Szerző Téma: Szakmai véleményre (segítségre) lenne szükségem  (Megtekintve 7271 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető balazsproiect

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 15
koszi, kezdetnek ez is megteszi :)
előzmény: vg #27

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Nem lesz rá egzakt válasz, hiszen ezen üzletpolitika mellett nincs ilyen. Mindamellett ha valós értékét szeretnéd tudni, akkor kb. annyit róla, hogy valahol a Notifier és Cerberus között lehet. Ezek árai- legalábbis nálunk- meglehetősen közel vannak egymáshoz.
előzmény: balazsproiect #26

Nem elérhető balazsproiect

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 15
Ezt ertem, de valami korulbeloli arak euroba (10,20,100 euro?)  a cuccokra ? (itt most nem a kozpontra gondolok, hanem detektorok , nyomogombok ,stb)
előzmény: vg #25

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
A Schrack alapvetoen draga es elvben jo rendszer lenne. Sajnos hazai kepviseletuk hosszu eve azt az elvet vallja, hogy ha egy palyazatot az utana levo uzemeltetesi koltseg nelkul irnak ki, akkor akar bekerulesi koltseguk alatt eladhatjak, hiszen karbantartani senki mas nem tudja, ergo mar az elso karbantartas soran kifizetik nekik a veszteseget, aztan meg busas hasznot termel.....
Meg mukodik az uzleti modelljuk.
előzmény: balazsproiect #24

Nem elérhető balazsproiect

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 15
pont ez a bajom, hogy en sem jutotta hozza, en sem erre tervezek, csak valaki ezzel szerelt egy rendszert es le szeretnem ellenorizni, hogy mennyivel vagja at a beruhazot, ugyanis en  Global Fire rendszerre terveztem es a kivitelezo azt allitja, hogy igy is alig fer bele a koltsegvetesbe, nem hogy meg aprob modositasokat megcsinaljon. En viszont ugy tudom,hogy a Schrack termekek nem olyan dragak mint a Global Fire cuccok. ezt szerettem volna szembeallitani egymassal.
előzmény: bcslaci #23

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
A Schrack egy "belterjes" rendszer, sem információt sem anyagot nem lehet tőlük kívülállóként szerezni. Én legalábbis nem ismerek olyan élő embert akinek ez sikerült.
Ha nem muszáj (pisztolyt fognak a fejedhez  ;D ) én nem terveztetnék ilyen rendszert.
előzmény: balazsproiect #22

Nem elérhető balazsproiect

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 15
Sziasztok,
egy Schrack tuzvedelmi termekek arlistajaval tudna valaki segiteni? tudni szeretnem a kb.araikat
elore is koszonom
előzmény: balazsproiect #20

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Általános infókhoz barátod a google:
https://www.google.hu/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=aspir%C3%A1ci%C3%B3s%20f%C3%BCst%C3%A9rz%C3%A9kel%C5%91

Konkrét tervezési infókat nem biztos, hogy kapni fogsz ezen oldalakról, ráadásul mindegyiknél más és más a rendszer terv, már a cső átmérőket, luk távolságokat, luk átmérőket tekintve, de kondenz vízgyűjtő mindegyiknél lesz az tuti.
Ha tervezel valamit, akkor a konkrét feladattal ha megkeresel egy ilyet forgalmazó céget, akkor jó eséllyel kapsz egy árazott költségvetést az anyagokra. Promatt pl. roppant segítőkész szokott lenni.
előzmény: balazsproiect #20

Nem elérhető balazsproiect

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 15
Sziasztok,
nagyon keveset tudok az aspiracios erzekelokrol, tudnatok segiteni abba,hogy hol dokumentalodhatnek? tervezesi szinten erdekel. allitolag nem is olyan egyszeru meghatarozni hogy egy bizonyos kornyezetbe (ahol legkezeles folyik) hova is kell szerelni a csovezetet, hany szivonyilast es hol kell azokat elhelyezni, stb
szivesen fogadok mindenfele informaciot, nem baj ha nem magyar nyelven van.
koszonom.
előzmény: balazsproiect #19

Nem elérhető balazsproiect

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 15
koszonom a hozzaszolasokat, megfontolando mindegyik hozzaszolas

Nem elérhető KBela

  • Szakember
  • Kezdő tag
  • *****
  • Hozzászólások: 39
Ez igaz, de támpontnak egyrészt szerintem nem rossz, ha semmi másra nem tud hivatkozni, akkor ez is több mint a semmi és a 2. hozzászólásában azt kérdezte, hogy a magyar normáknak megfelel-e. :)
előzmény: bcslaci #17

