztetnek különböző cégekkel. Elsősorban olyan ingatlanokat, melyek éjszaka védtelenek. Könyvtárat, művelődési intézményt, raktárat. Ha évente több százezer forintnyi többletköltséggel kell számolnia a helyhatóságoknak, valószínűleg lemondanak a biztonságról. A Népszava arról is értesült, hogy több helyen a polgárőrséget kívánják felkérni a fiztetős szolgáltatás kiváltására, ám a szervezetnek sem ideje, sem kapacitása nincsen erre az ingyenes védelemre.

A háztartásoknak több száztól több ezer forintig terjedhet a pluszkiadása, attól függően, hogy milyen jellegű védelmet fizetnek elő a különféle szolgáltatónál. A Személy-, Vagyonvédelmi és Magánnyomozói Szakmai Kamara szakmai csoportja jelenleg vizsgálja, milyen többletköltséggel kell számolniuk, és azt hogyan háríthatnák át a lakosságra. Lapunk úgy tudja, hogy a testület arra inti tagjait, ne fizettessék meg megrendelőikkel a többletkiadást, legalábbis addig ne, amíg lehetőségük van kigazdálkodni a pluszterheket.

Tételesen kiszámlázzák?

Valószínűleg tételesen kiszámlázzák a bankok az SMS-üzenetek árát, mellyel az ügyfeleket tájékoztatják a pénzforgalmukról. Bár jelenleg - általában - külön költségként nem jelenik meg az elszámolásban a szöveges üzenetek ára, esetleg csak egy csekély átalányt kell fizetni érte, a jövőben a pénzintézetek nem lesznek nagyvonalúak.
forrás: nepszava.hu

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!