Szerző Téma: amax autóriasztó  (Megtekintve 11509 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:amax autóriasztó
#41 2014. Január 18. - 10:11:38
0
... Motornál az akku a szük keresztmetszet,illetve az elhelyezés.
Miért is az?

Ma már egy motorba építendő GSM alapú panel szélessége 25 mm alatt van, befér bárhova, a hossza meg nem számít, benne van a vázban. Alatta meg az akkupack, az sem szélesebb 25 mm-nél. Az akkupack-ot meg csepp-tölti a motor akksi. Ha nem tölti, akkor is elmegy vagy 2 hetet saját akksiról ...

Ja, és nemhogy motorba, de még a jobb (vagyis nem a gazdaságosékba), az ovális vázú tracking vagy MTB kerékpárokba is befér. A töltés meg megy az agy-dinamóról. És ha lemerül az sem gond, mert megy vele fél órát, és ismét visszatölti az akkut vele pár napra elegendő delejjel ...

 Ma már ezek járt utak ... csak kis szériás játékok spec. rétegek számára, terjednek szájhagyomány útján. Nem nagy darabszámok, oszt' biztech nagykerek számára meg szakmai magaslabda is, így nem foglalkoznak ilyesmivel.

előzmény: topi #40

Nem elérhető topi

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:amax autóriasztó
#40 2014. Január 17. - 22:18:59
0
Motornál az akku a szük keresztmetszet,illetve az elhelyezés.Egy barátom Intruderét is levédtem (dőlés+gsm)télire meg kapott  csepptöltést  és a garázsajtón levő reed is védte.

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
Re:amax autóriasztó
#39 2014. Január 17. - 21:22:08
0
Értem! köszönöm. sajnos nekem nem 4-5 millás a moci ..Mondjuk a Gsm-azért jó mert mert az 80-90% ban- mindig jó lesz- Nem olyan mint a Pager. Jó akad ahol nincs térerő de azért nem jellemző.-  Itt nálunk max az erdőben és a hegyes völgyes helyen nincs térerő. De ott meg nem hagyja a motort nagyon senki. Pager meg azért nekem csalódás kicsit. Mert ha már zsebre teszem a térereje van hogy el is megy. Persze kézben meg  jó. De azért kézben cipelni- .Na Gsm-nél nem gond ez. De nekem ez is jó :) .Meg hát enduró motor azt nagyon drága riasztót nem szeretnék bele tenni,Mer ha kimegyek néha terepre nehogy a rázkódás haza vágja. Azt lehet semmi gond nem lenne vele. De sajnos kellet a riasztó mert akadnak akik piszkálják.
előzmény: L. Pásztor #38

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:amax autóriasztó
#38 2014. Január 17. - 14:24:44
0
... Akkor mociba a Gsm sem a legjobb ezek szerint.
Ezt azért én így nem mondanám ... A motornál a vázban szoktuk (illetve szokták, mert mi nem szerelünk semmit) elrejteni, csak az antenna elhelyezés szokott problémát jelenteni. A legfrappánsabb megoldás szerint az ülésben (pontosabban valahogy alatta-benne) beleragasztott lap-antenna volt. Igaz, h állítólag ezek egytől-egyik 4-5 millás nagymotorok voltak ...
előzmény: balusecurity #37

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
Re:amax autóriasztó
#37 2014. Január 17. - 14:14:59
0
köszönöm az infót!. Akkor mociba a Gsm sem a legjobb ezek szerint.
előzmény: topi #36

Nem elérhető topi

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:amax autóriasztó
#36 2014. Január 16. - 20:16:50
0
Anno a pageres problémába belefutottam, a Pólus centerben moziztam,és volt rövid időn belüli két hazafutásom.Az autó 0 riasztással bambult rám.Ott és akkor a pager nálam megbukott.Autót többször is cseréltem már de az Amax jött velem állandóan.A zárási kódot soha nem fogja senki lelopni,mivel automatikusan élesít és zár utolsó ajtó után 15 mp-el.Eddig egyszer zártam ki magam(kb 4 éve) de az akkori gsm modulom megoldotta.Én szeretem ezt a megoldást és a párom(szőke nö 0 müszaki tudással) is tudja kezelni.Mindössze megszokás kérdése.A térerő problémára (1 kezemen meg tudom számolni a hiányát)a távirányító volt a megoldás.
Raktam már motorba is gsm-et,de nem a kedvencem.....

