Szerző Téma: IP eszközök Paradoxhoz  (Megtekintve 16774 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Roland

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:IP eszközök Paradoxhoz
#84 2017. Április 10. - 08:57:58
0
Köszi a felvezetést! :-)

Egy kicsit túl van bonyolítva, de ha lesz szusszanásnyi időm elkezdem, hátha sikerül.

Elsősorban azért akarom beállítani, mert a feleségemet képtelen vagyok rávenni,  hogy ne felejtse el bekapcsolni a rendszert, amikor elmegy otthonról, illetve ha elfelejtenék élesíteni este, nem kell lekullognom a hálóból, hanem mobilról megoldható (tudom, hogy van autó élesítés). Tehát pusztán kényelem és érdeklődés az újdonság iránt.

Ha jól olvastam 10 dolcsi/év a licenc díja, ami még mint felhasználónak vállalható. Ha sima gsm modult használnék sem jönne ki sokkal olcsóbbra. (a kekeckedőknek üzenem, hogy mindenképpen van internet bekötve, nem csak a riasztó miatt!!!) 
üdv, Roland
előzmény: syn7h37ic #72

Nem elérhető Vaspók

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 21
Re:IP eszközök Paradoxhoz
#83 2017. Április 08. - 12:06:42
0
A vállalti stratégia miatt nálunk csak Satel van. Így azzal oldunk meg mindent. Eddig nem fogott rajtunk ki rendszer. Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy csak Versát és Integrát telepítünk.

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:IP eszközök Paradoxhoz
#82 2017. Április 08. - 12:03:01
+1
Pedig van. (Inim) De azt se tudtam megkedvelni.
előzmény: vlezlee #81

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:IP eszközök Paradoxhoz
#81 2017. Április 07. - 23:35:57
0
Az elmúlt évek sorozatos melléfogásai miatt nekem is savanyú a szőlő paradox ügyben, de ennyire sokoldalúan telepíthető rendszert nem találtam még sehol :/
előzmény: syn7h37ic #80

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:IP eszközök Paradoxhoz
#80 2017. Április 07. - 23:31:45
0
Még nem tudom, hamarosan rendelek két modult is, először a wifi Comm modult, mert az 20 alatt megkapható már. A sima IP egy tízessel több, nem is értem miért...
előzmény: vlezlee #78

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:IP eszközök Paradoxhoz
#79 2017. Április 07. - 23:26:02
0
A GPRS rendszerek, amik Magyarországon működnek, azok saját protokoll szerint dolgoznak. Nem tudsz felcsatlakozni,  hiába van meg az összes adat, nem fogja a vevő értelmezni a rendszered. Azok a GPRS modulok, amit te kapsz a TF-től azok a saját kommunikációs rendszerükre vannak belőve. Sőt, egyes nagy TF szolgáltatók, saját FW-t is használnak, hogy véletlen se tudj olyan eszközzel sem csatlakozni, amit ők is használnak, pl. M2M GPRS easy modul. Spéci FW, pont azért, hogy kívülről senki se nyúljon bele, és csak a TF rendszerével kompatibilis.
Persze, csinálhatsz saját rendszert a nyílt szabvány szerint, amit a Paradox, és a legtöbb IP és GPRS képes rendszer élből tud, de legjobb tudomásom szerint itthon senkinek sincs ilyen saját távfelügyeleti rendszere, ami fogadná a riasztón beállított IP vagy GPRS alapú átjelzést. Mind bérli valakitől a szervert, és a hálózatot. Saját szerver, saját eszközzel, ami a szabvány  szerint dolgozik, ha jól tudom nincs. Legalább is a Dunántúlon. Ugyanis elég drága mulatság egy szép nagy SIM parkot fenntartani hozzá.
előzmény: bcslaci #77

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:IP eszközök Paradoxhoz
#78 2017. Április 07. - 22:23:46
0
A texecom egyszerre mennyi usert tud ip-n kiszolgálni?
előzmény: syn7h37ic #76

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:IP eszközök Paradoxhoz
#77 2017. Április 07. - 22:21:31
0
Már miért ne tudnának közvetlenül IP alapú kommunikációt fogadni?
A GPRS az mi?

Vagy mire gondoltál, mielőtt félre értjük egymást.
előzmény: syn7h37ic #73

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:IP eszközök Paradoxhoz
#76 2017. Április 07. - 21:50:46
0
Most még meg tudod oldani az 1.xx firmware-el. Az új firmware esetén csak akkor, ha az üf. megvette az éves jogot a PMH használatra. És van teljes körű hozzáférése a telepítőnek is. Ez a módi nem lesz járható Magyarországon, sokkal kevesebben fogják évente fizetni a PMH szolgáltatást, mint a régi rendszernél, ahol egyszer meg lett véve az iParadox, oszt jóccakát, mindenki örül. Vagy a html alapú kényelmetlen változatot fogják a mobil böngészőjében nyomogatni.
Ugyanennyibe kerül a Texecom Premier központ IP modulja, ahhoz a mobil app is ingyenes, és akármelyik dns szolgáltatóval simán együtt működik. Szépen rá is fogunk térni a jó öreg Premier cuccokra, mert a másik kanadai holmi IP modulja egyelőre horror drága. Meg nem a szívem csücske a DSC  ;D
Csak zárójelben, épp most szórakozok egy GD96 IP távoli vezérlésével. Amihez szintén ingyenes a GX Remote Control app. Csak az IP modul 100+áfa... :o
előzmény: kero #75

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:IP eszközök Paradoxhoz
#75 2017. Április 07. - 20:48:51
+2
Ez akkor is egy kekec hozzászólás volt, és semmi köze nem volt a feltett kérdéshez.
Mindenki (a szakmában) tisztában van vele, hogy az IP150 nem távfelügyeletre van, csupán egy plusz szolgáltatás, ami a hibáitól, gyengéitől függetlenül nagyon jó dolog tud lenni. Nem is beszélve arról, hogy megfizethetetlen, amikor mondjuk egy ügyfél felhív valami problémával, és akár a kocsiból, egy parkolóban félreállva távolról megoldom, vagy ideiglenesen elhárítom a gondot.
Csak tudni kell helyén kezelni a dolgokat.
előzmény: padisah #74

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!