Szerző Téma: KEYBUS visszafejtés  (Megtekintve 2445 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:KEYBUS visszafejtés
#4 2012. Március 31. - 17:04:38
0
Ha már itt tartunk:  micsoda termék lehetne belőle ! 
Némi kiegészítéssel fel lehetne tenni a busz mellé ...  És kívülről lehetne monitorozni mit csinál a központ, és mit nyomkodnak a taszton !!!

Ok, ok, nem csinálom. Öreg vagyok én már az ilyesmihez   :(

előzmény: balnaborju #3

Nem elérhető balnaborju

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:KEYBUS visszafejtés
#3 2012. Március 31. - 09:05:36
0
én inkább csak hobbi szinten foglalkozom vele, nem is gondoltam rá, hogy terméket lehetne belőle csinálni,
amúgy is van ilyen gyári eszköz, az IT-100, aminek az ára a pofátlanság kategóriába esik :(
előzmény: L. Pásztor #2

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:KEYBUS visszafejtés
#2 2012. Március 31. - 08:22:02
+1
Jópár éve a régi dsc 15xx, 25xx, 40xx  központokra vissza lett fejtve, és hatalmas belső memóriával rs232-vel és órával felszerelt loggert kellett készíteni hozzájuk, párhuzamosan a kezelővel. Mondjuk az a "busz" még nem ez a busz volt, és azoknak elég primitív 16 bites kommunikációjuk volt, de ahány kp annyiféle kommunikációt láttunk. Ezért is nem lehetett egy dösöcö központot saját kezelőjén kívül mással is használni.

Nemrég ismét felmerült ugyanez a kérdés h központokhoz buszon keresztüli GSM és TCP kom. egység kellene. Kb fél napos vizsgálódás és néhány kp nézegetése után kiderült, h ezen a pici magyar piacon annnyiféle cucc van, és olyan kicsi a fizetőképes kereslet, és ott is minden óccsójér kellene - hogy nem érné meg ...

Pedig szép, frappáns eszközt lehetne összerakni, mivel a buszon sokkal több info van, mint ami kijön a tip-ring-en.     
előzmény: balnaborju #1

Nem elérhető balnaborju

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
KEYBUS visszafejtés
#1 2012. Március 30. - 13:11:44
0
Sziasztok !
Szeretném a saját készítésű otthoni "kommunikációs átjárómat" (ami egy mikrokontroller alapú szgép) illeszteni a DSC 1616 panelhez. Már elég sok adatot kinyertem a Keybus forgalomból, a keretek egy részét sikerült azonosítani, de még sok hiányzik a kirakósból. Ha esetleg van itt olyan tag, aki hasonló témában nyomul, jó lenne megosztani az eredményeinket.
Üdv,
p


 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!