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
Re:amax autóriasztó
#35 2014. Január 16. - 15:46:03
0
sajnos a 433Mhz es gondokat én is tapasztaltam. Már mint hogy sok a zavaró tényező. Nekem a motorban van egy Pageres riasztó ami a gyári írás alapján tud 5000M-et de ezsenki se hiszi el persze. Még Nyílt terepen se Jó ha 300-400M megy. De egy helyi bevásárló központban vettem észre hogy.ha bemegyek a boltba és jó ha vagyok 70M motortól már nincs térerő a távvezérlőn-Érdekes hogy ez egyik napról a másikra megszűnt és már ahol nem volt térerő most már simán jó. Gondolom valami zavarta ami már nincs. De ezek alapján simán zavarni lehet! Bár én inkább csak piszkálók miatt vettem igaz ez Spy márka . De már volt rá szükség. De itt is van már Gsm-es ami sokkal jobb már mint a Pager nél. persze ez csak az én gondolom így lehet. De még egy sima fém állvány is hatással van a térerőre,de ez gondolom a gagyi antenna miatt van.
előzmény: L. Pásztor #28

Nem elérhető Szilco

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 165
Re:amax autóriasztó
#34 2014. Január 15. - 13:15:57
0
Köszi a válaszokat.

Amúgy a leggyakoribb autófeltörés a zárkihúzás és ez roncsolja a legkevésbé az autót. Ezért dugózzák le sokan a zárat és erre van egy megoldás az un. vészbejárat mód.
A motortér feszegetésére ellen meg ott a motortér zár.

Az evidens volt nekem is, hogy ha van távirányító is, akkor azzal is be lehet zárni, csak az érdekelt, hogy ha nincs, akkor mi van? :)

Azért köszi.

előzmény: L. Pásztor #32

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:amax autóriasztó
#33 2014. Január 15. - 12:41:18
0
"1hetes készenléti idejű"=1 napos aktív használatú

1. Vegyél iPhone-t ... 
2. Vagy cseréltesd ki az iPhone-ban az akksit, ha a napi 2-2.5 órás beszédet 2 nap után nem bírja ...
3. Ne törődj, ki mit mond rád ezért ...
4. Próbáld lenyelni a negatívumait: úgy valamivel több mint 3 év alatt valószínűleg 1-szer ki kell majd kapcsolnod, mert lefagyott ...   

Ez a saját tapasztalatom ...
előzmény: SLC #31

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:amax autóriasztó
#32 2014. Január 15. - 12:29:48
0
1. Ha leparkolsz, ahol nincs térerő, nem fogod tudni bezárni sem ... marad a mechanikus zár és kulcs.
2. Ha szervízben vagy, marad ugyanúgy a kulcs, és/vagy a riasztó szervíz üzemmódja - ha van neki olyanja.
3. Azt meg végképp senki sem mondta-javasolta, h az eredeti távirányítót bárki kitépje belőle ... elfér az is benne, csak majd napi használatban nem az focizik.

PS: azt meg senkinek sem szoktam javasolni, h dugózza le a zárat. Egy autóakksi egyik percről a másikra le tud totálisan zárlatosodni (nálat is volt már ilyen, valszeg kisebb ütés, kátyú, etc. miatt) és onnantól nincs központi zár nyitása se GSM-mel se távir-ral, marad a motortér feszegetése ...
Ezenkívül a feltörések alkalmával ma már messze nem a zárkihúzás a leggyakoribb, inkább nyúlnak le laposvassal az ablak mellett, vagy hajlítják ki az ajtót a B oszlop teteje mellett, megfogva-megtámasztva egy ronggyal ...
Innentől minek egy zárat lehegeszteni ?

előzmény: Szilco #29

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!