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Mivel nem Magyarországon készül a terv és a kivitelezés sem, ezért a mi OTSZ-ünk nem hiszem, hogy mérvadó ebben az esetben.
Mivel nem ismerjük az ottani követelményeket így maximum az érzékelők gyári adatlapjaira alapozhatunk és a tapasztalatainkra.
előzmény: KBela #15

Nem elérhető KBela

  • Szakember
  • Kezdő tag
  • *****
  • Hozzászólások: 39
És nem szeretnélek megbántani, de merész azért olyan technikát, amin életek múlhatnak egy nyílt fórum hozzászólásai alapján megtervezni, ahol bárki bármit leírhat, szaktudástól függetlenül.  :(
előzmény: KBela #15

Nem elérhető KBela

  • Szakember
  • Kezdő tag
  • *****
  • Hozzászólások: 39
Én sem vagyok tervező, de:

Még senki nem kérdezte meg, hogy:
    - milyen tevékenységet végeznek az adott objektumban?
    - az mennyi porral jár?
    - van-e üzemszerű füstképződés?
    - milyen magasságig pakolnak? (nem ér bele semmi az érzékelési tartományba?)
    - állatok (pl. madarak) bele tudnak repülni az érzékelési sávba?
    - milyen anyagokat tárolnak? (mi fog égni, milyen szemcseméretű füstre lehet számítani?)
    - mekkora a páratartalom?
    - mekkora a tető dőlésszöge?

A jelenleg még hatályos magyar jogszabály alapján (OTSZ):
    - 9m belmagasságig a vonali érzékelő telepíthető
    - 9m belmagasságnál a faltól max. 6,5m-re lehet az első sugár, kettő között max. 13m lehet

A ventilátorokkal kapcsolatban pedig pontosabb képre lenne szükség az elhelyezkedésükről és egymástól való távolságukról (felülnézeti képen ábrázolva méretezéssel). Ha nem tudod úgy rakni, hogy a sugarat ne keresztezze ventilátor és  ne legye na ventilátor-sugár távolság min. 2m mindenhol, akkor szerintem nem lesz jó, mert a füstöt annyira vissza fogják szorítani a padlóhoz, hogy nem éri el időben az érzékelőt.

Ha nem lesz jó a vonali, akkor marad a pontszerű vagy az aspirációs.

Még egy táblázat a jogszabályi előírások alapján:

előzmény: balazsproiect #1

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Nem szeretnénk hogy egy tűz után neked felfüggesztett börtön járjon a bíróságon 8)  Ez nem vicc, életekkel játszol, ha spórolásból nem megfelelő technikát alkalmazol.
A lineáris/ vonali füstérzékelő eredendően nem arra van kitalálva, hogy a felszálló füstöt érzékelje- persze előfordulhat ez- hanem arra, hogy a mennyezet alatt feltorlódó füstre jelezzen.
Tehát amennyiben viszonylag értelmes megoldást szeretnél, úgy több magasságban különböző elveket használsz. Ezek lehetnek a pontszerű, vonali, aspirációs, lézeres, CO kombinált, stb. érzékelők.

Szerintem a jó megoldás - ami természetesen drága- az a közökbe pontszerű, alá vonali, és még alá aspirációs nagy érzékenységű, és akkor minden állapotra van válaszod, ami ezesetben ugye a jelzést jelenti.



előzmény: balazsproiect #13

Nem elérhető balazsproiect

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 15

Akkor inkabb azt kerdezem, hogy a vonali erzekelos megoldas miert nem jo? nem mukodnenek ezek a feltetelek mellett ? 
előzmény: bcslaci #12

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Aspirációs érzékelő a gerendák  vagy a légtechika takarásában, ahol nem érvényesül a mennyezeti ventilátorok hatása?


előzmény: balazsproiect #11

Nem elérhető balazsproiect

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 15
pont ebbol a meggondolasbol valasztottam azt, hogy ha alacsonyabbra (kb 7 m-re)helyeznek el tobb vonali erzekelot, akkor csak "belebotlana" valamelyikbe a fust. Csak az a kerdes,hogy ez szabalyos eljaras-e?, nem-e fog belekotni majd a biztosito?
a ponterzekelokkel az a balyom, hogyha azokat feltennem a plafon ala, akkor oda majdnem biztos,hogy nem fog eljutni a fust (meleg levego+ventilator)
szerintetek mi lenne a megoldas ?
előzmény: bcslaci #10

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Engem - szerelőként - a ventilátorok aggasztanának, hiszen a füstöt ugyanúgy lenyomják mint a meleget.

