Szerző Téma: Több központ egy telefonvonalon?  (Megtekintve 9028 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető mountainman

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 385
Re:Több központ egy telefonvonalon?
#12 2012. Szeptember 11. - 11:05:01
0
De a műszaki problémákat, hogy tudja megkülönböztetni ? :(
előzmény: L. Pásztor #10

Nem elérhető mountainman

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 385
Re:Több központ egy telefonvonalon?
#11 2012. Szeptember 11. - 10:36:05
0
Értem én, értem.
Csak gondolom nem kettőnél több partíciós központok vannak telepítve.
Tehát ha mind max. 2 partíció, akkor már 3-as partíciót nem tudsz küldeni.
Bár ha átütöd a cid táblát... :o
előzmény: L. Pásztor #10

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Több központ egy telefonvonalon?
#10 2012. Szeptember 11. - 09:57:53
0
Nem, nem úgy gondoltam.
Én az előbb úgy értettem, h azt nem lehet megcsinálni (azoknál a központoknál) h mindegyiket szétparticionálod, az egyesnél csak 1-et használod, a 2-esnél csak a 2-est, a hármasnál csak a hármast ... stb. Így egy adott particióból meglesz, h melyik központ küldte. A központok felesleges zónái meg nincsenek bekötve. Ez így nem működhetne ?   

előzmény: mountainman #9

Nem elérhető mountainman

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 385
Re:Több központ egy telefonvonalon?
#9 2012. Szeptember 11. - 08:41:30
0
"Ha az ID azonos is, de a partició különböző akkor a felügyeleten megkülönböztethető."

De könyörgöm itt nem 5 db sokpartíciós központról van szó,
akkor menne a telefon helyett a bus, és nem lenne probléma.
Bár az adott eszközöket kellene ismerni a megoldáshoz. /bcslaci/

előzmény: L. Pásztor #8

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Több központ egy telefonvonalon?
#8 2012. Szeptember 11. - 07:27:49
0
" ...Az honnan derül ki, hogy az ötből melyik központ riaszt?Mert ha ugyanaz az azonosító van bennük, akkor szerintem sehogy..."
Ha az ID azonos is, de a partició különböző akkor a felügyeleten megkülönböztethető.

"...Van olyan távfelügyelet, aki ezt egy pénzért bevállalja?..."
Ma már annak is örülnek, ha egyáltalán valaki fizet ....
előzmény: mountainman #7

Nem elérhető mountainman

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 385
Re:Több központ egy telefonvonalon?
#7 2012. Szeptember 11. - 07:15:56
0
bcslaci!
Az honnan derül ki, hogy az ötből melyik központ riaszt?
Mert ha ugyanaz az azonosító van bennük, akkor szerintem sehogy.
Ha meg 5 külön azonosítót írsz bele, akkor szerintem 5 ügyfelet kell felvinned.
Van olyan távfelügyelet, aki ezt egy pénzért bevállalja?

előzmény: L. Pásztor #5

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:Több központ egy telefonvonalon?
#6 2012. Szeptember 10. - 20:44:44
0
Köszönöm a válaszokat, elgondolkodtató mindegyik. Igazából én az 5 központ 5 modul felállást támogatom, de mivel már az elején félre informáltak minket, így a megrendelő felé is rossz infó ment ki (1 havidíj helyett 5-öt kellene fizetnie pl.) ezért most el kell döntsük ki bukja be a plussz költséget (én biztos nem fogom :D, szerencsére nem én ígértem és a sorban is csak második vagyok)


előzmény: L. Pásztor #17

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Több központ egy telefonvonalon?
#5 2012. Szeptember 10. - 20:21:40
0
Ha már az a megtiszteltetés ért, h meg lettem szólítva ... meg az is igaz, zsigerből majdnem beírtam, h hülyeség és nem működhet, aztán szerencsémre elgondolkodtam egy kicsit, és bedrótoztam egy modult ...

Tanulsága: bármennyire is hülyén hangzik, lehet 5 db riasztóközpontot párhuzamosan a Tip-Ring -re bevinni. Ehhez csak az kell, h minden központ kérje a tárcsahang figyelést, illetve megfelelő GSM modul kell. (Ez itt vagy a reklám helye, vagy nem - de nekünk több típus is ilyen, és Enigma protokol szerint beszélgetnek)

Szóval kicsit csaltam, mert csak 3 db központ volt kéznél, de rátettem még 2 mezítlábas telefont is, és kézzel beemeltem meg belehallgattam. A műsor úgy ment, h 1 db modul beemelt és elkezdett kommunikálni. A másik is akart és beemelt. Mivel nem hallott vonalhangot, így letette. Aztán próbálta ismét. De ezalatt az előző lekommunikált és letette, így a következő kezdhette a saját mondókáját. Az a vicc, hogy ha  egyszer egy elkezdett kommunikálni, és a másik 4 is be-beemelgetett, akkor is rendben lement a műsor.

Namost erről azért mindenkinek lehet saját, akár nagyon is különböző véleménye. Nekem az, h egy ilyen kísérlet az maradjon csak meg kísérletnek, mert ez egy nagyon-nagyon erőltetett megoldás. Ahány GSM modul, kívülről hasonlóan, de belül sokféleképp működnek, ezért a többiről nem is tudok nyilatkozni. Az biztos, h a mi eszközeinkkel mindenképp működik, mert minden feltétel adott hozzá. És még talán instabilnak sem mondanám, mert mindig működik, de üzemszerű használatra ... valamiért soha és semmiképp sem tenném. Meg aztán, irgum-burgum, kedves szerelő kollégák, tessék csak szépen vásárolgatni, és nem a GSM modulokon takarékoskodni ...  :)

Komolyra fordítva: lehet más modulokkal is működne, de egyik konkurrencia modulja sem áll rendelkezésemre. Akinek van, az kipróbálhatja ... és ha lehet, ossza meg velem (is) tapasztalatát.
 
előzmény: Lacy #14

Nem elérhető mountainman

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 385
Re:Több központ egy telefonvonalon?
#4 2012. Szeptember 10. - 17:38:02
0
vagy ahogy lacy írta amelyik sziréna szól, az kommunikál!
a relék meg logikailag nem engedik össze a telco-t :-*
előzmény: Lacy #14

Nem elérhető mountainman

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 385
Re:Több központ egy telefonvonalon?
#3 2012. Szeptember 10. - 17:19:56
0
Ha van lehetőség egy-egy érpárat vinni a központoktól a kommunikátorig, akkor miért nem lehet összevonni?
Vagy van lehetőség egy cid+ 4 összesített átjelzésre, de ehhez ismerni kéne a konkrét állapotot.
 ::)

előzmény: bcslaci #13

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!