Egy hasonló füstpróbát kellene tartani üzemszerű (bekapcsolt ventilátorok) körülmények között és kiderülne alkalmazható-e a a technika.
http://hvg.hu/itthon/20130910_Huszezer_kobmeter_feher_fustot_bocsatanak/

Arról viszont fogalmam sincs ez mennyibe kerülhet, de szerintem olcsóbb mint egy bukott projekt.
« Utoljára szerkesztve: 2014. November 28. - 17:25:05 írta bcslaci »

Nem elérhető balazsproiect

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 15
Hat sajnos a "szivas" az elkezdodott, mert adva van egy helyzet es arra kell nagyon gyorsan (napokon belul) valaszt , megoldast adjak.
előzmény: eXtra #7

Nem elérhető balazsproiect

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 15
A legtehnikai "csovek" az erzekelok alatt lennenek, nem sokkal.
előzmény: handras #6

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
A fusterzekelest en vonali fusterzekelokkel szeretnem megoldani es azt a megoldast valasztottam, hogy lejovok az erzekelok szerelesevel a gerinc ala kb 2 m-el (ott van a legnagyobb atlathatosagom hossziranyba) es surubben tennem az erzekeloket egymas melle, azaz ket parhuzamos sugar tavolsaga egymastol ugy kb 6 m-re lenne.
Én sem vagyok tervező, de nekem így első blikkre a 2 m soknak tűnik a 6 m pedig kevésnek, viszont érdemes lenne a felhasználni kívánt vonali füstérzékelő paramétereit figyelembe venned, mert a gyári ajánlásokból is sokat lehet okosodni (és egyben a későbbi szívástól is megmenekülni)... ;)
előzmény: balazsproiect #1

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
A problémát abban látom, hogy a légtechnika bezavar-e?

előzmény: balazsproiect #5

Nem elérhető balazsproiect

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 15
Románi, de az itteni norma még 2002-es, es az nem sokat mond a vonali fusterzekelokrol.
A magyarorszagi (europai) norma szerint megengedett ez a modszer amit en valasztottam? Vagy van esetleg mas megoldas?
fog ez igy mukodni?
Adott esetbe ti hogy jarnatok el?

Csatoltam 1 vazlatot a helyzetrol.
előzmény: eXtra #4

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Szia!

Magyarországon dolgozol vagy egy másik országban? Mert ha külföldön, akkor ott más szabályok vannak érvényben, mint nálunk...  8)
előzmény: balazsproiect #3

Nem elérhető balazsproiect

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 15
szia,
Igen a vizsgam az megvan, papirilag rendbe vagyok
előzmény: handras #2

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Sajnos nem tudok segíteni, mert a képesítésem nem terjed ki a tervezésre. Ugyanakkor szeretném megkérdezni és -ne vedd bántásnak -, hogy rendelkezel-e tűzjelző berndezések tervezéséhez szükséges tűzvédelmi szakvizsgával?

előzmény: balazsproiect #1

Nem elérhető balazsproiect

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 15
Jo estet mndenkinek.
Uj vagyok a forumon, de maris az Onok segitseget szeretnem kerni 1 temaba. Fustjelzo rendszerek tervezesevel foglalkozom (nincs sok tapasztalatom) es egy olyan esettel allok szembe, hogy van 1 nagy termelesi felulet (60x80 m) beton oszlopok es beton athidalo gerendak 6 meterenkent. Az epulet enyhen satortetos es az athidalo gerenda melyege meghaladja az 1 m. A gerendak alatt a sprinkler rendszer csovei vannak. Az epulet magassaga (gerninc) 9m. A gerendak kozott kozvetlen a teto alatt ventilatorok vannak amik telen a meleg levegot a padlo fele szoritjak.
A sprinkler cso alatt is sok az egyeb legtehnikai, meg a tehnologiahoz szuksege csovezet. Na kb eddig a helyzetjelentes. ;D
A fusterzekelest en vonali fusterzekelokkel szeretnem megoldani es azt a megoldast valasztottam, hogy lejovok az erzekelok szerelesevel a gerinc ala kb 2 m-el (ott van a legnagyobb atlathatosagom hossziranyba) es surubben tennem az erzekeloket egymas melle, azaz ket parhuzamos sugar tavolsaga egymastol ugy kb 6 m-re lenne.

Azt szeretnem kerdezni,hogy ez mennyire szabalyos es,hogy fog-e igy mukodni ?
Nagyon megkoszonnem a segitseget.

tisztelettel mindenkinek
Balázs.

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!